SİTELERDEKİ ALIŞ- VERİŞLERDEKİ KARGO ÜCRETİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİTELERDEKİ ALIŞ- VERİŞLERDEKİ KARGO ÜCRETİ

İleti feliciaZK » 19 Ağu 2008, 19:05

ARKADAŞLAR GİTTİ GİDİYOR YADA HEPSİ BURDA SİTELERİNDEN OTO ÜRÜNLERİ ALACAM
İKİ PARÇA İÇİN AYRI AYRIMI KARGO PARASI ALIYORLAR

YOKSA İKİ ÜÇ PARÇA İÇİN TEK KARGO ÜCRETİ OLAN 7 YT LMI ALIYORLAR

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 19 Ağu 2008, 19:25

Alacaklarınızı sepete ekleyin, sepetim'e gidin orada kargo hesapla düğmesine tıklayın, alacağınızın hepsi için tek kargo ücreti karşınıza gelir. Yani ayrı ayrı değil de hepsine tek kargo ücreti ödebiyor.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti maozkan64 » 19 Ağu 2008, 19:29

Yalnız benim bu yazdığım hepsiburada ve ona benzer siteler için geçerli. Gittigidiyor'da ise farlı satıcılardan alacağınız ürünler için tabii ki ayrı ayrı kargo ücreti ödeyeceksiniz.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 19 Ağu 2008, 19:46

Evet bireysel satıcıların ilanları olan bir site,ama aynı satıcıda birden fazla ürün alınırsa kargo tek olabilir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 19 Ağu 2008, 22:17

hepsiburada en uygun kargo fiyatını verir birçok ürün için tek kargo parası alır buda ürünün boyuna gideceği yerin uzaklığına göre fıyartta artma azalma olur

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti formenci » 20 Ağu 2008, 00:29

Hepsi buradada tek kargo ücreti alınıyor malzeme geldiği için bilirim.
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 20 Ağu 2008, 00:58

ben hepsiburada.com dan ekmek ve kıl alma cihazı aldım aynı anda sipariş verdim ve birde mail attım aynı kargo paketinde gelsin diye buna rağmen,7 ytl ye aldığım kıl alma cihazına 8 ytl kargo,koskoca ekmek mak.için 11 ytl verdi.sonra siteyi aradım nedir bu vurdumduymazlık ve pespayelik diye"kurallar böyle diye" açıklama geldi.önce mail atın pzarlık yapın aynı kargoda gelecekse diye.yokda 10 ytl lik aparat için 15 ytl ödersiniz.tecrübemle sabittir.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 20 Ağu 2008, 01:18

Arkadaşlar konu açılmışken hazır sormak istedim; hepsiburada yada gittigidiyor gibi siteler güvenilirmi ben henüz internetten alışveriş hiç yapmadım.Eğer güvenilirse yapmayı düşünüyorum çünkü fiyatlar normalden ucuz.Birde gönderilen ürünlerde sorun oluyomu.Mesela ben bazen bakıyorum dışarda 250 YTL olan bir ürün 80 YTL falan ayrıca %100 orjnaldir diyo.Orjinal çıkmama gibi bir durumla karşılaşırmıyım
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 20 Ağu 2008, 01:29

[quote="crash"]Arkadaşlar konu açılmışken hazır sormak istedim; hepsiburada yada gittigidiyor gibi siteler güvenilirmi ben henüz internetten alışveriş hiç yapmadım.Eğer güvenilirse yapmayı düşünüyorum çünkü fiyatlar normalden ucuz.Birde gönderilen ürünlerde sorun oluyomu.Mesela ben bazen bakıyorum dışarda 250 YTL olan bir ürün 80 YTL falan ayrıca %100 orjnaldir diyo.Orjinal çıkmama gibi bir durumla karşılaşırmıyım[/QUOTE]maalesef oluyor,bu siteden abdulkerim nickli üyenin ekmek makinasında camı kırık çıktı,geri iade etti,yenisini aldı.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 20 Ağu 2008, 01:33

Allah' tan geri iadesi varmış.Bu tüm ürünler için geçerli galiba.En azından hakkını yemiyorlar.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Ağu 2008, 01:41

[quote="mehmetunal48"]ben hepsiburada.com dan ekmek ve kıl alma cihazı aldım aynı anda sipariş verdim ve birde mail attım aynı kargo paketinde gelsin diye buna rağmen,7 ytl ye aldığım kıl alma cihazına 8 ytl kargo,koskoca ekmek mak.için 11 ytl verdi.sonra siteyi aradım nedir bu vurdumduymazlık ve pespayelik diye"kurallar böyle diye" açıklama geldi.önce mail atın pzarlık yapın aynı kargoda gelecekse diye.yokda 10 ytl lik aparat için 15 ytl ödersiniz.tecrübemle sabittir. [/QUOTE]

Hepsiburada.com da böyle birşey olmaz anlatımınızda bir hata olduğunu düşünüyorum. Aynı anda sipariş verdiğiniz ürünler için kargo tutarıda dahil olmak üzere toplam ödenecek miktar size gösteriliyor ve kredi kartınızdan bu çekiliyor. Sonra kalkıpta tekrar bir kargo bedeli talebi sözkonusu olamaz. Yıllardır çok fazla sayıda bu siteden alışverişim olmuştur eşime dostuma verdiğim siparişleri saymıyorum bile. Hiçbirinde kargo ile ilgili bir sıkıntı çıkmamıştır sistemin işleyişi zaten ek bir kargo bedeli tahsiline imkan vermeyecek şekilde muntazamdır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yexplorer » 20 Ağu 2008, 02:52

bazı sitelerde 50 100 sitesine göre değişiyor geçince kargo ücretsiz. bazıları standart 5 7 gibi bişey alıyor. geçende çocuğa oyuncak aldım 39 ytl 7 de kargo vardı. ama 50 geçene ücretsiz kargo 57 ye tamamlayıp %10 üzerinde indirim yapmış oldum kendime
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti mehmetunal48 » 20 Ağu 2008, 14:14

[quote="?"][quote="mehmetunal48"]ben hepsiburada.com dan ekmek ve kıl alma cihazı aldım aynı anda sipariş verdim ve birde mail attım aynı kargo paketinde gelsin diye buna rağmen,7 ytl ye aldığım kıl alma cihazına 8 ytl kargo,koskoca ekmek mak.için 11 ytl verdi.sonra siteyi aradım nedir bu vurdumduymazlık ve pespayelik diye"kurallar böyle diye" açıklama geldi.önce mail atın pzarlık yapın aynı kargoda gelecekse diye.yokda 10 ytl lik aparat için 15 ytl ödersiniz.tecrübemle sabittir. [/QUOTE]

Hepsiburada.com da böyle birşey olmaz anlatımınızda bir hata olduğunu düşünüyorum. Aynı anda sipariş verdiğiniz ürünler için kargo tutarıda dahil olmak üzere toplam ödenecek miktar size gösteriliyor ve kredi kartınızdan bu çekiliyor. Sonra kalkıpta tekrar bir kargo bedeli talebi sözkonusu olamaz. Yıllardır çok fazla sayıda bu siteden alışverişim olmuştur eşime dostuma verdiğim siparişleri saymıyorum bile. Hiçbirinde kargo ile ilgili bir sıkıntı çıkmamıştır sistemin işleyişi zaten ek bir kargo bedeli tahsiline imkan vermeyecek şekilde muntazamdır.
[/QUOTE]Emir bey,zaten kargoya ücret ödemedim,kargosu hesaplandı da geldi.yani ekmek makinası taksitli 111 ytl idi+kargo 12 ytl.ayrıca kılmacihazı 7,6 ytl aynı anda sipariş verildi ve 2 side birlikte geldi.ayrı ayrı kargo.131 yapması gerkirken ben 138 ytl ödedim.yani kargosunu içine hesaplayarak 8 ytl aldılar ve faturada şimdi yanımdadır.yani yanlışlık yok.ama sizde olmamıştır belki.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Ağu 2008, 14:27

Anlatımınızdan 8 YTL kıl alma cihazı için, 11 YTL de ekmek yapma makinesi için olmak üzere toplam 19 YTL kargo ücreti gibi bir anlam çıkardım ki hepsiburada bu fiyata çamaşır makinesini bile gönderir ben o yüzden bir yanlışlık olduğunu düşündüm.

Ayrı paketlendiğinde nadirende olsa kargo ücretinin daha ucuza olması mümkün. Çünkü standart ebatlı kolileri var iki ürün bir koliye sığmayınca bir büyük ebat koli kullanılıyor buda gereksiz yere kargonun daha üst bir dilimden hesaplanmasına neden olur . Oysaki bunlar 2 kutuya ayrıldığında kargo sektöründe tutar hesaplamaya esas kabul edilen Desi değeri daha az çıkabilir. Bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak tahsilat ve sevkiyat yapmak çok zor olduğundan durumu müşterinin değerlendirip gerekiyorsa siparişini ayırması kendi lehine olur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti maozkan64 » 20 Ağu 2008, 14:56

Ben de hepsiburada.com dan 6-7 yıldır alışveriş yapıyorum. Hiç öyle birden fazla kargo ücreti ödemedim. Mesela 10 kalem mal sipariş ettim, bana 5 parça halinde taksit taksit gönderdiler ama bir kere kargo parası aldılar.

Sizin siparişte bir yanlışlık yapmış olmalılar, e-mail atarak bu sorunu çözmelerini isteyin.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir