Türkiye rezil oldu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Türkiye rezil oldu

İleti diavolorosso » 20 Ağu 2008, 19:20

Türkiye rezil rüsva oldu
20 Ağustos 2008 Çarşamba 07:35
Rezil olduk cümle aleme. Turistlerin kazıklandığı görüntüler gizli kameraya çekildi. O program Almanya'da yayınlandı.

Türkiye'de turistlerin kazıklandığı görüntülendi. Türkiye'nin rezil olduğu anlar Alman televizyonu RTL'de yayınlandı. Ekstra Magazin (Extra-Das RTL-Magazin) adlı program, biri Türk diğeri Alman kadını Türkiye'ye yolladı.

Başlarından geçen olaylar gizli kameraya çekildi. Hürriyet'te Cengiz Semercioğlu, bu programı izleyenlerden. 5 ayrı mekandan sadece brisi Alman turiste dürüst davranıyor..

(...)
1- Hamburgercide

Herkesin görebildiği yerde asılı olan fiyatları Türk kadına lira, Alman kadına euro olarak söylediler.

Yani Türk kadın hamburgeri 6 liraya, Alman kadın 6 euroya aldı.

Üstelik çok ünlü bir fast food zinciriydi bunu yapan, markayı buzlayarak vermelerine rağmen ne olduğu anlaşılıyordu.

Kameralar geldiğinde bütün satış görevlileri bir yerlere kaçıştı, sonra bir görevli çıktı pişkince "Alman kadına sattığımız fiyatlar pahalı değil" dedi.

2- Takside

Türk kadınla Alman kadın aynı yerden taksiye bindiler aynı mesafeyi gidip aynı yerde indiler.

Türk kadın 20 euro ödedi, Alman kadın 30 euro...

Kameralar Alman’ı taşıyan taksiciyi bulup sordu.

"Anlaşamadık, çok dolaştık yol uzadı" falan dedi.

Sonradan anlaşıldı, gece tarifesi açmış.

3- Mağazada

Alman kadın bir mağazaya girip çanta satın aldı, 70 euro ödedi.

Bunların hepsi gizli kamerayla çekiliyor.

Bir süre sonra Türk kadın aynı mağazaya girip aynı çantayı aldı, 30 euroya...

Sonra kameralar geldi, neden böyle yaptığını sordular bizim uyanığa...

Neyse ki bu satıcı insaflı çıktı, özür dileyip 40 eurosunu iade etti Alman’ın.

4- Kuyumcuda

Alman kadın kuyumcuya girip 170 euroya bir kolye aldı.

Ardından dükkana giden Türk kadın aynı kolyeye 130 euroya ödedi.

Kameralar gelip "Bu fark turist olmasından mı kaynaklanıyor" diye sorunca dükkan sahibi sinirlendi.

Başladı bağırmaya; "Serbest piyasa bu, istediğimi istediğim fiyata satarım size ne oluyor, kimse karışamaz bana" diye...

Almanlar neye uğradıklarını şaşırıp çıktılar dükkandan.

5- Restoranda

Alman kadın bir restorana girip, mezeler, yemekler sipariş etti.

Ardından Türk kadın girdi, aynı yemekleri yiyip aynı şeyleri içti...

Sıkı durun!

İkisi de kuruşu kuruşuna aynı parayı ödedi.

Kameralar mikrofon uzatınca da restoran sahibi; "Bizim için din, dil, ırk fark etmez. Her müşterimiz önemlidir, her müşteriye aynı hizmeti aynı fiyata sunarız" dedi.

Derin bir ohh çektik, nihayet dürüst bir satıcı çıktı diye...

ALINTIDIR

diavolorosso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 20 Ağu 2008, 19:21

Sabah okudum bu haberi çok üzüldüm.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti diavolorosso » 20 Ağu 2008, 19:23

AYNEN KARDEŞİM 2 HAFTA ÖNCE 3 ARKADAŞ BİZDE ALANYAYA GİTTİ ADAMLAR KONYALI OLUDUĞUMUZU ANLADILAR HALİYLE PLKAYA BAKTILAR Bİ TERLİĞE 15 EURO İSİTYORLAR SANKİYAKKABI ALACAKSIN
diavolorosso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 19:27

Gerçekten çok üzücü. Otellerde de durum tam tersi, yabancıya 3 lira yerlye 5 lira. Neyseki sonuncu esnaf yüreğimi biraz ferahlattı.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti maozkan64 » 20 Ağu 2008, 19:27

Başkasını aldatan aslında kendisini aldatmıştır.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti alwaysloser » 20 Ağu 2008, 19:30

hocam bu her yerde böle ben nevşehirliyim kapadokyada da ben gördüm
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Aykan DURAN » 20 Ağu 2008, 19:39

Uyanıklar şehri Türkiye ..

Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 20 Ağu 2008, 19:43

ama helal olsun restorant 'ın sahibine alnının hakıyla kimsenin kul hakkını yemiyor.. diğerleride yedigini zannediyor ama allah bu yedirmez yarabbim 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti chocolateman » 20 Ağu 2008, 20:16

[quote="diavolorosso"]AYNEN KARDEŞİM 2 HAFTA ÖNCE 3 ARKADAŞ BİZDE ALANYAYA GİTTİ ADAMLAR KONYALI OLUDUĞUMUZU ANLADILAR HALİYLE PLKAYA BAKTILAR Bİ TERLİĞE 15 EURO İSİTYORLAR SANKİYAKKABI ALACAKSIN [/QUOTE]

Hafta sonu oldumu Alanya 42 plakadan geçilmiyor ki :)  

Yiyecek içecek harici birşey almamak gerek.  Hatta genelde herşey dahil otel tercih ediyoruz.

chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti diavolorosso » 20 Ağu 2008, 20:17

napalım yakın olduğu için konyalılar akın ediyor:D

diavolorosso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 20:25

mustahak bızım ınsanımıza gecen gun antepte motosıklet kazasında 2 kısı hayatını kaybedıyor ve vatandasın bırı yardım etme bahanesıyle ölülerin cep telefonunu calıyor memlekete bak yahu
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 20:34

bende tam tersi oldu turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu . borcum nedir diye sordu .ben önemli değil diye istemedim cebinden 1-2 euro çıkardı uzattı ben yine reddettim almadım....itiraf ediyorum aynı işlemden türk vatandaştan 3 ytl almıştım .................Embarrassed
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 20 Ağu 2008, 20:47

haketmişiz ne diyelim
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:49

[quote="ilk aşk"]bende tam tersi oldu turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu . borcum nedir diye sordu .ben önemli değil diye istemedim cebinden 1-2 euro çıkardı uzattı ben yine reddettim almadım....itiraf ediyorum aynı işlemden türk vatandaştan 3 ytl almıştım .................Embarrassed[/QUOTE]
"Turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu aynı işlemden  Türk vatandaşdan 3 lira aldım diyosunuz" Aradaki fark olan 2 lirayı ne için alacaktınız.WinkLOL
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 21:18

[quote="9336"] [quote="ilk aşk"]bende tam tersi oldu turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu . borcum nedir diye sordu .ben önemli değil diye istemedim cebinden 1-2 euro çıkardı uzattı ben yine reddettim almadım....itiraf ediyorum aynı işlemden türk vatandaştan 3 ytl almıştım .................Embarrassed[/QUOTE]
"Turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu aynı işlemden  Türk vatandaşdan 3 lira aldım diyosunuz" Aradaki fark olan 2 lirayı ne için alacaktınız.WinkLOL
[/QUOTE]
patrona LOLLOLLOLLOLLOL
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 20 Ağu 2008, 22:28

Cok Üzücü bir durum bu gülüncek değil ağlancak bir durum bu Ülkemizin ne kadar Geri ve eğitimsiz bir Toplum olduğumuzuda göstermek dedir. :'(
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia-GFC » 20 Ağu 2008, 22:50

maalesef cok cıkarcı bı mılletız ...

bende gecenlerde kapalı carsı falan dolasmaya cıktım oylesıne sonra beyazıta gectım bı cay bahcesı gıbı yerde oturup cay ıceyım dedım ...

yabancı bı aıle geldı mekana we masadakı fıyat lıstesı anıden ortadan kayboldu ıcerden sadece resımlı bır menu geldı fıyat bulunmayan hemen dıbımdekı olayı dıkkatlıce ızledım en sonunda 2 porsıyon tawuk doner we 2 tanede sosıslı geldı 2 nestea 1 lıtrede cola kondu ortaya 4 tanede plastık bardak ... serwıse bak arkadas :D

sımdı kafamda soyle bır fıyat cıkarttım

hadı cola 1 lıtre 1 bucuk ytl dıyelım

nestea 2 adet tanesı 1 ytl desek 2 ytl

tawuk doner porsıyonu 5 ytl dıeyelım kı fazla fazla soyluyorum  2 adet porsuyondan 10 ytl dıyelım

4 plastık bardak 20 ykr

sosıslılerde bufelerde 3 ytl  ama  hade onada 5 ytl dıyelım 10 kagıt da o dıyelım

toplayalım

donerler  10 ytl

nestea     2  ytl

sosıslıler  10 ytl

cola  1.5 ytl ama bız 2 dıyelım

toplam  24 ytl para :D

pekı ya odenen hesap sızce ne kadar :D

hesap ıstendı masaya geldı garson tost ların kagıtlarına yazılmıs bır 30 euro  yazı wardı :D

ama turıstler  ytl cıkartınca ısler degıstı :D bu seferde 35 ytl para aldılar :P

bardaklarda sırketten:D

Felicia-GFC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 20 Ağu 2008, 22:55

allah cezalarını wersin yatcak yerleri yok onların
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)