Türkiye rezil oldu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Türkiye rezil oldu

İleti Felicia-GFC » 20 Ağu 2008, 22:56

ne koparırsam kardır hesapı ıste arkadasım

Felicia-GFC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 23:03

[quote="demir_01"][quote="9336"] [quote="ilk aşk"]bende tam tersi oldu turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu . borcum nedir diye sordu .ben önemli değil diye istemedim cebinden 1-2 euro çıkardı uzattı ben yine reddettim almadım....itiraf ediyorum aynı işlemden türk vatandaştan 3 ytl almıştım .................Embarrassed[/QUOTE]
"Turist geldi gözlüğüne küçük bir işlem yaptırdı yaklaşık 5 ytl almam gerekiyordu aynı işlemden  Türk vatandaşdan 3 lira aldım diyosunuz" Aradaki fark olan 2 lirayı ne için alacaktınız.WinkLOL
[/QUOTE]
patrona LOLLOLLOLLOLLOL
[/QUOTE]

yaklaşık fiyatlardan bahsettim canım ( 2lira köy sandığı)LOLLOLLOLLOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 21 Ağu 2008, 01:51

Ülkemizde böyle esnaflar olduğu sürece turistler bize artık Censored gelir o esnaflarda Censored para kazanır.Ben herzaman şunu sölerim dürüst esnaf herzaman kazanır ve işlerini büyütür çünkü Allah ona yardım eder ama böyle esnafların iki yakaları biraraya gelmez.Tatildeyken bana 3 suyu 9 kağıda kakalamaya çalıştılar ama yermi anadolu çocuğu susuzluktan gebermeme rağmen almadım çünkü göz göre göre kazık yemek hiç hoşuma gitimiyor
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 21 Ağu 2008, 11:44

Yıl 1994-95-96 Rusya ve doğu bloku ülkelerine aksaray ve laleli de bir bavul ticareti varki gece yarılarına kadar yedek parça sevkederdik hele bir arka emniyet kemeri furyası çıkmıştı fabrika sırf bizim patrona çalışıyor mal yetiştiremiyordu,tüccar dolar saymaktan bıkmış durumda hilafsız çuvallarla ve poşetler dolusu para çıkıyor her akşam işyerlerinden,ama satılan mallar dandik fahiş fiyatlı,üstüne üstlük adamların yanlarında getirdiklerine karılarına sarkılıyor,memleketlerine geri götürecek otobüs firmalarından dahi yönlendirme karşılığı komisyon isteniyor,30-40 kelime Rusça vb dil bilen uyanık ayakçılar çulsuz gezerken bir anda cherokee jeep e mercedes,bmw ye biner oluyor neden!1 liralık malı 10 liraya sattırıp satıcıdan malın gerçek değerinin 4-5 katı komisyon alıyor çünkü..Ne oldu sonra Dubai bırak otobüsçüden komisyon almayı adamları bedava uçak ile memleketinden aldırttı en kaliteli malı en ucuza verdi gönderdi bütün pazarı o tarafa kaydı..şimdilerde biraz kıpırdanma olsa da laleli aksaray taraflarında uzun bir süre sinek avladı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 21 Ağu 2008, 11:46

Turist'e müşteri (veli nimet)gözü ile değil kazıklanması gereken düşman gözü ile bakıyorlar..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 21 Ağu 2008, 11:58

[quote="98Pickup"]Turist'e müşteri (veli nimet)gözü ile değil kazıklanması gereken düşman gözü ile bakıyorlar..[/QUOTE]

Kesinlikle katılıyorum.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 21 Ağu 2008, 12:11

[quote="98Pickup"]Yıl 1994-95-96 Rusya ve doğu bloku ülkelerine aksaray ve laleli de bir bavul ticareti varki gece yarılarına kadar yedek parça sevkederdik hele bir arka emniyet kemeri furyası çıkmıştı fabrika sırf bizim patrona çalışıyor mal yetiştiremiyordu,tüccar dolar saymaktan bıkmış durumda hilafsız çuvallarla ve poşetler dolusu para çıkıyor her akşam işyerlerinden,ama satılan mallar dandik fahiş fiyatlı,üstüne üstlük adamların yanlarında getirdiklerine karılarına sarkılıyor,memleketlerine geri götürecek otobüs firmalarından dahi yönlendirme karşılığı komisyon isteniyor,30-40 kelime Rusça vb dil bilen uyanık ayakçılar çulsuz gezerken bir anda cherokee jeep e mercedes,bmw ye biner oluyor neden!1 liralık malı 10 liraya sattırıp satıcıdan malın gerçek değerinin 4-5 katı komisyon alıyor çünkü..Ne oldu sonra Dubai bırak otobüsçüden komisyon almayı adamları bedava uçak ile memleketinden aldırttı en kaliteli malı en ucuza verdi gönderdi bütün pazarı o tarafa kaydı..şimdilerde biraz kıpırdanma olsa da laleli aksaray taraflarında uzun bir süre sinek avladı..[/QUOTE]

İşler yine açılsa ordaki esnaflar geçmişden ders alacağını sanmam. Yine aynı zihniyetle ticaret yaparlar. Türkiyede genel olarak para kazanmanın hep kolay yolunu seçiyoruz. Allah bizi islah etsin.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti gurdal07 » 21 Ağu 2008, 14:46

kötü bi haber üzücü
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye