TARİH YAZAN ADAM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TARİH YAZAN ADAM

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 19:57

Bİ KAC gündür olimpıyatları ızlıyorum zevklı gecıyor fakat kıran kırana mucadeleler oluyor.gectıgımız gunlerde JAMAIKALI USAİN BOLT 100 metrede dunya rekoru kırmıstı bugunde 200 metrede dunya rekoru kırdı ınanın ızlerken cok zevk aldım bırde sempatık hareketlerıyle herkesın gonlunde taht kurdu..

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 19:59

Bunlar bayanlar engelli koşusunu da kazandı. Bunların bu koşuculukları nerden geliyo acep?
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti parsanoto » 20 Ağu 2008, 20:00

Müthiş bi sprinter.100 metre yi dalga geçerek koşan bi tek bunu gördüm.genelde bu tip yarışlarda bitişte sprinterler çok yakın finişi geçer bu fak atark geçiyor.100 metrede dalga geçmese herhalde 9,60 inerdi. 
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 20 Ağu 2008, 20:01

Zencilerin vücudu çok farklı çok iyi beyazlara göre
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 20:02

[quote="parsanoto"]Müthiş bi sprinter.100 metre yi dalga geçerek koşan bi tek bunu gördüm.genelde bu tip yarışlarda bitişte sprinterler çok yakın finişi geçer bu fak atark geçiyor.[/QUOTE]

ewt oyle cok zevk aldım bır tanede kubalı var 110 metre engellı kostu bugun bence onuda ızlemelısınız
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:03

Adamlar koşarak bizim skodaları geçerler herhaldeLOL
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:04

Hem de daha ekonomik. Biz de hala gazdı dizeldi uğraşalım duralım. 
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 20:05

LOLLOL[quote="9336"]Adamlar koşarak bizim skodaları geçerler herhaldeLOL [/QUOTE]

benım favoyu gececegı kesın ama bu konuyu ugur abıye (saınz ) sormak lazım favonun 100 metredekı hızını o bılırBig%20smile
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:08

[quote="demir_01"]LOLLOL[quote="9336"]Adamlar koşarak bizim skodaları geçerler herhaldeLOL [/QUOTE]

benım favoyu gececegı kesın ama bu konuyu ugur abıye (saınz ) sormak lazım favonun 100 metredekı hızını o bılırBig%20smile
[/QUOTE]
Bu adamlarınkini kime saracağız. Oranın Sainz'i kim acep.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 20 Ağu 2008, 20:19

2 ay sonra doping çıktı derler bu da gündemden düşer... Ermm
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 20:21

[quote="demir_01"]benım favoyu gececegı kesın ama bu konuyu ugur abıye (saınz ) sormak lazım favonun 100 metredekı hızını o bılırBig%20smile[/QUOTE]

[quote="9336"]Bu adamlarınkini kime saracağız. Oranın Sainz'i kim acep.
[/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

100 metre hızlanmasını bilemem Favorit' in ama 0-100 km/s hzlanması 15 saniye onu biliyorum.

Sprint ve uzun mesafe koşucuları arasındaki fark hakkında aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz:

...İnsan vücudunda iki çeşit adale var. Kırmızı adale... Bunlar dayanıklılık adalesidir. Bir maratoncuda olması gereken adale kırmızı adaledir. Yoksa uzun koşuyu taşıyamaz. Bir de beyaz adale var... Bunlar sürat adalesi... 100 metreci de beyaz adale olması lazım. İnsan vücudunda bunlar orantılı. Aklımda kaldığı kadarıyla yüzde 65'e, yüzde 35... Çok evvelden bu işleri araştırmıştım. Sprintçilerde bu adaleler gerçekten doğuştan var. Çünkü çalışma ile kırmızı adale oranını artırabiliyorsun. Ama çalışma ile beyaz adale oranını artıramıyorsun. Çünkü çalıştığın andan itibaren beyaz adale kırmızıya dönüşüyor ama kırmızıyı beyaza dönüştüren bir çalışma sistemi yok, bilimsel olarak. Yani görüntüde Elvan haklı. Ama 10 bin metredeki sprintle, 100 metredeki sprint arasında Himalayalar kadar fark var...

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 20:22

zannnettmem daha oncedende cok ıyı bı kosucuymus kendı serısınde
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 20:25

[quote="FWD"]2 ay sonra doping çıktı derler bu da gündemden düşer... Ermm [/QUOTE]

Bu görüşle ilgili de enteresan bir yazı:

Ya Phelps dünyayı aldattıysa

8 altın madalya kazanan ve bunun yanında 7 de dünya rekoru kıran Phelps'in başarısı doping kuşkularını da beraberinde getirdi. Amerikalı atlet, her fırsatta temiz olduğunu söylüyor. Bir skandalla karşılaşabilir miyiz?
Bu olimpiyatın en büyük yarası. Bir yandan kirli sporcular, bir yandan da bu sporu yönetemeyen uluslararası kurumlar, bütün olimpiyatlara gölge düşürdü. Bugün Phelps neyse 2000 yılında Marion Jones oydu. Biz Marion Jones'u dünyanın sevgilisi olarak izledik. 7 tane yarışta onunla sevindik, onunla üzüldük. Aşık olduk, bayıldık. Dünya tatlısı birisiydi. Phelps'e göre 10 misli sempatikti ve de dünyanın en çok doping kontrolüne giren atletiydi. Çok meşhur olduğu için de çok rekor kırdığı için de gerek olimpiyat öncesinde, gerek olimpiyatlarda her kürsüye çıkışının ardından abartısız yüzlerce kez bu kız doping testine girdi, bir tane çıkmadı pozitif. Bu bir tane pozitif çıkmayan kadın, 7 sene sonra kendisi itiraf etti. "Bende yakalanmış doping testi yok. Ben doping yaptım" dedi ve 7 sene sonra olimpiyat madalyaları geri alındı. 1 sene sonra, 2008'de 400 metreci Antonio Pettigrew, "Ben Sidney'de doping yapmıştım" dedi ve 4x400 bayrak yarışının madalyaları iptal edildi. Madalyası iptal edilenlerden birisi de Michael Johnson'du. Antonio Pettigrew o yarışta koşsa ne olacak, koşmasa ne olacak!.. Michael Johnson tek başına fark atıyordu herkese... Şimdi 8 sene sonra sen çıkıp olimpiyat madalyasını alıyorsun. 2040 senesinde Phelps çıkıp "Kardeşim ben 2008'de bütün dünyayı uyuttum. Amerikan halkından da dünya halkından da özür diliyorum" dese sonra Phelps'ten sonra 2. olan adama altın madalya vermek için arasalar ve adam da ölmüş olsa ne olacak?

SINIRI OLMASI LAZIM
Böyle bir şey olabilir mi? Şu 2008 oyunlarında yarışan bütün atletler, bütün hakemler, bütün yöneticiler ve herkes ölüp gidene kadar ben bu olimpiyatların gerçek olduğunu kabul etmeyeceğim. Çünkü ortada örneği var. Sidney'in sonuçları 7 ve 8 sene sonra değişti. Hadi 2004'te Eşref Apak'ın madalyası 1 hafta sonra değişti. Daha erken yapsalardı doping testini Eşref orada kürsüde alacaktı, madalyayı posta ile aldı. Hadi o bir yana diğerleri 7 sene sonra, 8 sene sonra kavuşabildi. Marion Jones 18 sene, 40 sene sonra itiraf etse ne olacaktı? Ben onu olimpiyat şampiyonu olarak bilip ölecektim, benim çocuklarım da 'Aa değilmiş, babamı kandırmışlar' diyecek. Böyle bir komiklik olabilir mi? Bunun önleminin alınması lazım. Olimpiyat doğru mudur, değil midir, şike midir değil midir? Bunun bir son sınırı olması lazım. Filmlerde sık sık rastlarız, evlenen çifti karı koca ilan etmeden, nikahı kıyan kişi katılanlara 'Bu nikaha itirazı olan varsa şimdi söylesin. Yoksa ebediyen sussun' der. Bu olimpiyatların kapanış bayrağını çekerken, Olimpiyat Komitesi Başkanı, 'Bu olimpiyatlardaki herhangi bir şeye itirazı olan varsa şimdi söylesin ya da ebediyen sussun' desin bitsin. Ondan sonra o itiraf etmiş, o çıkmış. Hayır bitti olimpiyat. O zaman ben seyrettiğim yarışa inanırım. Şimdi gülüyorum eğleniyorum, 'Harika Phelps, harika Usain Bolt, harika Rebecca Romero' diyorum ama hiç belli olmaz. Allah ömür verirse 2020'de bunlardan biri çıkıp 'Özür diliyorum, ben milleti kandırdım' derse ne olacak. Çok yanlış bir şey. Bunun mutlaka bir önleminin alınması lazım. Bunu birisinin uluslararası olimpiyat komitesinde gündeme getirmesi lazım...

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:36

[quote="sainz"]
[quote="demir_01"]benım favoyu gececegı kesın ama bu konuyu ugur abıye (saınz ) sormak lazım favonun 100 metredekı hızını o bılırBig%20smile[/QUOTE]

[/QUOTE]

100 metre hızlanmasını bilemem Favorit' in ama 0-100 km/s hzlanması 15 saniye onu biliyorum.

Sprint ve uzun mesafe koşucuları arasındaki fark hakkında aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz:

...İnsan vücudunda iki çeşit adale var. Kırmızı adale... Bunlar dayanıklılık adalesidir. Bir maratoncuda olması gereken adale kırmızı adaledir. Yoksa uzun koşuyu taşıyamaz. Bir de beyaz adale var... Bunlar sürat adalesi... 100 metreci de beyaz adale olması lazım. İnsan vücudunda bunlar orantılı. Aklımda kaldığı kadarıyla yüzde 65'e, yüzde 35... Çok evvelden bu işleri araştırmıştım. Sprintçilerde bu adaleler gerçekten doğuştan var. Çünkü çalışma ile kırmızı adale oranını artırabiliyorsun. Ama çalışma ile beyaz adale oranını artıramıyorsun. Çünkü çalıştığın andan itibaren beyaz adale kırmızıya dönüşüyor ama kırmızıyı beyaza dönüştüren bir çalışma sistemi yok, bilimsel olarak. Yani görüntüde Elvan haklı. Ama 10 bin metredeki sprintle, 100 metredeki sprint arasında Himalayalar kadar fark var...

[/QUOTE]
Bu konuyla da ilgili bilgini gösterdin ya hocam ne diyim. Helal olsun valla.ClapClap
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 20 Ağu 2008, 20:40

[quote="sainz"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

tesekkurler ugur abı
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Ağu 2008, 20:40

[quote="9336"]Bu konuyla da ilgili bilgini gösterdin ya hocam ne diyim. Helal olsun valla.ClapClap
[/QUOTE]

Bugün okumuştum daha, denk geldi.

Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 20 Ağu 2008, 20:45

0-100 Ü KAÇ BUNUN -KOLTUKLAR DERİMİ KUMAŞMI -ABS ASR VARMI ..BİLELİMDE ONA GÖRE TEDAVİ UYGULAYALIM CANIM.................LOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:51

[quote="ilk aşk"]0-100 Ü KAÇ BUNUN -KOLTUKLAR DERİMİ KUMAŞMI -ABS ASR VARMI ..BİLELİMDE ONA GÖRE TEDAVİ UYGULAYALIM CANIM.................LOL[/QUOTE]
Neresine bineceksiniz? Ben koltuk göremedim deLOLLOL
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir