DOĞRU SÖYLEYİN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DOĞRU SÖYLEYİN

İleti barutoglu » 28 Ağu 2008, 23:48

[quote="azakoglultd"]bundan 1.5 yıl önce arabayı park ettik hanım la beraber indik bi baktım yandaki arabanın arkasında büyükçe bir el çantası aldım yerden hanım bırak sanane kiminse dedi ama ben bırakmadım yav hırlısı var hırsızı var allaım belki sahibini buluruz dedim. aldık eve geldik çantayı bi açtık ki ne görelim içinde deste deste euro ( tamı tamına 28.000 euro ) para çıktı içinden , birde cüzdan ile araba ruhsatı vardı.Cüzdan da ne kimli ne bişey hiçbirşey bulamadık ara ara hiçbirşey yok.en nihayetinde ruhsatın yanındaki kasko belgesine bakmak aklıma geldi bi baktım orda telefon var aradım adamın kızı çıktı neyse durumu izah ettim telefonumu verdim adam evde yokmuş LOL herhalde çantayı arıyordu neyse kısa keselim 10 dakka sonra adam aradı bi yer söyledim gelin çantayı vereyim dedim adam koşa koşa geldi tabi.Organize sanayide bir fabrikanın muhasebecisiymiş parada fabrikanın mış zaten fabrikanın sahibiyle beraber geldiler , neyse ben birazcık olsun bişeyler beklemiştim ama adam yalandan kısaca bi teşekkür etti , bi ara çayımızı içmeye gelin bekleriz dediler çekti gittiler , bende 28.000 euro nun arkasından boş boş bakarken o ayki kredi kartı borcunu nasıl ödeyeceğimi düşünüyordum Cry [/QUOTE]

Sen insanlığını yapmışsın kardeşim. Üzülme bunun ödülünü bu dünyada görmezsen öbür tarafta mutlaka göreceksin. Atalarımızın dediği gibi "İyilik yap denize at, balık bilmezse Hâlik bilir"... "Kim "zerre" kadar iyilik yaparsa karşılığını görecek, kim "zerre" kadar kötülük yaparsa karşılığını görecektir." (Zilzal Suresi'nde son ayetler)

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti azakoglultd » 29 Ağu 2008, 00:38

[quote="barutoglu"][quote="azakoglultd"]bundan 1.5 yıl önce arabayı park ettik hanım la beraber indik bi baktım yandaki arabanın arkasında büyükçe bir el çantası aldım yerden hanım bırak sanane kiminse dedi ama ben bırakmadım yav hırlısı var hırsızı var allaım belki sahibini buluruz dedim. aldık eve geldik çantayı bi açtık ki ne görelim içinde deste deste euro ( tamı tamına 28.000 euro ) para çıktı içinden , birde cüzdan ile araba ruhsatı vardı.Cüzdan da ne kimli ne bişey hiçbirşey bulamadık ara ara hiçbirşey yok.en nihayetinde ruhsatın yanındaki kasko belgesine bakmak aklıma geldi bi baktım orda telefon var aradım adamın kızı çıktı neyse durumu izah ettim telefonumu verdim adam evde yokmuş LOL herhalde çantayı arıyordu neyse kısa keselim 10 dakka sonra adam aradı bi yer söyledim gelin çantayı vereyim dedim adam koşa koşa geldi tabi.Organize sanayide bir fabrikanın muhasebecisiymiş parada fabrikanın mış zaten fabrikanın sahibiyle beraber geldiler , neyse ben birazcık olsun bişeyler beklemiştim ama adam yalandan kısaca bi teşekkür etti , bi ara çayımızı içmeye gelin bekleriz dediler çekti gittiler , bende 28.000 euro nun arkasından boş boş bakarken o ayki kredi kartı borcunu nasıl ödeyeceğimi düşünüyordum Cry [/QUOTE]

Sen insanlığını yapmışsın kardeşim. Üzülme bunun ödülünü bu dünyada görmezsen öbür tarafta mutlaka göreceksin. Atalarımızın dediği gibi "İyilik yap denize at, balık bilmezse Hâlik bilir"... "Kim "zerre" kadar iyilik yaparsa karşılığını görecek, kim "zerre" kadar kötülük yaparsa karşılığını görecektir." (Zilzal Suresi'nde son ayetler)
[/QUOTE]

allah razı olsun kardeşim...

ama emin olun ben bu yaptığımın karşılığını fazlasıyla aldım.Öyle umulmadık yerlerde rabbim hızırı öyle bir gönderdiki aklınız durur.anlatmaya gerek yok ama kaç kere bittim ben dediğim anda rabbim öyle bir yerden öyle vesileler çıkardı ki ben yaptığımın mükafatını daha öbür dünyaya gitmeden burada misli misli aldım Smile
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 29 Ağu 2008, 00:43

[quote="Crazyboyy"][quote="9336"] [quote="Crazyboyy"]

Sahibini bulamazsam borclarımı öderim tabiki

[/QUOTE]
Cüzdanda adres varmış. Paranın bize kalma ihtimali  çok az malesef.Confused
Kaçış yok mecbur vereceğiz cüzdanıLOL
[/QUOTE] Şansıma başka bi ile taşınmış olabilir belki LOL[/QUOTE]

Vefat etmiş olabilir.
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 29 Ağu 2008, 01:15

[quote="carey78"]
Eywallah hocam ama okunduğu gibi yazmayı tercih ettim sonra bu da ne yeni bi deterjan markası denmesin diye :)

[quote="umt_d"][quote="carey78"]Walla güzel bi mariano içer biraz paraları seyreder şeytanla ne yapmamız gerektiğine karar veririz Clap adamı arar telefon ulaşılamıyosa üstüne yatarım herhalde bide o onkı bizim durumumuz önemli borcunu ödemessen aileni öldürecez derseler napacaz tabiki kullanıp sahibine uzun vadede borçlanacaz Cry[/QUOTE]

abi 2. kez gördüm söyleyeyim dedim mariano değil :) marijuana,ben bir kere cep telefonu bulmuştum 3-4 sene önce bi arkadaşımla yılbaşı gecesi şeytan'a uyup sattık telefonu bi güzel de yedik parayı :) hem kadının mesajlarını da okudum ailesinin numarasını da şantaj yapıp daha fazla para da alabilirdim ama almadım
[/QUOTE] [/QUOTE]

Abi okunuşu da maruana :)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir