Türkçemize sahip çıkalım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Türkçemize sahip çıkalım.

İleti bekmezci_1905 » 31 Ağu 2008, 13:10

[quote="gurdal07"]bayaadır benim imzalarımda o resim var zaten[/QUOTE]

Ben hiç dikkat etmemiştim.Smile

bekmezci_1905
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 31 Ağu 2008, 13:44

walla gecenin bi yarısı ne yazdığıma bakıyorum nede okuyorum hem benim demek istediğim orada doğru düzgün kullanılması gereken kelimelerin harflerini oynayaak iğrençleştiriyolar ve kendilerince eğlendiklerini zannediyolar

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti lazianke » 31 Ağu 2008, 14:41

Türkçeyi okula başladıktan sonra iyice öğrenebilmiş biri olarak, ülkemizin diline sahip çıkmanın gerekliliğine yürekten inanıyorum. mesajlarımda yazım yanlışı olmamasına çok özen gösteriyorum.
bununla beraber oğlumla Lazca konuşuyorum.çok şükür o da 3 yaşında ama çok güzel Türkçe ve Lazca konuşabiliyor, ama Türkçe konuşmayı bilmeyen iki dedesini şehit vermiş bir aileden gelen biri için garip gelebilir. bu ülkenin etnik bölünmeye maruz kalmaması için oğlumun gerektiği zaman çıkıp Lazca olarak da AB'ye hayır diyebilmesinin daha anlamlı olacağını düşünüyorum. onlar hiçbir zaman sınıfsal kaynaşma yaşamadıkları için bizi de kendileri gibi zannediyorlar, dünyaya antropolog gözüyle bakarak bir kafatası etnikçiliği türetiyorlar. ama iş AB bütünlüğüne gelince tarihlerinde birbirleriyle olan mücadelelerini bile tarih kitaplarına koymuyorlar. çünkü bizi bölmeye çalışırken birliklerini büyütmeyi amaçlıyorlar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir