Honda CBF 150 Aldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Honda CBF 150 Aldım

İleti hakanerdogan » 04 Eyl 2008, 02:02

zaten roomi ticari araç, arkasına bisiklet aparatı yaparsın asarsın oaraya götürürsün motorunu her yere Big%20smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 04 Eyl 2008, 02:09

[quote="mygokhan"]
Bu tip motorlar nasıl ? keyifi için uzun yola bu motorla çıkılırmı ?
[/QUOTE]

Bunların çin malı olmayanları ile her yere gidilir. Çin malı motorlarda aşırı vibrasyon olduğu için oldukça yoruyormuş.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 04 Eyl 2008, 02:14

[quote="hakanerdogan"]BMW touringlerle dünyayı gez geyikleri var ama ben bilmiyorum pek nası olur... en rahatı bunlar diyolar.

[/QUOTE]

Birde Honda Goldwing vardır kendi sınıfında efsane bir motordur.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 04 Eyl 2008, 02:24

6 silindirli Big%20smile 3 ü buraya 3 ü de öbür yana bakıyor. bu çoğu otomobilden güçlüdür.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti carey78 » 04 Eyl 2008, 02:29

hayırlısı olsun güzel motor;
carey78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slicer » 04 Eyl 2008, 03:17

Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız, güle güle kullan.
E-5'e çıkmaya cesaret edemiyorsan otobana sakın çıkma. Eğer çıkarsan yol ayrımlarında arkadan hızla gelip dönmek isteyenlere çok dikkat et. Yada en güzeli,  bir çıkışta sen eğer geçip düz gideceksen  önce emniyet şeridinde durup  geriyi kontrol  et. En tehlikeli noktalar buralar.
Bence en iyisi otoparkta bir süre pratik yap, kendine yeterince güvenin geldiğinde yola çıkarsın. Ben öyle yaptım mesela. İnsan sabırsızlanıyor ama sabretmek iyidir, en azından hayatta kalırsın.
Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti atikker10 » 04 Eyl 2008, 03:21

goldwing güzel motordur baba motordur ama benim düşüncem motor alıyorsanız arabadan farklı olmalı goldwingin airbagi var koltuk ısıtması var ağırlığı araba kadar 1800cc bir motora sahip resmen araba yani.Smile

atikker10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slicer » 04 Eyl 2008, 03:22

Bu arada aşağıda linkini verdiğim siteyi bir incele. Hatta bazı bölümlerini ezberle desem yeridir.
http://donald.hypermart.net/MCWorlDD.htm
Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 04 Eyl 2008, 13:20

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti elegance » 04 Eyl 2008, 13:26

[quote="atikker10"]

goldwing güzel motordur baba motordur ama benim düşüncem motor alıyorsanız arabadan farklı olmalı goldwingin airbagi var koltuk ısıtması var ağırlığı araba kadar 1800cc bir motora sahip resmen araba yani.Smile

[/QUOTE] onewymiş ole 1800 c benim octide yok
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Crzyboy » 04 Eyl 2008, 13:39

[quote="hakanerdogan"]6 silindirli Big%20smile 3 ü buraya 3 ü de öbür yana bakıyor. bu çoğu otomobilden güçlüdür.

[/QUOTE] ShockedShockedShocked 
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti hakanerdogan » 04 Eyl 2008, 13:53

[quote="atikker10"]

[/QUOTE]

abi goldwing alan arabaya binmez ki zaten LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 04 Eyl 2008, 14:03

[quote="Slicer"]Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız, güle güle kullan.
E-5'e çıkmaya cesaret edemiyorsan otobana sakın çıkma. Eğer çıkarsan yol ayrımlarında arkadan hızla gelip dönmek isteyenlere çok dikkat et. Yada en güzeli,  bir çıkışta sen eğer geçip düz gideceksen  önce emniyet şeridinde durup  geriyi kontrol  et. En tehlikeli noktalar buralar.
Bence en iyisi otoparkta bir süre pratik yap, kendine yeterince güvenin geldiğinde yola çıkarsın. Ben öyle yaptım mesela. İnsan sabırsızlanıyor ama sabretmek iyidir, en azından hayatta kalırsın.
[/QUOTE]

Bir şekilde motoru şirketten eve götürmem lazım kamyonet falan tutmak istemem doğrusu. E5 'te zemin bozuk araç trafiği oldukça yoğun bu yüzden oradan gitmek istemiyorum en azından otobanda rahatlıkla kullanabileceğim bir emniyet şeridi var. Yanılmıyorsam sadece 2 çıkış geçeceğim 3. sünden ben döneceğim onlarada dikkat ederim gerekirse orta şeriti kullanırım. Bahsettiğin konuları gözönünde bulundurucam. Bir aksilik olmazsa bu pazar günü ilk uzun mesafe yolculuğum olacak. Big%20smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ilk aşk » 04 Eyl 2008, 14:06

emir bey aman kasksız yola çıkmayın ...hayırlısı olsun Wink
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 04 Eyl 2008, 19:08

En güzeli modifiyeli bir beat LOL seneye alıcam bi tane koydum kafaya WinkSmile
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti Slicer » 05 Eyl 2008, 01:14

[quote="?"][quote="Slicer"]Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız, güle güle kullan.
[/QUOTE]

Bir şekilde motoru şirketten eve götürmem lazım kamyonet falan tutmak istemem doğrusu. E5 'te zemin bozuk araç trafiği oldukça yoğun bu yüzden oradan gitmek istemiyorum en azından otobanda rahatlıkla kullanabileceğim bir emniyet şeridi var. Yanılmıyorsam sadece 2 çıkış geçeceğim 3. sünden ben döneceğim onlarada dikkat ederim gerekirse orta şeriti kullanırım. Bahsettiğin konuları gözönünde bulundurucam. Bir aksilik olmazsa bu pazar günü ilk uzun mesafe yolculuğum olacak. Big%20smile
[/QUOTE]

Ben genede otobana çıkmaktansa yolu uzatıp ara sokaklardan ufak ufak gitmeni tavsiye ederim. Hem baya pratik yapmış olursun hem eğlenceli olur hemde düşsen bile canın yanmaz.
Acemiliğimde bende otobanı daha güvenli sanırdım ve bir seferinde bahsettiğim çıkışlardan birinde bir otomobil ( hiç unutamam, gri bir Octavia'ydı) arka plakamın tozunu 120 km/h ile silip geçti, 3 gün kendime gelemedim.
Ve motor işinin olmazsa olmazı korumalar. Kask, mont ve eldiven mutlaka kullanmalısın. Ben bir ay önce ellerim çok terliyor diye eldiveni takmadım ve kısmet işte, geri zekalının biri gelip 30 km/h ile giderken üstüme çıktı. Minibüsle kafa kafaya çarpıştık. Ne kadar ani olduğunu hayal bile edemezsin. Kırılan elim şu son 1 aydır alçıdaydı geçen gün alçıyı çıkardık ama bu sefer hareketsizlikten elimdeki tüm eklemler kireçlenmiş. 1 ay daha elimi düzgün kullanamayacağım. Sadece eldiven beni motorumdan 2 ay ayırdığı gibi bu 2 ay boyunca yaşadığım eziyet ve sıkıntı kelimelerle anlatılamaz. Artık korumalarım olmadan park halindeki motorun bile üstüne çıkmam.
Önce tedbir sonra dikkat. İkiside en üst seviyede olmak zorunda aksi halde ufacık bir hata canını çok fazla yakar. Robocop diye dalga geçenlere sakın aldırma, dalga geçenler canının acısını kesinlikle paylaşmayacaklardır unutma.
Biraz karamsar oldu galiba ama kurallarına uyulduğu takdirde hem çok zevkli hemde inanılmaz derecede pratik bir ulaşım aracıdır motosiklet. Ancak hatayı kesinlikle affetmediği gibi mümkün olan en ağır şekilde cezalandırır.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Allah kimseye kaza, bela göstermesin.
Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 Eyl 2008, 13:02

[quote="Slicer"]
Ben genede otobana çıkmaktansa yolu uzatıp ara sokaklardan ufak ufak gitmeni tavsiye ederim. Hem baya pratik yapmış olursun hem eğlenceli olur hemde düşsen bile canın yanmaz.
Acemiliğimde bende otobanı daha güvenli sanırdım ve bir seferinde bahsettiğim çıkışlardan birinde bir otomobil ( hiç unutamam, gri bir Octavia'ydı) arka plakamın tozunu 120 km/h ile silip geçti, 3 gün kendime gelemedim.
Ve motor işinin olmazsa olmazı korumalar. Kask, mont ve eldiven mutlaka kullanmalısın. Ben bir ay önce ellerim çok terliyor diye eldiveni takmadım ve kısmet işte, geri zekalının biri gelip 30 km/h ile giderken üstüme çıktı. Minibüsle kafa kafaya çarpıştık. Ne kadar ani olduğunu hayal bile edemezsin. Kırılan elim şu son 1 aydır alçıdaydı geçen gün alçıyı çıkardık ama bu sefer hareketsizlikten elimdeki tüm eklemler kireçlenmiş. 1 ay daha elimi düzgün kullanamayacağım. Sadece eldiven beni motorumdan 2 ay ayırdığı gibi bu 2 ay boyunca yaşadığım eziyet ve sıkıntı kelimelerle anlatılamaz. Artık korumalarım olmadan park halindeki motorun bile üstüne çıkmam.
Önce tedbir sonra dikkat. İkiside en üst seviyede olmak zorunda aksi halde ufacık bir hata canını çok fazla yakar. Robocop diye dalga geçenlere sakın aldırma, dalga geçenler canının acısını kesinlikle paylaşmayacaklardır unutma.
Biraz karamsar oldu galiba ama kurallarına uyulduğu takdirde hem çok zevkli hemde inanılmaz derecede pratik bir ulaşım aracıdır motosiklet. Ancak hatayı kesinlikle affetmediği gibi mümkün olan en ağır şekilde cezalandırır.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Allah kimseye kaza, bela göstermesin.
[/QUOTE]

Ne güzel cesaret veriyorsunuz Big%20smile İşim ile evin arası normal yoldan gidersem 23km yi buluyor. Bu mesafeyi ara bir yoldan katetmek mümkün değil yol boyunca birçok kez dar ve oldukça işlek caddelerden geçmem gerekir. E5 trafiğini gözümün öüne getiriyorum asla ilk sürüşümü oradan yapmam. Hem henüz ehliyetimi alamadım ayın 13-14 gibi direksiyon sınavı olacak şehir içinden gidersem kontrole takılabilirim Embarrassed
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 05 Eyl 2008, 13:06

emir bey, yolda araç yerine konmak ve kaza riskini azaltmak isterseniz size önerim,  arabanızın sol tekeri asfaltta nereden gidiyorduysa motorunuzu da o hizadan sürün...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir