Aracım Çekildi :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım Çekildi :(

İleti yonetici » 11 Eyl 2008, 14:53

Geçenlerde aldığım motorsiklete ruhsat çıkarmak için bu gün Fatih İlçe Trafik Şubesi'ne gittim. Kaymakamlık binasındaki otoparka doğal olarak vatandaş olduğum!!! için almadılar. Bende gittim biraz ilerideki bir sokağa aracımı parkettim.

İşlemlerimi hallettikten sonra geldim baktım benim araba yok ama sokak her zaman olduğu gibi başına gelecekten habersiz bir sürü kişinin bıraktığı araba ile dolu. Ramazan günü aç susuz otopark aramaya başladım Topkapı Otoparkı'na kadar yürüdüm orada yokmuş ama otoparkta bir insan evladı vardı Vatan Otoparkı'ı denilen yeri aradı oradaymış kalktım birde oraya yürüdüm. Sıcağın altında yürüdüğüm yol boyunca arabayı çekenin çektirenin cemi cümlesine saygılarımı arzettim. Otopark diye çektikleri yere bisikletimi bile koymam ama başında emekli komiser olunca çekiciler vızır vızır işliyor. Aracı almak için 58 YTL para ödedim saygılarımı bu esnadada arz etmeyi sürdürdüm. Ceza tutanağına utanmadan yenibahçe sokak diye yazıp arabayı çeken devlet o sokağa doğru düzgün bir yaya kaldırımı bile yapmamıştı.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti FWD » 11 Eyl 2008, 14:57

Geçmiş olsun.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 11 Eyl 2008, 15:01

Geçmiş olsun...
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti 9336 » 11 Eyl 2008, 15:02

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu çekme olayına acayip kıl oluyorum. Aracı çekeceğine(eğer trafiği aksatmıyorsa) yaz cezasını, koy sileceğin altına. Aracı çekiyorlar, çalındı mı, çekildi mi insanın aklına binbir türlü şey geliyor. Çekenin, çektirenin cemi cümlesine saygılarınızı arzetmişiniz, bize pek bişey bırakmamışınız. Tekrar geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti BlueVRS » 11 Eyl 2008, 15:20

Araç çekme işi bitecekti hani?
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 11 Eyl 2008, 15:34

Geçmiş olsun. Benim arabamıda 2 kere çekmişlerdi. Maddi cezası koymuyor adama, uğraşması dert. Yeni yasa çıkacaktı araçlar artık çekilmiyecek diye ne oldu, yürürlüğe girmedimi.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Eyl 2008, 15:54

En son yayınlanan genelgeye göre araçlar sadece yetkisiz kişilerce çekilmeyecek. Ama bizim basın doğru düzgün bir haber yapamadığı için araçlar artık çekilmeyecek diye kafasından uydurma manşet yaptı.

Sorun aslında bu değil. Elbetteki araç çekilir öyle saçma sapan bir yere koyarsınızki onu gelip oradan kaldırmak icap eder. Ama sokak statüsünde doğru düzgün arabanın bile geçmediği bir yerden sadece rant sağlamak için arabaları toplayıp götürüyorsanız bu namussuzluktur. Bu sokakta park yasak demeninde akılla mantıkla bağdaşır hiçbir yanı yoktur ne itfaiye geçemeyecek kadar dar ne milletin kapısının önü nede güvenlik kaygısı taşınan resmi bir kurumun yanı vs.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 11 Eyl 2008, 16:06

Geçmiş olsun geçen sene içişleri bakanlığının genelgesiyle trafiği aksatmayan durumlarda çekme olayı yasaklanmıştı. sadece ceza yazılacaktı. çekme sırasında verilen hasarlar nedeniyle çokça şikayet olduğu için böyle bir genelge yayınlamışlardı. demek ki kanun manun hikaye...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti carey78 » 11 Eyl 2008, 16:07

geçmiş olsun;

carey78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 11 Eyl 2008, 16:52

Ödemiş olduğun 58 YTL'nin emin ol yarısını çeken polisler ceplemiştir, başka ne olabilirki?

sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 11 Eyl 2008, 21:01

yav ben yediğim trafik cezasını ödemek için defterdarlığa gittim cezayı ödedim çıktım arabayı çekmişler gittim bide o cezayı ödedim aldım iyimi LOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 11 Eyl 2008, 21:26

[quote="azakoglultd"]yav ben yediğim trafik cezasını ödemek için defterdarlığa gittim cezayı ödedim çıktım arabayı çekmişler gittim bide o cezayı ödedim aldım iyimi LOL [/QUOTE] LOLLOLLOLtam komedi ha cezayı ödüyon bi cıkıyon bi ceza daha ortada arbada yok
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti azakoglultd » 11 Eyl 2008, 21:37

[quote="elegance"][quote="azakoglultd"]yav ben yediğim trafik cezasını ödemek için defterdarlığa gittim cezayı ödedim çıktım arabayı çekmişler gittim bide o cezayı ödedim aldım iyimi LOL [/QUOTE] LOLLOLLOLtam komedi ha cezayı ödüyon bi cıkıyon bi ceza daha ortada arbada yok[/QUOTE]

yav işin komik tarafı orda görevli bir polise sordum niye çektiniz bura serbetstti diye bana bir lamba direği gösterdi beyfendi direkten bu tafar serbest öbür taraf değil diye benim arabada direğin tam dibindeydi ama öbür taraftaydı LOLLOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 11 Eyl 2008, 22:03

[quote="azakoglultd"] [quote="elegance"][quote="azakoglultd"]yav ben yediğim trafik cezasını ödemek için defterdarlığa gittim cezayı ödedim çıktım arabayı çekmişler gittim bide o cezayı ödedim aldım iyimi LOL [/QUOTE] LOLLOLLOLtam komedi ha cezayı ödüyon bi cıkıyon bi ceza daha ortada arbada yok[/QUOTE]

yav işin komik tarafı orda görevli bir polise sordum niye çektiniz bura serbetstti diye bana bir lamba direği gösterdi beyfendi direkten bu tafar serbest öbür taraf değil diye benim arabada direğin tam dibindeydi ama öbür taraftaydı LOLLOL
[/QUOTE] LOLLOLLOL
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti hakanerdogan » 11 Eyl 2008, 22:11

aslında tamamen bulunduğunuz bölgenin emniyeti ile alakalı bir şey. yeri gelir hiç bişey olmaz, bişey çıkar para lazım olur....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 11 Eyl 2008, 22:12

Valla şu araba çekme işine acayip uyuz oluyorum bende..

Geçmiş olsun.Bende sinirlendim olanlara...

Benim fabişi çekmişlerdi ansızın ne olduğunu bile anlayamadan..Tabi polis teşkilatına yakın olduğumuz için sadece ceza yiyerek kurtulmuştuk..Tabi cezayı yazmışlardı geri çekemedik..
Çekilen otoparktaki arabaların hallerini görünce bayağı saymıştım içimden..Zaten otoparkın burosundakilerde ne oldukları kim oldukları belli!!!! İndiregandi yaptıkları çok belli idi..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yonetici » 11 Eyl 2008, 22:16

Muameleciye para vermeyelim okumuş adamız bir ruhsatımızı kendimiz çıkaramayacak değilizya dedik gittik muameleciye vereceğimiz parayı trafik cezasına bayıldık geldik. Yakında A2 ehliyet için şubeye gidicem trafik vakfına 1 kuruş yardım istesinler verirsem nağmerdim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 11 Eyl 2008, 22:24

sokağın resmi ortada, sırf para için çekilmiş araç bu su götürmez bi gerçek. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir