Vista'dan XP'ye nasıl terfi edebiliriz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Vista'dan XP'ye nasıl terfi edebiliriz?

İleti sonertevfik » 14 Eyl 2008, 13:36

ARKADAŞLAR BİZ CASPER NEO MODEL BİLGİSAYAR ALDIK (NOTEBOOK DEĞİL) ANCAK İÇİNDEKİ VİSTA PREMİUM'DAN HİÇ MENMUN DEĞİLİZ VE BİLGİSAYARDA VİSTADAN HİÇ BİR İZ BIRAKMADAN XP'YE GEÇMEK İSTİYORUZ (ELİMİZDE ORİJİNAL XP CD'Sİ DE VAR) NASIL YAPABİLİRİZ? DAHA ÖNCE VİSTADAN XP'YE GEÇMİŞ OLAN ARKADAŞLARIMIZ VEYA BU KONUDA BİZE YARDIM EDEBİLECEK ARKADAŞLARIMIZDAN BİZE YARDIMCI OLMALARINI BEKLİYORUZ. SAYGILARIMLA...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti hakanerdogan » 14 Eyl 2008, 13:38

vistadan XP ye terfi olmazda, düşüş olur ama vista hakikaten gıcık bi sistemdir. XP CD si bulup, mevcut vistayı kaldırıp yerine XP kurmalısınız. orijinal XP CD si almaya bulmaya falan kalkmayın çok pahalıdır.

fason XP yükleyin.

anaaa XP CD niz varmış işte, onunla yapabilirsiniz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 14 Eyl 2008, 14:49

1.Xp cd in yeni sürümlü olması lazım eski sürümlü xp ise kurmaya kaltığında problem yaratacaktır.Kurma bölümünde hdd bulamadım dicektir.İnternetten xp nin sata driverlerini güncellemen lazım
2.sana tavsiyem üzülerek söylüyorum vistadan xp geçtiğinde bilgisayar istikrarlı çalışmıyor.

3.Genede denicem dersen xp kurdumu driver yüklemesi ile uğraşma windows güncelledimi donanımlar yükleniyor
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 14 Eyl 2008, 14:52

Sata driver'ı her anakart'ta gerekmiyor eski tip anakartlarda gerekiyor bilgisayarı yeni aldıysanız %80 gerekmiyordur ama gerisini bilmiyorum gerçekten biraz daha kullanıp alışabilirsiniz aslında
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 14 Eyl 2008, 15:02

Gerçi arkadaşlar ifade etmişler ama ben de eklemelerde bulunayım. Öncelikle muhtemelen anakart ve harddisk sata çalışıyordur. Önce bios ayarlarından bulabilirsen sanal olarak "raid" değil de "ide" komutuna getirmeniz gerekiyor hardiski. sonra biostan kaydedip kapattıktan sonra xp cdsini yerleştir. gelen ekrandan cdden başlatırsın sistemi, siyah ekranda komutları doğru takip ederbilirsen hardiske format atacaksın. sonra cdden kuracaksın. en temizi bu olur da hiç kurmadıysan daha önce, zor olabilir. tabi bu benim bildiğim yöntem daha başka yöntemler de vardır.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti barutoglu » 14 Eyl 2008, 15:07

ankarada olsaydınız ben size ramazan hediyesi olarak tertemiz kurar hem de anlatırdım nasıl kurulduğunu. Allah kolaylık versin bir kere öğrenince sonrası çorap sökügü gibi gelir. Ben ilk bilgisayarımı 2000 de almıştım. aldığım günün ertesi günü hardiski sanal olarak paramparça ettim. windowsu da çökerttim. sonra aldığım yere götürdüm benden windows kurma ücreti aldılar yüklü miktardı. Öğrenciydim zaten. Daha sonra Ben bir daha servise hiç götürmedim. oturdum bilgisayarın başına kendim bozdum yeniden kurdum. bölümledim. Şimdi bilgisayar hakkında hiç problemim olmuyor. kendim hallediyorum. Sana da tavsiyem soner kardeş, zamanın varsa otur bilgisayarın başına kendin uğraş. tabi uğraşmak istemiyorsan götür casper'e sana yarım saatte kurup versinler. Ama öğrenmek istiyorsan kendin uğraşmalısın. takıldığın yerde de sor telefonumu özele yazdım.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti kobli » 14 Eyl 2008, 16:14

Microsoft vista business ve vista ultimate versiyonları için XP downgrade CD si çıkarmış. Bu cdyi edinip yasal olarak (Lisanslı )XP pro ya geçebilirsin.

XP Downgrade CD sini bilgisayarı satın aldığın yerden yada microsoftun sitesinden araştır. Yasal XP edinmiş olursun. Mevcut sistem üzerinden kurulacağından hiç sorun yaşamazsın

kobli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:55

xp nin gözün seveyim keşke xp yi geliştirselerdi sırf para kazanacağız diye her 6 ayda bir yeni yazılım çıkarıyorlar
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 14 Eyl 2008, 17:05

Bende xp kullanıyorum ama xp görüntüsünden sıkıldım artık vista patch yükledin vista gibi görünüyor ama xp
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir