yokmu bana direksiyon dersi verecek hayırsever:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yokmu bana direksiyon dersi verecek hayırsever:)

İleti marlon » 24 Eyl 2008, 03:52

arkadaşlar bende yeni bir skodacıyım soförlüğüm yok yani aracı kullanıyorum ama trafikte kullanmaya çekiniyorum anadolu yakasında bulgurludayım ( libadiyenin üst tarafı çamlıcaya doğru) bana birkaç saat antrema yaptıracak bi arkadaş :)

marlon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 24 Eyl 2008, 03:54

CryCryCryCryCry[quote="marlon"]arkadaşlar bende yeni bir skodacıyım soförlüğüm yok yani aracı kullanıyorum ama trafikte kullanmaya çekiniyorum anadolu yakasında bulgurludayım ( libadiyenin üst tarafı çamlıcaya doğru) bana birkaç saat antrema yaptıracak bi arkadaş :) [/QUOTE]
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 24 Eyl 2008, 03:54

Eğer bayan iseniz, ben dahil bütün site olarak yardımcı olabiliriz... Aksi durumda çok zayıf bi ihtimal buBig%20smileLOLLOLLOL (şaka yapıyorum, yanlış anlamayın)LOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 24 Eyl 2008, 04:04

aracınızla bursa inegöle gelirseniz size ücretsiz ders verebilirim Tongue
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 24 Eyl 2008, 04:12

Ben üstüne para bile veririmTongueLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 24 Eyl 2008, 14:19

Merhaba ben avrupa yakasındayım benımde skoda aracım var ıstersenız anadolu yakasında ortak bır noktada bulusup sıze ders verebılırım...
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti yonetici » 24 Eyl 2008, 16:02

[quote="marlon"]arkadaşlar bende yeni bir skodacıyım soförlüğüm yok yani aracı kullanıyorum ama trafikte kullanmaya çekiniyorum anadolu yakasında bulgurludayım ( libadiyenin üst tarafı çamlıcaya doğru) bana birkaç saat antrema yaptıracak bi arkadaş :) [/QUOTE]

Sorun sadece akan trafikte araç kullanmaksa bu konuyu kendiniz çözebilirsiniz pek fazla teknik yardım alınabilecek bir mesele değil sorun psikolojik. Öncelikle gece gezmelerine başlıyorsunuz. Hava karardıktan sonra çıkın fazla korkmadığınız yerlerde dolaşın. Sanılanın aksine gece sürüşü yaya ve araç trafiğinin azlığı nedeniyle daha güvenlidir ve sürüş tekniğini olumlu yönde iyileştirici bir antremandır. Normal zamanda gitmeye çekindiğiniz yerlere geceleri gidin daha sonra kolaylıkla gündüz gidebilecek cesaretiniz olur.

Ben araç kullanmayı öğrenmeye başladığımda bu taktiği uyguladım şimdi motorsiklet aldım ona binmeyi öğreniyorum ve yine geceleri çıkıyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti 9336 » 24 Eyl 2008, 16:14

[quote="?"][quote="marlon"]arkadaşlar bende yeni bir skodacıyım soförlüğüm yok yani aracı kullanıyorum ama trafikte kullanmaya çekiniyorum anadolu yakasında bulgurludayım ( libadiyenin üst tarafı çamlıcaya doğru) bana birkaç saat antrema yaptıracak bi arkadaş :) [/QUOTE]

Sorun sadece akan trafikte araç kullanmaksa bu konuyu kendiniz çözebilirsiniz pek fazla teknik yardım alınabilecek bir mesele değil sorun psikolojik. Öncelikle gece gezmelerine başlıyorsunuz. Hava karardıktan sonra çıkın fazla korkmadığınız yerlerde dolaşın. Sanılanın aksine gece sürüşü yaya ve araç trafiğinin azlığı nedeniyle daha güvenlidir ve sürüş tekniğini olumlu yönde iyileştirici bir antramandır. Normal zamanda gitmeye çekindiğiniz yerlere geceleri gidin daha sonra kolaylıkla gündüz gidebilecek cesaretiniz olur.

Ben araç kullanmayı öğrenmeye başladığımda bu taktiği uyguladım şimdi motorsiklet aldım ona binmeyi öğreniyorum ve yine geceleri çıkıyorum.
[/QUOTE]
Sorunun psikollojik olduğu konusunda çok haklısınız. Ben ilk arabamı aldığımda araç çalıştığım işyerinin önünde 1 hafta yattı. Ehliyetim vardı ama trafiğe çıkacak cesaretim olmadığı için arabayı bir türlü eve götürememiştim. En sonunda baktım olacak gibi değil, arabası olan bir arkadaşım arkada ben önde, arabayı tın tın kullanarak eve götürdüm. Arkamdan gelen arkadaşın varlığı bile beni cesaretlendirmeye yetmişti. O günden sonra bir daha trafikle ilgili sorunum olmadı. Siz de Emir beyin dediği gibi, geceleri ufak ufak alıştırma yaparsanız bir problem kalmayacaktır.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti fycky » 24 Eyl 2008, 16:43

kimse senin acemi oldugunu bilmez arabandada yazmıyor biraz cesaret topla ve dal trafige korkma gerisi gelir
fycky
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 24 Eyl 2008, 17:26

ş.içi trafik daha güvenli uzu yolda yaptığınız hatanın telafisi olmayabilir.Ş.içinde hemen uyarırlar korna falan basarlar biraz.Yürüyüp gidersiniz ne olcak ki...Ş.içinde öğrenilir araç kullanmakLOL
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 24 Eyl 2008, 18:07

araba iyi birşeyşe herkez gelir am ayasşlı bişeyse pek gelen olmaz ama araba octi superb faba olursa gelen bol olur
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ilk aşk » 24 Eyl 2008, 18:27

[quote="61ogretmen61"]aracınızla bursa inegöle gelirseniz size ücretsiz ders verebilirim Tongue[/QUOTE]

kullanabilse yanına gelecek zaten Wink
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir