16 Fidan Toprağa Düştü!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

16 Fidan Toprağa Düştü!!!

İleti derude » 05 Ekm 2008, 13:54

İŞTE O KAHRAMANLIK ÖYKÜLERİ

Er Ramazan Yeşil Antalya

SANKi SONUNU BiLiYORDU

Hain saldırıda şehit düşen 15 kahramandan birisi olan Jandarma Komando Er Ramazan Yeşil'in şehit haberi memleketi Antalya Serik'i yasa boğdu. Ailesinin tek erkek evladı olan Yeşil, bayramın ilk günü telefonla 3 kez evini aradı. Annesi Havana Yeşil'e, “Burası çok kötü. PKK'lılar bir haftada üç kere karakolu bastılar. Ben geriye biraz zor döneceğim. Dönemeyecek gibiyim” dedi.

Annesi de, ‘Bayramda görüşemiyoruz ama ne yapalım oğlum, bayramı bu sefer böyle geçirelim. İçini ferah tut. Allah ne yazdıysa o olur” diyerek teselli verdi. Dört çocuk annesi Yeşil, teröristlere beddualar yağdırırken, son telefon görüşmesinde kardeşi Ramazan'la konuşan abla Emine: "Sanki yaşayacaklarını biliyor gibiydi” dedi. Şehit haberi Yeşil’in babasının kalp krizi geçirmesine neden oldu.

Uzm. Çvş. Hasan Aygör Kırıkkale

ŞAHADET KALBiME DOĞDU

28 yaşındaki Uzman Çavuş Hasan Aygör, bir ay önce annesini kaybetmişti. Annesinin cenazesi nedeniyle bir süre kaldığı Kırıkkale'den görev yerine daha yeni dönmüştü. Ailesi acı haberi sabah saatlerinde aldı. Kırıkkale'de özel bir hastanede doktor olan ağabey Duran Aygör'ün Yaylacık Mahallesi'ndeki evine gelen şehit yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Acı haber gelebilir korkusuyla yaşadıklarını anlatan ağabey Aygör, “Hatta dün sabah telefon etmeyi düşündüm. Şehit olacağı kalbime doğmuştu” dedi.

Babası Hüdaverdi Aygör'ü 5 yıl önce kaybeden, şehit Hasan Aygör, uzman çavuş olduktan sonra, önce İstanbul'da görev yaptı. Ardından ikinci görev yeri olan Şemdinli'ye tayin oldu. Şehidin evinin bulunduğu mahalle bayraklarla donatıldı, yakınları Aygör ve diğer şehitler için dua etti.

Uzm. Onb. Rasim Eser Mersin

SESiNi SON KEZ DUYDU

Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser 25 yaşında hain PKK'lılar tarafından şehit düşürüldü. Onbaşı Rasim Eser'in Mersin'in Silifke ilçesindeki ailesine acı haberi ilçe kaymakamı Ahmet Beyoğlu verdi. Eşini 4 yıl önce kaybeden şehit anası Ümmühan Eser, evladının ölüm haberiyle şoka girerken, sinir krizleri geçirdi.

Acılı anne, “Evladımla en son arife günü telefonla görüşmüştüm. Onun sesini son kez duyduğumu nereden bilirdim. Tek erkek evladımın mürüvvetini bile görmedim. Allah'ım sen sabrımızı ver” diyerek feryat etti. Şehit evine gelen vatandaşlar ise, teröre lanetler okudu. Şehidin evine dev Türk bayrağı açılırken sokağı dolduran şehit yakınları, sloganlar atarak terörü lanetledi.

Er Davut İlbaş Siirt

BiR BABA ŞEHiT OLDU

Jandarma Piyade Er Davut İlbaş, 2 çocuk babasıydı. İlbaş'ın Siirt'in Alan Mahallesi'nde oturan ailesi, acı haberi, evlerine gelen askeri yetkililerden öğrendi. İlbaş'ın şehit olması, babası Süleyman Yusuf, annesi Dere, eşi Asiye ile diğer yakınlarını üzüntüye boğdu.

Acılarını evlatlarının şehit haberini getiren Mehmetçiğe sarılarak hafifletmek isteyen baba Süleyman Dere, “Vatan sağ olsun. Evladım için gözyaşı döküyorum ama dimdik ayaktayım” diyerek teröristlere mesaj verdi. Anne Dere İlbaş ve şehidin eşi Asiye İlbaş, ağıtlar yaktı. Evladının şehit olmasının kendisini gururlandırdığını anlatan acılı anne ölümünün teröristleri sevindiremeyeceğini söyledi. İlbaş'ın 5 yaşındaki Serkan ve 3 yaşındaki Beyza isimli çocukları daha olup bitenin farkında bile değildi.

Uzm. Çvş. Selçuk Can Osmaniye

BEBEĞiNi G

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fırat Cağlar » 05 Ekm 2008, 14:06

Ne denebilir ki? Allah belalarını versin. Yazık, günah.
Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iergen » 05 Ekm 2008, 18:02

değerli arkadaşlar, bu ve buna benzer olaylar oldukça uzun bir süredir bizleri üzüyor, canımızı yakıyor...ideolojik görüşü her ne olursa olsun, azıcık da olsa içinde vatan sevgisi besleyen hemen herkesin fikrinin, bu ortak fikre sahip çıkacağından eminim. ama gelin görün ki, oldukça uzun bir süredir Anadolu'nun şehir ve kasabalarında gizli-gizli yaşanan ve canlı bir örneğini Ayvalık'ta yaşadığımız bir olayda var gözümüzün önünde, bakmak ve incelemek zorunda olduğumuz. Benim şahsi fikrim, bizlerin görevi, milli değer ve duygularımızı da yitirmeden, soğuk kanlılıkla, vakti zamanında (!) değerli devlet büyüklerimizin (!) bizlere miras bıraktığı bu terör denen lanet olayı, aklı selim ile düşünerek, tartışarak ve konuşarak çözmeye çalışmak olmalı. Her ne ideolojik görüşte olursa olsun ve hükümete kim gelirse gelsin bu lanet olayı sonlandırması, sona erdirmesi ve hemen hepimizin özlediği huzurlu ve kendi-kendine yetebilen Türkiye'yi yaratması, yaratmaya çalışması "mümkün değil". Bunu artık görmeliyiz ve çözümü ararken hareket noktamızda bu olmalı. Önce doğruları konuşmalı sonra doğru çözümü bulmalıyız. Bu AB'den vazgeçmek olacaksa olsun. Dünyada kendi-kendine yetebilen ender özellikleri olan bir Türkiye var iken, acilen silkinmemiz ve temiz siyaset ile temiz bir gelecek hazırlamalıyız kendimize ve bizden sonra gelecek yeni nesillere... katledilen bütün canlarımız, vatandaşlarımız için Allah'tan rahmet ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.
iergen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 05 Ekm 2008, 19:17

ne mutlu onlara ki
"Allah yolunda öldürülenlere, "ölüler" demeyiniz; hayır, onlar diridirler, ama siz farkında olmazsınız. (Bakara: /154) " hükmüne mazhar oldular.

Allah onlardan razı olsun. geride kalanlara ve milletimize Allah sabr-ı cemil ihsan etsin...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir