SABİT TELEFONA BOYKOT ÇAĞRISI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SABİT TELEFONA BOYKOT ÇAĞRISI

İleti kemaI » 25 Ekm 2008, 19:04

Sabit telefon kullanıcıları dikkat!
Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Çetin,tüketicileri 1 Kasım'da sabit telefon kullanmamaya çağırdı.

Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Çetin, Telekom'un mahkeme kararlarına rağmen sabit ücret adı altında soygun yaptığını belirterek, tüketicileri 1 Kasım'da sabit telefon kullanmamaya çağırdı.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER), Tüketici Dernekleri Federasyonu ve TÜKODER'in 59 şubesini Eskişehir'de ağırlıyor. 2 gün sürecek toplantılarda öncelikli gündem maddesi geçtiğimiz günlerde yapılan zamlar oldu. Toplantıların diğer gündem maddeleri ise Tüketici Yasası, Telekom'un sabit ücret uygulaması, elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar ve dolaylı vergiler gibi konular oldu.

TÜDEF Genel Başkanı Çetin düzenlediği basın toplantısında, Türk Telekom'un vatandaşlardan sabit ücret aldığını belirterek, haksız kazanç elde ettiğini iddia etti. Ayrıca, ADSL hizmetiyle ilgili olarak Türk Telekom'un haksız uygulamaları olduğunu öne sürdü. Teknik olarak, ADSL hizmetinin sabit telefon hattı olmadan verilmesi mümkün olduğunu vurgulayan Çetin, "Türk Telekom, neden sabit telefon bağlatıyor evlere? Çünkü 29 YTL internet ücreti alırken, yanından sabit telefondan da 15 YTL ücret alıyor." diye konuştu. Sabit telefon olmadan da internet hizmeti alınabildiğini aktaran Çetin, "Bir mağazaya gidiyorsunuz bir pantolon alıyorsunuz. Tam kasaya gelince bu kravatı da almak zorundasınız deniyor." diyerek, Telekom'un uygulamasını eleştirdi. Telefon görüşmelerinden alınan vergileri de eleştiren Çetin, "Elimde 0,29 Ykr'lik bir fatura var. Alınan vergilerle rakam 14 YTL'yi buluyor. 30 kat daha fazla fatura geliyor." derken, yapılan haksızlığa karşı tüketicileri 1 Kasım'dan itibaren sabit hatlı telefon kullanmamaya çağırdıklarını söyledi.
Cihan


http://www.samanyoluhaber.com/haber-122600.html

 
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 07 Tem 2008, 22:44

İleti yonetici » 25 Ekm 2008, 19:54

Boş konuşuyorlar. Sabit telefonun yerine mevcut fiyatlar düşünüldüğünde ikame edilebilecek başka birşey yok. İş yapıyor gözükmek için tantana çıkartmaktan başka birşey değil yaptıkları. Siyasal bir baskı gurubu oluşturmaktan aciz sağda solda konuşup duruyorlar icraatları sıfır. 100 sefer mevzsu oldu çatır çatır kredi kartından yıllık ücret alınıyor hani bir haltı çözemediler üzerine birde bu ücret yasal hale geldi bankalar sözleşmelerine koydu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
İleti: 525
Kayıt: 01 Ekm 2003, 21:55
Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti octaviaman » 29 Ekm 2008, 14:49

10 liralık konuşmaya 30 lira vermeyi,50 kuruşluk benzine 3 ,3 lira vermeyi, 20 bin liralık arabaya 40 bin lira vermeyi v.s hazmedemiyorum.v.s.v.s.v.s hakkımı helal etmiyorum.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 679
Kayıt: 05 Eyl 2008, 13:38
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti lazianke » 29 Ekm 2008, 15:23

zaten konuştuğum yok ki, varsın 1 kasımda da komuşmayayım.
sırf adsl için fazladan ayda 11,75 telefona ödüyorum. normalde onun için de tlf hattına gerek yok ama mahkemeye vereceksin,  uzun uğraşlar sonucunda kapattıracaksın.........
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize


Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir