Hangi modelle DRİFT yapılır???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hangi modelle DRİFT yapılır???

İleti loveskoda » 11 Şub 2007, 21:05

Arkadaşlar Tokyo Drift filminden sonra coştum ve bir karar aldım. Drift yapmalıyım. AMA SADECE ARKADAN İTİŞLİ OTOMOBİLLERLE yapılıyor. Bu yüzden skodamla yapamıyorum...  Böyle bir skoda yok!!!Cry honda S2000 var ama onu da satın almak gerekir!!!Tongue Drift yapılacak skoda var mı??? yoksa nasıl uyarlanır??? ???????? ??? ???

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PimpmyrideBurak » 11 Şub 2007, 21:07

Önden çekişli güçlü bir motor ile de drift yapılabilirWink
PimpmyrideBurak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 11 Şub 2007, 21:33

abi olur mu hiç ilk virajda takla atarsın!!!!
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KASIMPŞALI. » 11 Şub 2007, 22:51

BEN DENEDIM VE HATTA COK MEMNUNUM VE BIRASDA BU ISI BILDGIMI SANIYORUM ONDEN CEKISLI ARACLAR DIRIFT YAPMAK ICIN ADETA   KESILMIS KAFTANDIR  BIR DENE BENCE  GORECEKSIN ONDEN CEKISLE ARKADAN CEKISIN ARASINDAKI FARKI EMIN OL ONDEN CEKIS DAHA BI ADREALINLI OLUYORR   YOUTEBEYE BAK COGU ONDEN CEKILIDIR ZATEN KARDESIM       TABI BU BENIM IDDAM:-)    HE TABI EN ONEMLI OLANIDA FILIMIN MUZIGINI DINLYEREK YAP VALA BEN O MUZIKTE GAZA GELIOMLOLLOLLOL
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 11 Şub 2007, 23:06

Drift Japonya’nýn daðlýk coðrafyasý ve bol virajlý yollarý yep yeni bir motor sporlarý dalýnýn doðmasýný saðladý. Japonya’da 80 li yýllarýn sonunda dað yollarýndaki virajlarý hýzlý dönmeye çalýþýrken icat edilen ve büyük bir hýzla tüm dünyayý sarmaya baþlayan drift’ten bahsediyoruz.. Temelde otomobillerin virajlarý arkalarýný kaydýrarak dönmesinden oluþan bu spor , her ne kadar otomobillerin tur dereceleri düþse de ortaya çýkan görüntü büyük izleyici kitlelerini pistlere çekmeyi baþarýyor.
Büyük bir direksiyon hakimiyeti ve denge isteyen drift için direksiyon yeteneðiniz yeterli olmayýp otomobilinizde de bazý özelliklerin bulunmasý gerekiyor . Drift otomobilleri arkadan itiþli ve kilitli diferansiyele sahip , bu sayede otomobilin arkasý kayarken kontrol altýnda tutulabiliyor. Bunun dýþýnda otomobillerde büyük ebatlý jantlar ve lastiklerin bulunmasý da gerekmekte , aksi halde otomobilin yanal direnci yol tutuþunu olumsuz etkileyebilir ve lastiklerin janttan çýkmasýna neden olabilir. Coil over ve eksi kamber ayarlarý ile otomobili drif’te hazýrlamanýz ve viraj içinde otomobilin yoldan çýkmasýný engelleyecek kadar güçlü bir çekiþi saðlamanýz için de temel motor güçlendirmelerini yapmanýz gerekmekte.
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KASIMPŞALI. » 11 Şub 2007, 23:13

AMA MALESEF BIZ BU SARTLARA PEK UYGUN DEGILIS   SKODACI PAYLASIM ICIN TESEKKKURLER    SAGOL AZ COK BISIKLER KAPTIM BEN:-)
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti daredevil » 12 Şub 2007, 22:27

drift denilen kullanım tarzına en uygun araba arkadan itişli olandır
bunun nedeni driftte gaza yüklendiğinde arkayı sağa ve sola doğru oynata bilme rahatlığıdır.YAPABİLİRSEN
daredevil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti natqo » 12 Şub 2007, 22:49

En ucuza drift nasıl yapılır diyosan Tofaş Doğan ve Şahin modelleriyle yapabilirsinSmile Birazda lastikleri bitik ise süperSmile

natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PimpmyrideBurak » 12 Şub 2007, 23:12

[quote="natqo"]

En ucuza drift nasıl yapılır diyosan Tofaş Doğan ve Şahin modelleriyle yapabilirsinSmile Birazda lastikleri bitik ise süperSmile

[/QUOTE]
El freni ne güne duruyorBig%20smileBig%20smile

Ama arkadan çekişli araçlar ile görüntü bambaşka..

Önden çekişli araçlar ile toplamak daha kolay benceWink
PimpmyrideBurak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti natqo » 12 Şub 2007, 23:49

Arkadaş drift yapmak istiyo onun için elfreni ile güzel olmazSmile  caddeye çıkarken biraz gazla bak arabanın arkası nasıl atıyo bi seyretSmile El freniyle olmuyo işte

natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 14 Şub 2007, 22:26

abi standart yol arabalarıyla takla atmaktan başka bir şey yapamayız... Arkadan itiş şart... ESP de olmamalı....Ying%20Yang
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir