F1 DE LEVİS HAMILTON UN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

F1 DE LEVİS HAMILTON UN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

İleti feliciaZK » 03 Kas 2008, 14:32

DÜNYA ŞAMPİYONU  LEVIS HAMILTONU KUTLUYORUZ

DÜN AKŞAM SAAT 19:00 DA  YAPILAN SEZONUN SONYARIŞI BREZİLYADA MC LAREN MERSEDES PILOTU SON SANIYEDE 2008 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU FERRARİ PİLOTU FİLLİPE MASSA NIN ELİNDEN ALDI

MASSANIN BREZİLYADA BİRİNCİ OLMASI DURUMUNDA HAMİLTONUNDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLMASI İÇİN BEŞİNCİ OLMASI YETERLİ İKEN SON TURDA HEMILTIN ALTINCILIĞA GERİLİYEREK DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU FİLLİPEYE BIRAKTI( HEMILTIN ALTINCI OLSAYDI PUANLARI AYNI OLUP MASSA GALİBİYET FARKIYLA  ŞAMPİYON OLACAKTI)

FİLLİPE  DAMALI BAYRAĞA ULAŞTI BİRİNCİ OLDU BÜTÜN FERRARİ EKİBİ FİLLİPENİN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATARKEN

GERİLERDEN GELEN HEMILTIN FİNİSHE BİRKAÇYÜZ METRE KALA  VETTELİ GEÇEREK BEŞİNCİ OLDU VE FİNİSHE ULAŞTI

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU MASSA NIN (FERARİ) ELİNDEN SON SANİYELERDE HAMILTIN (MC LAREN MERSEDES)ALDI

SKODAMDAKİ F1 HAYRANLARININ FİKİRLERİNİ BEKLİYORUM (FERARİCİ SERDAR 89 OLSAYDI)

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 03 Kas 2008, 14:39

dünkü yarışı izledim.son 2 tur kala hamılton 5.sıradaydı bi anda sebastian vettel hamılton ı geçti.felipe massa fınişi geçtiği zaman hamılton un yarım tur u vardı ve halen 6,sıradaydı.ne olduysa ondan sonra oldu.4.sıradaki toyota pilotu glock son yarım tur geçilirken yavaşladı vettel ve hamılton onu geçti.vettel 4.oldu hamılton 5.bu şekilde şampiyon hamıltıon oldu.

ama yarış içinde burnuma pis kokular geldi.son yarım turda glock neden o kadar yavaşladı.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 03 Kas 2008, 15:59

BENCE GLOCK BİLEREK GEÇİLMEDİ
 HATIRLAYAMIYCAM AMA GLOCK BİR YARIŞTAN HAMILTONA GICIĞI VARKEN KASITLI OLARAK GEÇİLMEZ

MESELELERİ ZANEDERSEM HAMILTONUN GLOCKU YOLDIŞINA ATMASI (HEMILTINA DİŞ BİLEYEN BİR ADAM NE YAPAR YAPAR YOL VERMEZ KESİNLİKLE KASIT YOK 
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti crash » 03 Kas 2008, 16:29

Zaten Glock, Hamilton' a gıcık olduğu için yağmur yağmasına rağmen bilerek pite girmedi.Amacı Hamilton' ı bir sıra daha geriye düşürmekti ki bunuda başardı.Vettel nasıl olduysa Hamilton' ı geçti ve Hamilton birden kendini 6.sırada buldu.Yarışın bitmesine yarım tur kala Glock yavaşlamadı aslında.Zaten yavaş gidiyodu nedeni ise yağmur lastiği takmamış olsaydı.Yani Vettel ve Hamilton hızla Glock' la olan farkı zaten kapatıyodu.Herkes o an Hamilton ve Vettel' e kilitlendiği için Glock unutuldu.Ferrari takımı bile massa finişi görünce sevinçten birbirine sarıldı ama gerçeği anlamaları uzun sürmedi tabi.Hamilton bitime yarım tur kala Timo Glock' u geçmiş ve yarışı 5.bitirerek dünya şampiyonu olmuştu.Bana göre bu yarışın yıldızı Sebastian Vettel' di.Torro Rosso gibi gücü sınırlı olan bir araçla pit alanına girene kadar Massa' yı takip etti hatta birkaç kez geçme girişiminde bile bulundu.Araları 1 sürekli 1 saniyenin altındaydı.Ardından Hamilton' ı kolayca geçmesi beni çok etkiledi.Bence Vettel seneye Torro Rosso' da kalmaz.Bu adam gerçekten müthiş.

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 03 Kas 2008, 22:44

benm anladıgım, bu senekı kurallar sonucunda aracların elektironık destek unıtelerının kısıtlanması pılotaj kabılıyetını ortaya koydu.gençler fırsatını bulsa daha neler yapacak ama ellerındekı ımkaanlar kıstlı.
ben şahsen sevinemedim hamıltonun şampiyonlugunabir kaç yarışta rakıplerını pıst dısına ıterek geçmişti.çamur yaparak puan topladı.

ama helal olsun en genç şampiyon o.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti feliciaZK » 11 Kas 2008, 19:09

ÇAMUR DEDİĞİN FUTBOLDA ONLARCASI VAR AMA HAKEM HEPSİNE FAUL VERMİYOR
SONUÇTA SPOR OYUN

MASSADA GEÇİŞLERDE KAÇIYOR DAHAMI İYİ
feliciaZK
CLASSIC