Yil 2025: Amerika`nin onemi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yil 2025: Amerika`nin onemi?

İleti alpko » 23 Kas 2008, 04:05

Arkadaslar bugun okudugum bir haberi paylasmak isterim..
 2025 yilina kadar artik Amerika`nin degerini kaybedecegi, artik dunyanin tek en buyuk lideri konumunu da yavas yavas kaybedecegi ve yerine dunyanin en onemli ulkeleri olarak birden fazla ulke olacagi ve bunlarin da:

Naopak Čína, India, Brazília, ale napríklad aj Turecko a Indonézia budú mať čoraz dôležitejšie postavenie.

Cin, Hindistan, Brazilya, Turkiye ve Endonezya dunyanin en onemli olacak ulkeleridir. , seklinde.
 Az daha kaldi sikalim disimizi, Osmanli donemi geri geliyor:)

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bybirim42 » 23 Kas 2008, 08:24

inşallah Türkiye'nin de hakim olacağı günler gelecek

bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 23 Kas 2008, 14:30

Nasıl yalan kokan bir haber :)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 23 Kas 2008, 15:21

su akar yatağını bulur...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Koray » 23 Kas 2008, 18:05

çin'i anlayabiliyorum ama Türkiye de için de olmakla birlikte diğerleri nasıl dünyanın en önemli ülkeleri oluyor bun  anlamak zor.

Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 23 Kas 2008, 18:38

[quote="firemoon"]çin'i anlayabiliyorum ama Türkiye de için de olmakla birlikte diğerleri nasıl dünyanın en önemli ülkeleri oluyor bun  anlamak zor.

[/QUOTE]

Butun muhendisler artik Hindistan`dan. Hp, Lenovo, Dell gibi butuk liderler bile ar-ge lerini ya Hindistan`a kuruyorlar, ya da Hindistan destekli Cin`de, Japonya`da kuruyorlar.. Brazilya yine maddi olarak iyi olan ulkelerden biridir, cografi konumu olarak ta ayni, Turkiye` zaten AVrupanin en buyuk, dunyanin en kuvvetli 8`inci ordusuna sahip, ekonomik olarakta bir cok AB ulkesinden iyi durumda olup, iyilesmeye devam etmekte, zaten gecmisini unutmak anlamsiz, kac kitaya hukum etmis Osmanli devletinin cocuklarinin ulkesi Turkiye`yi kucumsemek, tarih bilgisinden yoksunluk ve zavalliliktir.
Endonezya konusunda cok net olmamakla birlikte yorum yapmak istemem.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 23 Kas 2008, 19:07

şimdi arkadaşım güzel yazmışsın da, gördüğüm kadarıyla yurt dışından katılan bir arkadaşsın. Türkiye'nin gerçek koşulları ve gidişatı konusunda bilgi sahibi olup olmadığını bilmiyorum. kalıplaşmış ezberden yazılan söylemlerle bir yere varmak mümkün değil. gelecekte ne değişecek de bugün dünyayı elinde tutan amerika ve en az o kadar etkili olan avrupa birliği yerini bu ülkelere bırakacak. Türkiye' nin doğal ve insani kaynaklarını kullanmasına ne zaman izin verildi ki bundan sonra olacak.bütün dünyada amerikaya bağımlı yönetimler oldukça, hiç kusura bakma arkadaşım. şimdiki düzen aynen devam.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 23 Kas 2008, 19:54

[quote="firemoon"]hiç kusura bakma arkadaşım. şimdiki düzen aynen devam.[/QUOTE]
kimbilir Osmanlı'nın durakladığı dönemde aynı şeyleri batılılar diyorlardı...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti alpko » 24 Kas 2008, 00:23

[quote="firemoon"]şimdi arkadaşım güzel yazmışsın da, gördüğüm kadarıyla yurt dışından katılan bir arkadaşsın. Türkiye'nin gerçek koşulları ve gidişatı konusunda bilgi sahibi olup olmadığını bilmiyorum. kalıplaşmış ezberden yazılan söylemlerle bir yere varmak mümkün değil. gelecekte ne değişecek de bugün dünyayı elinde tutan amerika ve en az o kadar etkili olan avrupa birliği yerini bu ülkelere bırakacak. Türkiye' nin doğal ve insani kaynaklarını kullanmasına ne zaman izin verildi ki bundan sonra olacak.bütün dünyada amerikaya bağımlı yönetimler oldukça, hiç kusura bakma arkadaşım. şimdiki düzen aynen devam.[/QUOTE]

Yurtdisinda olmam birsey degistirmez, burada dogmadim 4-5yildir buradayimdir, olmamim da sebebi hukumettir., ve yazdigim cogu bilgi oradan  buradan duyma degildir, profesyonel radyo programcisi ve redaktorluk yapardim, gazeteci bir anlamda..
AB`nin dunyaya cok bir etkisi yoktur Amerika ile kiyaslamak yanlistir bunu untma, AB`yi sen, ben takarim, asil paranin oldugu Asya pasifik, Avusturalya hatta Amerika bile takmaz..
Bunlar forumlar da tartisilip sonuca kavurturulacak sorunlar degil, yani bilmediginiz cok olaylar donuyor, politika da, siyasette, devlette...
Turkiye, dunya icin her zaman onemliydi, fakat 50`lerden bu yana dunya uzerinde ki etkisini ve itibarini kaybetmistir, ama bu sonsuza kadar demek degil...
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti harbi » 24 Kas 2008, 01:16

valla nediyelim geleçeğe hayellerle ulaşıyoruz inşallah hayallerimiz gercekleşir.

ama sanki biraz zorgibiConfused
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 24 Kas 2008, 01:21

Neyse biz gecmisimizi ornek alip emin adimlarla ilerlemeye devam edelim, benim icin guzelolan bu haber de Turkiye´nin ismini gormekti:)

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 24 Kas 2008, 01:41

biz türküz bize bişey olmaz
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi