İstanbullulara sorum var.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İstanbullulara sorum var.

İleti hetepe » 05 Arl 2008, 22:38

Merhaba arkadaşlar, bayram tatilinde Ankara'dan İstanbul'a gitmeyi planlıyorum(Beylikdüzü tarafına).Köprü geçişini nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok.OGS veya KGS aboneliğim de bulunmadığından avrupa yakasına hangi köprüden ve nasıl geçebilirim?Teşekkürler.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 05 Arl 2008, 22:43

Fark etmez, bogaizici koprusunden gecip, Taksim yonu, Kucukcekmece-Avcilar`a oradan da Beylikduzu`ne gecersin..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 05 Arl 2008, 22:43

ben bahçeşehirde oturuyorum bana yakın beylikdüzü 2. köprüden gelirsen kavacık tarafından, 60-70km dümdüz gideceksin gaziosmanpaşayı geçeceksin orda avrupa konutları kocaman inşaat var sonra karşına 2 tane kule çıkacak sonra masko sonra edirne otobanı gişeler otabana girdikten sonra ilk çıkış bahçeşehir çıkışından çıkıp gişelerden dümdüz beylikdüzü istikametine dogru gideceksin uzun bir yokuş cıkacak karşında sagda carefor olacak ordan saga dodunmu gene uzun bir yokuş cıkacaksın bahausu gördünmü beylikdüzüne geldin demektir biraz uzun oldu ama yolun hep düz 2. köprü istikametine girdinmi işin rahat hiç e5 e girme 1. köpruye kalırsın yollarda.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 05 Arl 2008, 22:46

[quote="mxengine"]ben bahçeşehirde oturuyorum bana yakın beylikdüzü 2. köprüden gelirsen kavacık tarafından, 60-70km dümdüz gideceksin gaziosmanpaşayı geçeceksin orda avrupa konutları kocaman inşaat var sonra karşına 2 tane kule çıkacak sonra masko sonra edirne otobanı gişeler otabana girdikten sonra ilk çıkış bahçeşehir çıkışından çıkıp gişelerden dümdüz beylikdüzü istikametine dogru gideceksin uzun bir yokuş cıkacak karşında sagda carefor olacak ordan saga dodunmu gene uzun bir yokuş cıkacaksın bahausu gördünmü beylikdüzüne geldin demektir biraz uzun oldu ama yolun hep düz 2. köprü istikametine girdinmi işin rahat hiç e5 e girme 1. köpruye kalırsın yollarda.[/QUOTE]

Arkadaš Tem den tarif etmiš, ben D100 (E5) ten dusunmuštum...
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Arl 2008, 22:49

Çok açıklayıcı oldu, teşekkür ederim.İstanbul'a yolculuk oldumu böyle stres basıyor beni.Çok sağol.
Peki köprü ücreti nasıl olacak? nakit kalktı diye duydum.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mxengine » 05 Arl 2008, 22:50

e5te metrobüs çalışmasıda rezalet durumda hele bayramda iyice rezalet oluyor.istanbula 4 saatte gelirsin istanbul il sınırından e5 ten beylikdüzüne bayram trafiginde gidersin 3 saatin gider.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Arl 2008, 00:07

Köprüden anadolu yakasından avrupaya geçerken her ikisindede bir ücret ödenmez. Köprüde sadece dönüş için ücret alınır bu yüzden giderken isteiğiniz köprüden gidebilirsiniz. Dönerken sadece 2. köprüde nakit gişesi bulabilirsiniz. Yada eminönü-sirkeci tarafından arabalı vapur ile hareme geçersiniz olur biter hem köprüde trafik varsa yorulmamış olursunuz. Arabalı vapurda araç içi yolculara ücret alınmaz ve benzin yakmadan karşıya geçeceğinizi düşünürseniz ücreti bence uygun.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpko » 06 Arl 2008, 00:11

[quote="?"]Köprüden anadolu yakasından avrupaya geçerken her ikisindede bir ücret ödenmez. Köprüde sadece dönüş için ücret alınır bu yüzden giderken isteiğiniz köprüden gidebilirsiniz. Dönerken sadece 2. köprüde nakit gişesi bulabilirsiniz. Yada eminönü-sirkeci tarafından arabalı vapur ile hareme geçersiniz olur biter hem köprüde trafik varsa yorulmamış olursunuz. Arabalı vapurda araç içi yolculara ücret alınmaz ve benzin yakmadan karşıya geçeceğinizi düşünürseniz ücreti bence uygun.[/QUOTE]

Guzel fikir, Trakya yakasindan Anadolu yakasina gecerken arabali vapuru kullanmak, benzinden kar herseyden once ama cok vakit kaybi oluyor..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Arl 2008, 00:14

Arabalı vapurlar gayet sık sefer yapıyor ayrıca o eski model vapurlar kalktı İDO işletiyor çok daha fazla araç alan yeni gemiler var.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti marlon » 06 Arl 2008, 00:59

beylikdüzü aslında  edirneye daha yakın :))  farketmez   2 köprüde işini görür  nakit ödeme olayı yok artık  köprülerde dönüşte arkadaşların tavsiye ettiği gibi  sirkeciden  hareme feribtla geçip  e-5  den direk yoluna devam edebilirsin
marlon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Arl 2008, 01:35

benimde teyzem var beylikdüzü tarafında, ihlas marmarada oturuyor. burdan 3.5-4 saate gitsem bile 2 saate köprüden oraya varıyorum. kavacık tarafından (TEM) den gidiyorum.

Leventteki büyüdüğüm lojmanlarıda görüp bir iç çekmiyor değilim... ama ankaranın gözünü seveyim. Eskişehir, Konya, İstanbul yolu... ahada bu kadar Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 06 Arl 2008, 03:13

Şair ne demis "Ankaranın en sevdigim yanı İstanbula dönüsüdür" ahada bu kadar :))
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti sainz » 06 Arl 2008, 13:12

[quote="?"]...sadece 2. köprüde nakit gişesi bulabilirsiniz...[/QUOTE]
FSM Köprüsü' nde nakit gişesi kaldı mı ki? Onları da kaldırdılar diye biliyorum ben.Confused
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti royal » 06 Arl 2008, 13:51

köprülerde hiç nakit gişesi yok bunun yanında zaten bayram boyunca bugünden geçerli köprüler ve otoyollar ücretsiz bu sabah otobandan ücretsiz çıktım
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mesmogsuz » 06 Arl 2008, 14:22

arkadaşlar bayram boyunca köprüler ve TEM ücretsiz. o yüzden sıkıntı yapmayın...
mesmogsuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 06 Arl 2008, 18:21

[quote="mesmogsuz"]arkadaşlar bayram boyunca köprüler ve TEM ücretsiz. o yüzden sıkıntı yapmayın...[/QUOTE]

Ben diyecektim tamdaSmile

Bayramda kalabalık olur hele öyle can alıcı saate denk gelirsen 45 dk olduğun yerde kalırsın köorüde başıma geldi hele debriyajın çok zayıfsa hiç gelme anında kalırsınLOLLOL

Bu istanbul trafiğini çözemezler bana göre büyük bir sorun bu
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 Arl 2008, 22:32

Bayramda bedavaya denk geleceğiz, şansa bak, ilgilenen tüm arkadaşlarıma candan teşekkür eder, bu vesile ile tüm sitenin de bayramını kutlarım.Yarın sabah yola çıkacağım kısmetse, bayram sonu görüşürüz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir