Polis bana carpti!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Polis bana carpti!

İleti ÇINAR » 13 Arl 2008, 01:30

[quote="mygokhan"]Çevremdeki emniyet mensuplarından çok kaliteli olanlarıda var pek takdir edemediklerimde var.

Bazıları benim müşterim.inanın anlatsam şaşarsınız..Bazı kesim memur konumunu korkutma amacıyla kullanıyor.

Geçenlerde bir müşterim (polis) geldi işimi benim hallet dedi.
Dedim bu şekilde olmaz Bursagaz onay vermez.
--Yahu sizde herşeyi kanuna göre yapıyorsunuz Gökhan bey
Abi olmaz yapamıyoruz.sistem onay vermiyor.
Adam kızgın bir biçimde..
--Sizde kırmızı ışıkta geçiyorsunuz, arabada telefonla konuşuyorsunuz biz ona bişey diyormuyuz..

Cebimde bluetooth kulaklığı çıkardım ve gösterdim.  "...".bey  ben işte bu şekilde kurala uyuyorum.:) Kırmızı ışıktada geçmem..Görürseniz affetmeyin yazın cezanızı.(polis te trafikçi değil.asayiş şubeden).

Bunun gibi çok var..Eminim ki çok şaşıracağınız bir sürü hikayem var..

Ama Babamın emniyet mensubu olması benim polislere karşı sempatimi arttırmış olmalıki severim polisimi..Askerin aylarca bulamadığı suçluyu eminim çok kısa sürede bulabiliyorlar.Başarılılar yani..

[/QUOTE] Altını çizdiğim cümlenize  katılmıyorum.Askerin görevi suçluyu aramak değildir. Askerin görevi TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ iç ve dış tehditlere karşı korumaktır. Bu da TC Anayasasında açıkca belirtir...

ÇINAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 13 Arl 2008, 01:35

[quote="ÇINAR"][quote="mygokhan"]Çevremdeki emniyet mensuplarından çok kaliteli olanlarıda var pek takdir edemediklerimde var.

Bazıları benim müşterim.inanın anlatsam şaşarsınız..Bazı kesim memur konumunu korkutma amacıyla kullanıyor.

Geçenlerde bir müşterim (polis) geldi işimi benim hallet dedi.
Dedim bu şekilde olmaz Bursagaz onay vermez.
--Yahu sizde herşeyi kanuna göre yapıyorsunuz Gökhan bey
Abi olmaz yapamıyoruz.sistem onay vermiyor.
Adam kızgın bir biçimde..
--Sizde kırmızı ışıkta geçiyorsunuz, arabada telefonla konuşuyorsunuz biz ona bişey diyormuyuz..

Cebimde bluetooth kulaklığı çıkardım ve gösterdim.  "...".bey  ben işte bu şekilde kurala uyuyorum.:) Kırmızı ışıktada geçmem..Görürseniz affetmeyin yazın cezanızı.(polis te trafikçi değil.asayiş şubeden).

Bunun gibi çok var..Eminim ki çok şaşıracağınız bir sürü hikayem var..

Ama Babamın emniyet mensubu olması benim polislere karşı sempatimi arttırmış olmalıki severim polisimi..Askerin aylarca bulamadığı suçluyu eminim çok kısa sürede bulabiliyorlar.Başarılılar yani..

[/QUOTE] Altını çizdiğim cümlenize  katılmıyorum.Askerin görevi suçluyu aramak değildir. Askerin görevi TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ iç ve dış tehditlere karşı korumaktır. Bu da TC Anayasasında açıkca belirtir...[/QUOTE]

Evet Askeri oyle tanimlarlar ama ilce olmayan beldeler de polisin isini yapan askerdir, Gokhan`da bu sekil de vurguladi diye dusunuyorum..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 13 Arl 2008, 11:17

[quote="ÇINAR"][quote="mygokhan"] Askerin aylarca bulamadığı suçluyu eminim çok kısa sürede bulabiliyorlar.Başarılılar yani..

[/QUOTE] Altını çizdiğim cümlenize  katılmıyorum.Askerin görevi suçluyu aramak değildir. Askerin görevi TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ iç ve dış tehditlere karşı korumaktır. Bu da TC Anayasasında açıkca belirtir...[/QUOTE]

Durumun o şekilde olduğunu bende biliyorum.Köylerde, ana yerleşimin dışındaki yerlere jandarma bakıyor haliyle.O yüzden söylemiştim.

Jandarma gereken koşullarda suçluyu aramalıdır.Yani polisin bakmadığı bölgelerde..JAndarma bakmaksa kim bakacak dağ köylerinde , mezralarda?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti BaTeRRiiSStt » 13 Arl 2008, 12:39

BaBam olsa sevmem polisi..Bana hep kötüsü denk geldi heralde, belkide ondan..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 10TOPRAK » 13 Arl 2008, 14:10

Bende nefret ederim aynasızlardan..
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 13 Arl 2008, 14:23

askere laf yok sölerim pedere Tongue

arkadaşların dediği gibi polisle, bazen jandarmayla vatandaş çok içli dışlı oluyor adliyelerde, karakollarda. o yüzden içindeki iyiler kadar kötüleri de görüyor.

ama bilmeyiz ki en kötü memurlar daha yüksek kademelerde, en büyük kötülüğü halkına asıl o çook büyük memurlar yapıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabiamania » 13 Arl 2008, 15:24

Evet ülkemizdeki polislerin durumu ortada.
Halbu ki ülkemizdeki sürücü ve yayalar trafik kurallarına öyle uyarlar ki, dünyada örnek gösteriliyoruz....

"Polis" dediğimiz insanlar da halkımız içinden gelen insanlardır; bir bayramda 100 den fazla kişinin trafik kazasında öldüğü ülkemizde böyle sürücüye böyle polis olur işte

Ülkemzde herkes atıp tutmayı ve başkasını eleştirmeyi çok sever, ama öz eleştri yapmayı hiç sevmez.

Sürücülerin içinde ne kadar kötüsü varsa polisin de jandarmanın da ya da başka bir kamu görevlisinin de içinde okadar kötüsü vardır.

Bizler istiyoruz ki kurallara uysak da uymasak da ceza yemeyelim... ceza yediğimiz zaman da polisten nefret ediyoruzEmbarrassed
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 13 Arl 2008, 15:33

konu cezalara kadar geldi, arkadaslar polis beni sebepsiz durdurdu burda sikca oluyor bu denetlemeler schengen ulkesi burasi kapilar acik o yuzden kontrol edebilirler ya da keyfi eder, zaten sehir icin de hiz sinirini astigim icin ceza yazamaz eger o yolda radar yok ise, ki gittigim yolun siniri 80 ben de o civarda, zira arkadasla sohbet ediyoruz, olay treji komik bi olay sadece bu polisin salakligini belirttim ve sikayetci olmamdan cok korkmasini, utandi, korktu yerin dibine girdi adam, sen durdurdugun adama arabayi kaydir vur oldu mu :))) yoksa cok baba polisler de var her yerde..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 13 Arl 2008, 17:34

[quote="alpino"]valla muhteşem. :D bizde olsa kesin bi de ceza yazarlardı :D[/QUOTE]
Kesinlikle katılmıyorum.Ceza yazmak sorunu halletmiyor.Trafikte tanıdığım o kadar  kural çiğneyen insan varki kural çiğneme alışkanlığından vazgeçmiyor.Ceza hakedene uygulanıyor.Eğer ikili ilişkilerde saygısızlık sergilenmediği sürece polisimiz elinden gelen yardımı yapıyor.Hatta zorda kalanlara yardım yapmak polisin görevleri arasındadır. 
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 13 Arl 2008, 17:39

[quote="BaTeRRiiSStt"]BaBam olsa sevmem polisi..Bana hep kötüsü denk geldi heralde, belkide ondan..[/QUOTE]
Zorda kaldığın zaman arayacağın numara herhalde 155 veya 156'dır dostum.Kişi ne ekerse onu biçer.Sen nasıl davrandıysan......Allah bilir.Şimdi de polisi sevmem diyorsun.Bence haksızlık yapıyorsun.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 13 Arl 2008, 18:43

[quote="alpino"]valla muhteşem. :D bizde olsa kesin bi de ceza yazarlardı :D[/QUOTE]

??? kim kime?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 13 Arl 2008, 19:33

[quote="Hataylı"] [quote="BaTeRRiiSStt"]BaBam olsa sevmem polisi..Bana hep kötüsü denk geldi heralde, belkide ondan..[/QUOTE]
Zorda kaldığın zaman arayacağın numara herhalde 155 veya 156'dır dostum.Kişi ne ekerse onu biçer.Sen nasıl davrandıysan......Allah bilir.Şimdi de polisi sevmem diyorsun.Bence haksızlık yapıyorsun.
[/QUOTE]
ben başıma gelenı değil gordugumu yazdım birader. Ben nerede nasıl davranacağımı çok iyi biliirim senin için rahat olsun... .Zorda kalacağım zaman arayacağımız numaralar var bizim 155 e gelene kadar....
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti barutoglu » 14 Arl 2008, 00:20

Her meslekte olduğu gibi, sözkonusu meslekte de temiz insan da var "kirli" olanı da var. Ancak bence polislerin çoğu iyidir.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti alpko » 14 Arl 2008, 00:28

al bugun gene durdurdular, arkadas schengen ulkesinde sinira yakinsan normal bu ama vakit kaydi....          onceki aksam sizden bi arkadas durdurdu sonra bana carpti, siz saglam birakin dedim guluyorlar:)) 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 14 Arl 2008, 00:45

[quote="alpko"]al bugun gene durdurdular, arkadas schengen ulkesinde sinira yakinsan normal bu ama vakit kaydi....          onceki aksam sizden bi arkadas durdurdu sonra bana carpti, siz saglam birakin dedim guluyorlar:)) 
[/QUOTE]

LOLLOL

Arabanın arkasında "polis beni durdur " mu  yazıyorLOL

LOL
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 14 Arl 2008, 01:13

[quote="mygokhan"]
[quote="alpko"]al bugun gene durdurdular, arkadas schengen ulkesinde sinira yakinsan normal bu ama vakit kaydi....          onceki aksam sizden bi arkadas durdurdu sonra bana carpti, siz saglam birakin dedim guluyorlar:)) 
[/QUOTE]

LOLLOL

LOL[/QUOTE]

yok be Gokhan bu aralar sikca oluyor, dedigim gibi Schengen ulkesi kapilar acik ve iceride kontrolleri arttirdilar bazen art arda iki gun durduruyorlar, bazen 3 ay kimsenin durdurdugu yok..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 14 Arl 2008, 01:39

[quote="alpko"]
[quote="mygokhan"]
[/QUOTE]

LOLLOL

LOL[/QUOTE]

yok be Gokhan bu aralar sikca oluyor, dedigim gibi Schengen ulkesi kapilar acik ve iceride kontrolleri arttirdilar bazen art arda iki gun durduruyorlar, bazen 3 ay kimsenin durdurdugu yok..
[/QUOTE]

Eksiğin yoksa korkacak bişey yok tabi durdursunlar istedikleri kadar..

Peki senin Türk olduğunu anlıyorlarmı? ve anladıklarında bakış açıları nasıl? (Yeri gelmişken sorayım istedim.)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 14 Arl 2008, 01:55

Vatandaslik hakkini aldigim icin kimlik benzeri bi belge var elimde yabanci oldugumu anliyorlar, Turk oldugumu da ehliyetimi verdigimde anliyorlar iste,.. aslinda Turk ehliyeti gecmiyor ama ben kac yildir kullaniyorum, gerci artik buradan bi ehliyet almanin vakti geldi, zira Turk ehliyetinin gecmedigini bazi polisler biliyor bazilari da Ingilizcede yazdigindan uluslararasi ehliyet saniyor ya da Turkiye`yi AB ulkesi sanan polisler bile oluyor AB ehliyeti diyip devam diyen ya da hicbirsey demeyen de oluyor.. ama Turk oldugumu ogrendiklerin de elit kesim cok saygili davraniyor zira onlar Turkleri kulaktan duyma degil gercekten biliyorlar..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir