piyasa düzeldi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

piyasa düzeldi

İleti sondost » 16 Arl 2008, 21:59

dostlar araba alacaklara son 13 gün ocak ayından itibaren yüzde 10 ila 20 arası herşeye zam geliyor   bilginize saygılar

sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 16 Arl 2008, 22:00

walla arkadaşım ben bugun ford fiat we seat a girdim zam söz konusu değil elimizde bi çok araç patladı cinsinden konuşmalar
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti sondost » 16 Arl 2008, 22:01

abi olabilir yanlız her krizden sonra bir zam furyası olur bilirsiniz
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 16 Arl 2008, 22:42

evet piyasa düzeldi fabrikalar piyasa düzeldiği için insanları işten çıkarıyor dolar ondan yüksek
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 16 Arl 2008, 23:12

"""""baha dost ocak 10 da tekrar konuyu açacam o zaman ne denli haklı olduğumu  görürsün ben çok iyi bir finansçı degilim ancak bir kaç kriz ve sonrasını görüp iyi analiz etmiş biri olarak tartışmaya gerek yok diyor sadece fikirlerimi paylaştım
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 16 Arl 2008, 23:16

otolar zam yapabilir onlar üretici ama piyasa nın düzeldiği felan yok 2 el araçlar sıfır araçlar satışları durma noktasında
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Arl 2008, 00:40

Valla son dönemde araba satan biri olarak ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eskiden boş beleş bir sürü telefon gelirdi şimdi doğru düzgün adamlar arıyor gerçek alıcılar ortaya çıktı. 

Halkta zamanla tasarruf yapmaktan sıkılınca piyasa kıpırdanmaya başlıycak. Şimdi elinde parası olanda olmayanda azami tutumlu davranıyor bir müddet sonra bu dayanılmaz bir hale gelmeye başlayacak ufak ufak kaçamak harcamalar yapılacak genel olarak düzeliyor galiba söylentileri başlayıncada zaten arkası gelir toparlanır. Halkı doğru düzgün alakadar etmeyen bir finansman krizini medya pompalayarak milleti korkuttu. Söylediklerim kişisel görüşüm yanında ders kitaplarında bana okutulanlardır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 17 Arl 2008, 00:42

kimine yaradı kimine yaramadı. elinde keş parası olup değerlendirebilene süper oldu bence Smile

ama kimi işinden oldu, kiminin hayatı bozgun oldu. kriz böle bişey. fırsatı kollamak, uyanık olmak lazım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 17 Arl 2008, 00:50

Daha ortalik tam karismadi ki duzelsin.. Yilsonu hareketlenmesi vardir cok az da olsa ama daha yeni basliyor hersey..  Tum satis hefleri 60% asagiya cekilmis durumda..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 17 Arl 2008, 01:50

[quote="?"]Valla son dönemde araba satan biri olarak ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eskiden boş beleş bir sürü telefon gelirdi şimdi doğru düzgün adamlar arıyor gerçek alıcılar ortaya çıktı. 

Halkta zamanla tasarruf yapmaktan sıkılınca piyasa kıpırdanmaya başlıycak. Şimdi elinde parası olanda olmayanda azami tutumlu davranıyor bir müddet sonra bu dayanılmaz bir hale gelmeye başlayacak ufak ufak kaçamak harcamalar yapılacak genel olarak düzeliyor galiba söylentileri başlayıncada zaten arkası gelir toparlanır. Halkı doğru düzgün alakadar etmeyen bir finansman krizini medya pompalayarak milleti korkuttu. Söylediklerim kişisel görüşüm yanında ders kitaplarında bana okutulanlardır.
[/QUOTE]

Sonuna kadar katılıyorum..Clap
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 17 Arl 2008, 02:04

herşeyin fiyatı düşüyor aslında, enflasyon (-) eksi çıkacak diye korkuyolar. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 17 Arl 2008, 02:09

[quote="hakanerdogan"]herşeyin fiyatı düşüyor aslında, enflasyon (-) eksi çıkacak diye korkuyolar. 
[/QUOTE]

aynen oyle benzin dusuyor dusuyor aslinda seviniyorum ama icimden de heh yeter bu seviyede kalsin artik diyorum, sut fiyalari gecen senenin yarisina dusmus durumda neredeyse, gerci ben burasi icin konusabiliyorum ki kriz falan burada pek yok, ama Turkiye`de durum pek ic acici degildi su son ceyrekte bakalim onumuzde ki yil ve yilin ilk ceyreginde neler yapilacak..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Arl 2008, 02:11

millet çok tırsmış durumda burda kimse para harcamıyo gibi bişey. halbuki insanlar aldığı parayı ezse, yese fabrikalarda adam çıkarmayacak. bence millette gizli para var. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti crash » 17 Arl 2008, 03:12

Bence tüketiciyi ilgilendiren bi kriz falan yok.Konut fiyatları yarıya düştü, otomobil firmaları dünyanın indirimini yapıyorlar, benzin fiyatları epey düştü.Giyim fiyatları düştü, gıdada herhangibir artış yok daha ne olsun.Tüketici için pozitif olan herşey var bence.Milleti korkuttular arkadaş.Aslında herkes parasını tutmasa yine eskisi gibi alımlara devam etse çoğu firma batmazdı.Bizim milletimiz çok çabuk kandırılıyor ya :( Ama pişman olacaklar.Hele bi 2009 gelsin fiyatlar artsın o zaman kafalarına dank eder
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Arl 2008, 03:49

Dövizi yasaklayan, tek kanalı savunan zihniyeti insan şimdi daha iyi anlıyor. Devletin maliye ve para politikasını başarıya ulaştırabilmesi için halkın uygulamaları önceden sezmemesi gerekir. Aksi taktirde buna karşı derhal bir savunma geliştirir halk hiçbirşeyi önceden farkedemeden herşey tıkır tıkır çalışmalıdır. Televizyonlar kriz var diye bar bar bağırmasaydı bu işten etkileneceklerin sayısı çok azdı. Devlet kamu bankaları yada KOSGEB gibi kuruluşlar aracılığı ile krediler açar finansman sorunu ile uğraşan işletmeleri rahatlatır halka yansıyan bir durum oluşmazdı. Ama şimdi cebindeki parayı harcamaya korkan adamı değnekle kovalayıp çarşıya pazara sokacak hali yok. Ama asker gelsin o çözer "Aziz Türk Milleti! Alışveriş yapılacak. Yap!" Tongue 

Sonuçta bu Türk Lirasını millet sobada yakmadı bu ülkenin parası senin, benim, onun cebinde duruyor. Sadece para dolaşımının yavaşlamış olmasının sıkıntısını çekiyoruz. Bu sözümü bir yere yazın "işin ucu bu medya farelerinede iyice batmaya başlayınca çıstak çıstak disko haberlerini, ceket yakanları, tabak kıranları daha envai çeşit tüketimi teşvik edici haberleri yaptıklarını göreceksiniz" Milleti krize onlar soktu elimiz mahkum kurtarsınlar diye bekleyeceğiz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hetepe » 17 Arl 2008, 11:25

Bu kriz bir yerde de işçi çıkaracaklara bahane oldu.Bir sıkıntı yaşamasa bile medyanın salladığı haberler ile  ''acaba millet bu kadar kırılıyor da benim mi haberim yok?'' diye düşünüp ''ne olur, ne olmaz'' diyip işçilerini ya çıkarıyor, ya da ''çıkarırım'' diyip korkutuyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sondost » 17 Arl 2008, 22:42

evet şükür be dostlar benim gibi düşünen değerli dostlarda varmış ne krizi be  parayı saklar  harcamazsan kriz her zaman olur satılan malda kriz olmaz ekmek niye ucuzlamıyor ?...
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 17 Arl 2008, 22:57

[quote="?"]

Dövizi yasaklayan, tek kanalı savunan zihniyeti insan şimdi daha iyi anlıyor. Devletin maliye ve para politikasını başarıya ulaştırabilmesi için halkın uygulamaları önceden sezmemesi gerekir. Aksi taktirde buna karşı derhal bir savunma geliştirir halk hiçbirşeyi önceden farkedemeden herşey tıkır tıkır çalışmalıdır. Televizyonlar kriz var diye bar bar bağırmasaydı bu işten etkileneceklerin sayısı çok azdı. Devlet kamu bankaları yada KOSGEB gibi kuruluşlar aracılığı ile krediler açar finansman sorunu ile uğraşan işletmeleri rahatlatır halka yansıyan bir durum oluşmazdı. Ama şimdi cebindeki parayı harcamaya korkan adamı değnekle kovalayıp çarşıya pazara sokacak hali yok. Ama asker gelsin o çözer "Aziz Türk Milleti! Alışveriş yapılacak. Yap!" Tongue 

Sonuçta bu Türk Lirasını millet sobada yakmadı bu ülkenin parası senin, benim, onun cebinde duruyor. Sadece para dolaşımının yavaşlamış olmasının sıkıntısını çekiyoruz. Bu sözümü bir yere yazın "işin ucu bu medya farelerinede iyice batmaya başlayınca çıstak çıstak disko haberlerini, ceket yakanları, tabak kıranları daha envai çeşit tüketimi teşvik edici haberleri yaptıklarını göreceksiniz" Milleti krize onlar soktu elimiz mahkum kurtarsınlar diye bekleyeceğiz.
[/QUOTE]

Sonuna kadar katılıyorum mesaja..İçimden geçenleri benim yerime yazmışsınız :)

Ah medya aaah! Şimdide Ermeni özrü..!!! Yazık bu insanlara yaa..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir