Kimlik sordu, bu hale geldi!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti erbilgs » 19 Arl 2008, 02:20

Bir benzin istasyonunda resmi polislere araç yıkama sırasını vermek istemediği için kendisine tepki gösteren sivil polislere kimlik soran vatandaş dayak yediğini iddia etti.

Vatandaşın 4 polis tarafından dövüldüğü ve tüm yaşananların benzinlik güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği belirtildi. Dayak yiyen vatandaş nezarethaneye konulurken benzinliğe gelen polislerin güvenlik kamerası kaydını sildirdikleri ileri sürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Avcılar'da bir kadının kendilerine polis süsü veren kişilerce kaçırılarak tecavüz edilmesinin ardından basına açıklama yaparak vatandaşlardan polise kimlik sormalarını istemişti.

Emniyet Müdürü'nün bu tavsiyesine uyan Şenol Gündüz isimli vatandaş da kendisini sivil polis olarak tanıtan kişilere kimlik sordu. Gündüz kimlik sorduğu polislerden dayak yediğini, hakarete uğradığını, olayın ardından 24 saat nezarethanede gözaltında kaldıktan sonra götürüldüğü adliyede serbest bırakıldığını anlattı. Şenol Gündüz, kendisini dövdüğünü iddia ettiği polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Pazar günü Kartal'da saat 13:20 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti: İstanbul 1 Nolu Askeri Dikimevi'nde işçi olarak çalışan Şenol Gündüz, alışveriş sonrası evine dönerken yakıt almak için aracıyla Cevizli'deki bir benzin istasyonuna girdi. Aracına yakıt dolduran gündüz istasyon görevlisinin aracını ücretsiz yıkatabileceğini söylemesi üzerine yıkama servisi önüne aracını park ederek sıra sını beklemeye başladı. Bu sırada resmi bir polis aracı gelerek Gündüz'ün aracının önüne geçti. Bunun üzerine Gündüz, aracından inerek resmi üniformalı polis memurlarına kendisinin de sıra beklediğini ve işinin acele olduğunu söyledi.

Şenol Gündüz bundan sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "Tekrar aracımın yanına geri dönünce aracımın yanında önceden yıkanmış bir sivil aracı kurulayan sivil iki kişi vardı. Bu şahıslardan birisi bana 'Görmüyor musun devletin aracı o, polis aracı. Niye saygı duymuyorsun lan? Yıkasın arabasını gitsin' dedi. Ben de bu kişiye 'Kardeşim sen niye bana tepki gösteriyorsun?Sen kimsin?' diye sordum. O da bana 'Ben sivil polisim lan.Sana hesap mı vereceğim?' dedi. Ben de kendisine 'Senin polis olduğunu nereden bileyim? Göster kimliğini' deyince bana 'Sen kimsin de bana kimlik soruyorsun lan?' dedi. Bunun üzerine kendisine geçenlerde Avcılar'da bir kadının kendilerini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırılarak tecavüz edilmesi olayının ardından İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın vatandaşlardan polise kimlik sormalarını istemesini hatırlattım. Ben daha sözümü bitirmeye fırsat bulamadım ki birden bana tekme tokat saldırmaya başladılar ve beni darp ederek bu hale gelmeme sebep oldular."

Kendisini darp eden şahıslardan şikayetçi olduğunu belirten Gündüz, "Cerrah diyor ki, 'Benim polisime herkes kimlik sorabilir.' Buyurun gelsin de sorsunlar bakayım. 'Kimlik öyle mi sorulur böyle mi sorulur?' diyerek beni bu hale getirdiler. Tüm Türkiye görsün halimi. Beni bu hale getiren polislerden şikayetçiyim."

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ SİLİNDİ

Şenol Gündüz'ün haber vermesi üzerine olay yerine gelen eniştesi Arif Dağ da başka iddialarda bulundu. Kayınbiraderi Gündüz'ün kendisini telefonla arayarak polisler tarafından benzin istasyonunda darp edildiğini söylemesi üzerine olay yerine gittiğini söyleyen Dağ, şunları söyledi: "Oradaki istasyon sorumlusu bana kayınbiraderimin polisler tarafından feci şekilde darp edildiğini söyleyerek vicdanen rahatsız olduklarını ve güvenlik kameralarının olayı kaydettiğini talep ettiğimiz takdirde bize bu görüntüleri verebileceğini söyledi.

Daha sonra benzin istasyonunun müdürü olduğunu öğrendiğim bir bey bana gelin görün görüntüleri kendiniz izleyin diyerek kameraların kaydettiği görüntüleri izletti. Görüntülerde açık bir şekilde kayınbiraderimin iki resmi polis tarafından tutulurken

erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 19 Arl 2008, 02:24

şerefsizler
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti farukege » 19 Arl 2008, 03:09

Yiyorsa sorun kimlik. emniyet müd milleti fazla gaza getirdi...
Kullanıcı avatarı
farukege
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA 2008 1.6 OTM

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 11:13

Polis dediğin işi , mesleği olmadan ''ne iş yaparım?, en iyisi polis oliyim '' diyen, hiç bi yeteneği olmayan beline tabanca takınca kendini kara murat sanan buna da meslek diyen tiptir.Haberlerde şarkıcı Alişan ın kuzenini ''aracın çalıntı ''deyip dövmüşler sonra da ''biz dayak yedik'' deyip sıyrılmaya çalışıyorlar.Hepimizin başına her an gelebilecek bir olay Yazıklar olsun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mygokhan » 19 Arl 2008, 11:21

Tam olarak işin gerçeğini bilmiyoruz ama gerçekten bunu yapıyorlarsa yazıklar olsun..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti baho06 » 19 Arl 2008, 12:48

bu polisler iyice çığrından çıktı.bi reform şart.abi ne kadar tanıdığım polis varsa hepsi kalender.böyle bişey yapmazalar.ALLAH kötülerle  ******izlerle karşılaştırmasın 
beyler bu makina ******iz kelimesini yazmıyor.yerine yıldız koyuyor.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 12:54

Müfteri, ''iftira atan'' demek. Sizin yazamadığınız kelime ''Şerefi olmayan'' galiba...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti baho06 » 19 Arl 2008, 13:00

[quote="hetepe"]Müfteri, ''iftira atan'' demek. Sizin yazamadığınız kelime ''Şerefi olmayan'' galiba...[/QUOTE] doğru söylüyon olabilir.düzelttim.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti keceli » 19 Arl 2008, 13:57

[quote="hetepe"]Polis dediğin işi , mesleği olmadan ''ne iş yaparım?, en iyisi polis oliyim '' diyen, hiç bi yeteneği olmayan beline tabanca takınca kendini kara murat sanan buna da meslek diyen tiptir.Haberlerde şarkıcı Alişan ın kuzenini ''aracın çalıntı ''deyip dövmüşler sonra da ''biz dayak yedik'' deyip sıyrılmaya çalışıyorlar.Hepimizin başına her an gelebilecek bir olay Yazıklar olsun...[/QUOTE]
Arkadaşlar, genelleme yaparak büyük günah alıyorsunuz. Yarın tüm teşkilatla helalleşmek zorunda kalabilirsiniz.
O teşkilat 200.000 i aşkın insanı barındırıyor ve sizin yaptığınız genellemeye bakarsak bu memleketde hayat dururdu.
Hele ki siz gençler, teşkilatın 20 sene önceki halini ve tavrını hiç bilmiyorsunuz. O yüzden lütfen biraz daha insaflı olalım.
Hem bu forumda kimlerin bulunduğunuda bilemediğimize göre, düne kadar hoş sohbet ettiğiniz insanları kırabilir ve belkide "AAA sendemi Polistin asla inanmazdım" demek zorunda kalabiliriz.
Ayrıca saygıdeğer forum yöneticimizinden genellemeler yaparak hakaret içeren mesajları engellemesini rica ederim.

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 14:31

Hiç kimse ,burada bu konulardan bahsederken  dediğiniz kibar, insancıl, görevini insanlık değerleriyle örtüşen bir şekilde yapanlardan sözetmiyor ki.Örnek veriyorum, bir yahudi nazilerin yaptıklarından dolayı almanlara kin besleyebilir mi?
Bunları üstüne alacak kişiler bu olaylardaki baş aktörlerle aynı düşünceyi paylaşanlardır.

Yoksa kimse diğerlerine böyle yaklaşımlarda bulunamaz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti keceli » 19 Arl 2008, 14:55

"Polis dediğin işi , mesleği olmadan ''ne iş yaparım?, en iyisi polis
oliyim '' diyen, hiç bi yeteneği olmayan beline tabanca takınca kendini
kara murat sanan buna da meslek diyen tiptir."

Bu ifade size ait bana değil....
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 15:12

Bu işsizlikte maalesef gerçek bu...olabilirse polis, olamazsa da özel güvenlik...
Bu arada sanıyorum ya polissiniz, ya da polis yakınısınız.Hassasiyetinizden tahmin ediyorum.Kırıldıysanız ve öylelerinden değilseniz kusura bakmayın ve de alınmayın.Elbetteki burada konuşulanlar biraz da toplumsal hassasiyetten kaynaklanıyor.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti BaTeRRiiSStt » 19 Arl 2008, 15:27

O da olmazsa kamyon şoförü :)
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 19 Arl 2008, 17:28

[quote="hetepe"] Bu işsizlikte maalesef gerçek bu...olabilirse polis, olamazsa da özel güvenlik...
Bu arada sanıyorum ya polissiniz, ya da polis yakınısınız.Hassasiyetinizden tahmin ediyorum.Kırıldıysanız ve öylelerinden değilseniz kusura bakmayın ve de alınmayın.Elbetteki burada konuşulanlar biraz da toplumsal hassasiyetten kaynaklanıyor.
[/QUOTE]

Katiliyorum.Her ne kadar polislerin iclerinde olsamda Babamda teskilattanda olsa bu yapilanlar vatandasi sogutuyor polisten..Basinda haber yapmak icin malzeme arar , bulur , yaratir gerci.Yalan gercek dikkat etmeden..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yexplorer » 19 Arl 2008, 18:25

kamyon değil ama tır söförlüğü bence güzeldir.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti crash » 19 Arl 2008, 18:32

Bizim apartmandada bi polis var adam yöneticilik yaptı geçen sene.Kaba kuvvet yoluyla bazı şeyleri halletmeye çalıştı.Bizde sorun yaşadık bu adamla bisüre.Bize dişini geçiremedi tabi nerdeyse her karşılaşmamızda ağız kavgası yapıyoduk adamla.Polis diye millete caka satmaya çalışıyodu artistin biriydi.Benim gördüğüm polislerin çoğu böyle bu işe bi son vermek gerekiyo bence.Halkın can ve mal güvenliği bunlar gibi insanlara kalmışsa vay halimize.Görevini layıkıyla yapan polisleri bi kenara koyuyorum tabi.Teşkilatta bulunan o ******izler yüzünden görevini yapmaya çalışan, halkın huzuru, refahı için canla başla mücadele eden polislerimizin hakkı yenemez tabiki.Ne yazıkki bunlarda polis, vatanı için bombalı saldırılarda şehit olanlarda polis :(
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti keceli » 19 Arl 2008, 20:21

[quote="crash"]Bizim apartmandada bi polis var adam yöneticilik yaptı geçen sene.Kaba kuvvet yoluyla bazı şeyleri halletmeye çalıştı.Bizde sorun yaşadık bu adamla bisüre.Bize dişini geçiremedi tabi nerdeyse her karşılaşmamızda ağız kavgası yapıyoduk adamla.Polis diye millete caka satmaya çalışıyodu artistin biriydi.Benim gördüğüm polislerin çoğu böyle bu işe bi son vermek gerekiyo bence.Halkın can ve mal güvenliği bunlar gibi insanlara kalmışsa vay halimize.Görevini layıkıyla yapan polisleri bi kenara koyuyorum tabi.Teşkilatta bulunan o ******izler yüzünden görevini yapmaya çalışan, halkın huzuru, refahı için canla başla mücadele eden polislerimizin hakkı yenemez tabiki.Ne yazıkki bunlarda polis, vatanı için bombalı saldırılarda şehit olanlarda polis :([/QUOTE]
Ver o'nun adını soyadını kardeşim.
Bakalım kimmiş?

keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 19 Arl 2008, 23:12

yukarı tükürsen bıyık asagı tükürsen sakal
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım