Camlarda ki bugu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Camlarda ki bugu

İleti alpko » 19 Arl 2008, 16:51

Arkadaslar,

Dun aksam artik iyice delirecektim, arkadasi evine birakicaz, aracta 3 kisiyiz, disarisi -1 derece, camlar bugu klima 4uncu seviye de calisiyor, yon degistiriyorum arkadas ne sagimi ne arkami goruyorum, onumu de kisitli, yagmur yagiyor, gorus mesafem 0, cama yumruk attim sinirimden artik, gozlerim agridi yol aramaktan, polonyali arkadas bence kliman yetersiz dedi ama sanmiyorum zira klima yenilendi zaten.. nedir arkadaslar bu olay, sizde de oluyor mu? Angry

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bybirim42 » 19 Arl 2008, 16:54

hiç başıma gelmedi ben klimayı çalıştırdıgımda camda buğu felan kalmıyor..
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 16:55

Ventilasyon tuşuna basmış olmayasın?(İç havalandırma)
Bir de bu şartlarda biner binmez havalandırmayı hemen açmak gerekiyor.Geç kalırsanız oluşan buğuyu almak imkansız gibi...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 19 Arl 2008, 16:58

[quote="hetepe"]Ventilasyon tuşuna basmış olmayasın?(İç havalandırma)
Bir de bu şartlarda biner binmez havalandırmayı hemen açmak gerekiyor.Geç kalırsanız oluşan buğuyu almak imkansız gibi...
[/QUOTE]

onu da aciyorum tabi ki.. arac bindirgim gibi de calistiryorum zaten soguk..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 17:03

Ac tuşunun yanındaki ventilasyon tuşuna basılı iken dışarıdan hava almayıp, iç havayı döndürür.İnsan nefesinde yoğun olan su buharı sıcağın da etkisiyle iyice artar.o tuş basılı olmamalı.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti alpko » 19 Arl 2008, 17:05

[quote="hetepe"]Ac tuşunun yanındaki ventilasyon tuşuna basılı iken dışarıdan hava almayıp, iç havayı döndürür.İnsan nefesinde yoğun olan su buharı sıcağın da etkisiyle iyice artar.o tuş basılı olmamalı.[/QUOTE]

eminmisin? ben de onu tamtersi biliyorum, ic sirkulasyon soguk havalarda gorus acisi icin calistirilmali..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 18:13

Dışarıdan taze hava gelmediği sürece buğuya mahkum olursunuz.Digital kliması olan araçlarda cam buğusu giderme tuşuna basıldığı an ventilasyon devrede ise hemen iptal duruma geçer ve fanı son hızda çalıştırır.Eminim, uygula göreceksin.Bizim fabialarda da ventilasyonu açın bir müddet sonra(Saat tutmadım) devreden otomatik olarak çıkıyor buğu olayı olmasın diye...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti oguz » 19 Arl 2008, 18:26

bende ventilasyon tusunun kapalı olması gerektigini biliyorum.yani benim aracımda hiç bugu sorunu olmuyo.max 30-40 saniye sonra acılıyo

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 19 Arl 2008, 18:27

[quote="hetepe"]Dışarıdan taze hava gelmediği sürece buğuya mahkum olursunuz.Digital kliması olan araçlarda cam buğusu giderme tuşuna basıldığı an ventilasyon devrede ise hemen iptal duruma geçer ve fanı son hızda çalıştırır.Eminim, uygula göreceksin.Bizim fabialarda da ventilasyonu açın bir müddet sonra(Saat tutmadım) devreden otomatik olarak çıkıyor buğu olayı olmasın diye...[/QUOTE]

evet devreden cikiyor, o ciktikca ben calistiriyorum:)
o zaman ben tam tersini biliyormusum.. peki, o ventilasyonun esas amaci ne?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 18:36

Toz-topraklı ortamdan geçerken araç içerisini korumak, bir de geri viteste de otomatikman devreye girer ki egzoz gazı stepne havuzu içindeki yerlerden içeri girmesin.Ama bunu sadece fan açıkken yapar ve sadece fan sesinden devreye girdiğini anlayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti alpko » 19 Arl 2008, 18:39

[quote="hetepe"]Toz-topraklı ortamdan geçerken araç içerisini korumak, bir de geri viteste de otomatikman devreye girer ki egzoz gazı stepne havuzu içindeki yerlerden içeri girmesin.Ama bunu sadece fan açıkken yapar ve sadece fan sesinden devreye girdiğini anlayabilirsiniz.[/QUOTE]

Supersin, tekrar deniyeyim bakalim nasil olacak.. bir de torpidoda da birsey var, kar isareti var uzerin de onu biliyormusun, ya da bu olayla bir alakasi var mi?
Tesekkurler
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 18:49

Torpidodaki o işaret torpido soğutmasıdır.Klima açıkken havalandırmadan gelen soğuk hava torpodo gözüne de girer.İstersen çevirerek kapatabilirsin.Direksiyonun solundaki küçük torpido da aynı şekilde, küçük kola sığacak büyüklüktedir ve de soğutmalıdır.Üzerinde ''ON'' yazan kolu çekersen orası da soğur.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti demirhan » 19 Arl 2008, 23:17

bugu camda artık su haline gelmemisse  1-2 dk sonra acmaya baslıyor fakat camda su tatbakası seklindeyse klimanın hiç bir faydası olmuyor motor ısısnana kadar yani benim basıma arada bir geliyor
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 19 Arl 2008, 23:38

Engin arkadasim cok tesekkur ediyorum, cozume kavustum.. 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir