YORK TRADE E-DIŞ TİCARET OKULU HAKKINDA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YORK TRADE E-DIŞ TİCARET OKULU HAKKINDA

İleti sonertevfik » 20 Arl 2008, 20:07

Arkadaşlar merkezi New- York'ta bulunan ve 2004'ten beri de İstanbul'da eğitim veren E-Dış Ticaret Uzmanlığı eğitimi veren bu kurum hakkında bilgi sahibi olan, bu kurumun E-Dış Ticaret kursunu bitirmiş arkadaşlar varsa görüş ve önerilerini bekliyorum... Bende bu kursa katılmayı düşünüyorum... 

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti yonetici » 21 Arl 2008, 00:22

İngilizceniz nasıl?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti sonertevfik » 21 Arl 2008, 02:46

Başlangıç düzeyinde...  Ancak kurs İngilizce bilme şartı aramıyor... Temel iş ingilizcesi, eğitim konuları arasında mevcut. Arkadaşlar yarın kurs hakkında ön görüşmeye gideceğim. Bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyorum... Kendi başıma ticaret yapabilirmiyim bu kursu bitirdiğim zaman? Kendi başıma ticaret yapmaktan kastım E-Brokerlik yapabilirmiyim?

sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 21 Arl 2008, 03:30

Kurs istemiyor olabilir ama ders programlarındaki "Temel İş İngilizcesi" ile bu işin çözülebileceğini sanmam. Sonuçta E-TRADE falan gibi süslü laflar hikaye bildiğiniz satınalma ve pazarlama faaliyetleri bunlar. Oturduğunuz yerden firmalara mail atıp teklif alıyorsunuz onlar size cevap veriyor pazarlık yapılıyor vs. Pazarlık yapmak falan gibi şeyleri temel ingilizce ile kurtarmak biraz zor diye düşünüyorum. Elektronik component ithalatı yapan bir firmada bu yöntemle çalışan arkadaşlar görümüştüm ingilizceleri telefonla karşılıklı konuşacak düzeyde iyiydi mail ile pazarlık bir yere kadar Smile

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti sonertevfik » 21 Arl 2008, 16:04

Değerli fikirlerin için teşekkür ederim Emir kardeşim.  Biraz moralim bozulmadı değil şu ingilizce konusuna...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir