www.antalyayapististiyoruz.com

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

www.antalyayapististiyoruz.com

İleti Fırat Cağlar » 21 Arl 2008, 20:15

Merhabalar..
Son zamanlarda trafik kazaları arttı ve bunun büyük bir bölümü, "sokak yarışçıları" sebebiyle oluyor. İlk bakışta onlar suçlanabilir, masumlar da demiyorum, fakat bu gençlere yarışacak doğru düzgün bir alan yaratamayan belediyenin, hükümetin hiç mi suçu yok? Bu imza kampanyasıyla hem insanlara yarışacak bir alan yaratmak, hem de bu trafik kazalarını, ölümleri, maddi kayıpları en aza indirmek istiyoruz. 1,5 milyonu aşan nüfusuyla, Antalya şehrinin böyle bir şeye gerçekten ihtiyacı var.. Siz de bir imza atarak bizi mutlu edebilirsiniz.. Adres: www.antalyayapististiyoruz.com ...

Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 21 Arl 2008, 20:21

+1 Clap
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti yonetici » 21 Arl 2008, 21:44

Antalyada pist olsa sizi normal araçlar ile oraya çıkartacaklarını mı düşünüyorsunuz. Otomobil sporları dünyanın neresinde olursa olsun özel güvenlik ekipmanları ile yapılır. Bu kampanya "gençler caddelerde hız yapmasın burada yapsın" mantığı ile düzenlendi ise açıkçası bilinçli bir girişim olmaktan çok uzak.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 21 Arl 2008, 21:52

adam rollbarsız almıyorum diyecek elbette en basitinden, yada kasksız almıyorum diyecek, yanmaz tulumsuz almıyorum der, zaten bunların fiyatı fahiş. bunları alana kadar depo depo yakıt alırım çıkar TEM'e asılırım, öle tatmin olurum.

devlet size gelin burda basın coşun diye kontrolden uzak bi yer tahsis etmez, ha sebebi ise orda birine bişey olduğunda büyük yüküm altına girecek olmasıdır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 21 Arl 2008, 21:57

Çok hız merakınız varsa benim gibi motora başlayın 100 yapsanız 180 gibi geliyor adama Big%20smile  Ben ekonomik olarak elime geçen her fırsat ve uygun zamanda motorumu biraz daha yükseltmeyi düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 21 Arl 2008, 22:02

[quote="?"]Çok hız merakınız varsa benim gibi motora başlayın 100 yapsanız 180 gibi geliyor adama Big%20smile  Ben ekonomik olarak elime geçen her fırsat ve uygun zamanda motorumu biraz daha yükseltmeyi düşünüyorum.[/QUOTE]

motor işi cidden cesaret ister. çokda dikkatli olmak lazım. çok yazıldı çizildi siz ilk aldığınızdada bu konu, bütün tedbirleri alıp sınırlar dahilinde kullanıldığında OK ama işte...

burası Türkiye, avrupa gibi değil ki. ne yollar ne şöforler, en basitinden ben hala trafikte motoru araba yerine koyamıyorum. sanki eşit değillermiş gibi geliyor trafikte.

nasıl bir kamyondanda korkup yaklaşmıyorsam, motorcu da aynı fikirde olabilir 4+ tekerliler için.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fırat Cağlar » 21 Arl 2008, 22:03

Kampanyanın düzenleyicisi kim bilmiyorum, ben sadece destekçisiyim :) Ayrıca sokaklarda kaza yapıp büyük masraf altına girecek insanlar da pek tabii ki güvenlik ekipmanlarını temin edip pistlerde yarışır bence, ki ben böyle yapacağım :) 

Motoru denemedim değil, ama Antalya'da motor kazaları akıl almaz seviyede, annem hemşire babam polis memuru olduğundan günde binlerce olayla karşılaşıyorlar bu konuda, motor imkansız :) Hem motorla bile yapılacak hız "caddelerde yapılmamalı". 

Saygılar.

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 22 Arl 2008, 10:13

Motosiklet başka, otomobil başka.Arkadaşa katılıyorum ve büyük şehirlerin hepsine motorporları uğraşları için pist isteğini destekliyorum.
Piste ait araçlar olmalı ve güvenlik önlemini pist yönetimi almalı.
Kendi aracını test etme ve kullanma seçeneği olmalı.

Pist kullanım ücreti insanları sarsmayacak ve alışkanlık yapacak düzeyde olmalı.

Pistte sürüş yapacak kişiler de go-kart pistlerinde olduğu gibi sorumluluk taahhünamesini imzalayarak pisti kullanmalı.

Pistte sürüş ve hız isteğini gideren kişi trafikte % 90 daha risksiz araç kullanır.

Siz hiç trafiği birbirine katan ralli pilotu gördünüz mü? (V Işık, N Avcı, E Yerlici, İ Atakan vb...)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yonetici » 22 Arl 2008, 16:11

[quote="hetepe"]
Pistte sürüş ve hız isteğini gideren kişi trafikte % 90 daha risksiz araç kullanır.

Siz hiç trafiği birbirine katan ralli pilotu gördünüz mü?[/QUOTE]

Karting pistinden çıktıktan sonra o gazla trafiktede devam edip aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu ölenleri duyduk. Efendi adam her yerde efendi gibi araba sürer. O ralli pilotlarıda efendi adamlardır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hetepe » 22 Arl 2008, 17:43

İşte o efendilikleri pistte attıkları stres yüzünden oluyor.Mülayim mülayim gidiyorlar trafikte.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir