yazık günah 400 kişii

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yazık günah 400 kişii

İleti RAZOR10 » 22 Arl 2008, 23:56

arkadaşlar bu akşam haberleri serettiyseniz istanbul y.dudullu o.s.bölgesinde bi SİNTER METAL firması 400 kişiyi işten çıkardı.. ben bugun iş gereği o firmanın karşısındaki firmadaydım we çalışanları (400 kişi) protesto için işyerinin kapsında sabahlıyacaklarını sölüyorlar.. bu bahsetmiş olduğum firmaya çok girip çıktım zamanında malzeme satıyoduk.. we 2 sene önce komple firmayı yenileyip cam bina tarzı 1 şey yaptılar we dünyanın masrafınını yaptılar şirket sahipleri..içerde bi sürü tanesi 100,000 $ dan makina tezgahları war.. bu düpedüz uyanıklık şirket sahibinin mal warlığı we parası çok.. yazık günah bu 400 kişiye 400x3=1200 kişi aç kaldı çoluk çocuk.. 

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti kadir_ » 22 Arl 2008, 23:59

Bence yanlış yapıyorlar yurt dışında adamlar işçi çıkarmıyor.Çalışma saatinden ve maaştan kısıyorlar bizimkiler kesip atıyor direk
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti demirhan » 23 Arl 2008, 01:14

herkes krizdan faydalanıp parasına para katmak derdinde kriz falan hikaye
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 01:20

Sendikalı olanları atmışlar diye duydum haberlerde. Türkiyede sendikal hakların şurdan buradan örnek alınmadan kendi kültürümüze ve çalışma şartlarımıza göre düzenlenmesi gerekir. Bende işveren olsam bu günkü koşullarda faaliyet gösteren sendikalara üye işçi çalıştırmak istemem.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti alpko » 23 Arl 2008, 01:48

[quote="kadir_"]Bence yanlış yapıyorlar yurt dışında adamlar işçi çıkarmıyor.Çalışma saatinden ve maaştan kısıyorlar bizimkiler kesip atıyor direk[/QUOTE]

Bati Avrupa isci cikariyor fakat diger ulkeler seyahat harcalamarini iptal etti, bonuslari bir sureligine iptal ediyorlar, bankalar da kredi vermeyi bir sure durdurdular isci cikarma su an icin soz konusu degil..
Gecenler de arkadasimla telefonlastik, Akbank`tan 1000 kisiyi cikardilar dedi.. :(
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kerimoğlu20 » 23 Arl 2008, 13:31

bunun sebebi galiba devlet babanın sgk primlerini fazlasıyla işverenin üzerine yıkması, durum böyle olunca en ufak sıkışmada işveren maliyetlerde ciddi bir miktar oluşturduğu için işçisini çıkartıyor
kerimoğlu20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 Arl 2008, 13:45

Bir çok insan işsiz kalıyor. İnsanlar işsiz kaldıkça alışveriş yapılamaz hale gelecek ortam. Peki sonra üretilen mallar kime satılacak. Esasen herkes bnidiği dalı kesiyor konumunda şu anda bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mxengine » 23 Arl 2008, 14:07

Karlarına kar katarken iyide karları azaldımı hemen işçilere yükleniyorlar
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 23 Arl 2008, 14:16

[quote="mxengine"]Karlarına kar katarken iyide karları azaldımı hemen işçilere yükleniyorlar[/QUOTE]
evet malesef insan oğlunun gözü bir türlü doymak bilmiyor
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 14:29

Arkadaşlar 400 istanbul, izmir, bursa, ankarada yüzlerce kişi işten çıkartıldı. samsunda yaşıyorum ve çalışıyorum sadece sanayi bölgesindeki fabrikalardan 2000e yakın çıkışı verilen işciler var :S   şimdi siyasal konuşmak gibi olmasın kimseyi savunmuyorum da  ama hükümetin el atması gerekmezmi? İnsanlar hem devletten şikayetçiler ama yine gidip onların yanında oluyorlar  !!!
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 23 Arl 2008, 14:33

[quote="serrrkan"]Arkadaşlar 400 istanbul, izmir, bursa, ankarada yüzlerce kişi işten çıkartıldı. samsunda yaşıyorum ve çalışıyorum sadece sanayi bölgesindeki fabrikalardan 2000e yakın çıkışı verilen işciler var :S   şimdi siyasal konuşmak gibi olmasın kimseyi savunmuyorum da  ama hükümetin el atması gerekmezmi? İnsanlar hem devletten şikayetçiler ama yine gidip onların yanında oluyorlar  !!! [/QUOTE]
haklısın kardes ama halkın elinde alternatif bırakmadılarki
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 14:37

sende haklısın dostum al birine vur ötekine ama.  sayın başbakanımızın tabiri yanlış

" KRİZDEN EN AZ ETKİLENEN ÜLKEYİZ "  

durum ortada,   peki en az etkilenenmiyiz ...
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 23 Arl 2008, 14:42

" KRİZDEN EN AZ ETKİLENEN ÜLKEYİZ " 
eger duruma el atmazlarsa

" KRİZDEN EN AZ ETKİLENEN ÜLKEYİZ "  sadece gülerim bu lafa
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 14:53

[quote="demirhan"]" KRİZDEN EN AZ ETKİLENEN ÜLKEYİZ " 
eger duruma el atmazlarsa

" KRİZDEN EN AZ ETKİLENEN ÜLKEYİZ "  sadece gülerim bu lafa
[/QUOTE]

LOLLOLLOL
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 15:02

Ne kadar etkilendiğimizin kıyasını yapacak şekilde avrupa ve asyadaki durumla ilgili bir bilgi sahibi değiliz. Onu iktisatçılar araştırıp söylüyorlar ve bu konuda avrupa kadar batmadığımızı söyleyenler bolca mevcut. İktisatçıların takıldığı nokta sadece "teğet geçme" sözü oldu ama bu en az etkilenip etkilenmeme sonucunu değiştirmez. Mesela avrupada insanlar açlıktan ölse ülkemizde yenecek buğday bulunsa en az biz etkilendik demek yanlış olmaz. Ama "teğet geçmiştir" denince millet böyle teğetmi olur diyebilir. İkisini birbirine karıştırmayın iktisatçılar sadece üsluba itiraz ettiler avrupadan falan kötüyüz battık demediler.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 15:06

[quote="?"]

Ne kadar etkilendiğimizin kıyasını yapacak şekilde avrupa ve asyadaki durumla ilgili bir bilgi sahibi değiliz. Onu iktisatçılar araştırıp söylüyorlar ve bu konuda avrupa kadar batmadığımızı söyleyenler bolca mevcut. İktisatçıların takıldığı nokta sadece "teğet geçme" sözü oldu ama bu en az etkilenip etkilenmeme sonucunu değiştirmez. Mesela avrupada insanlar açlıktan ölse ülkemizde yenecek buğday bulunsa en az biz etkilendik demek yanlış olmaz. Ama "teğet geçmiştir" denince millet böyle teğermi olur der tabiki. İkisini birbirine karıştırmayın iktisatçılar sadece üsluba itiraz ettiler.

[/QUOTE]

Tamam kardeşim dediklerine  şahsen  hak veriyorum.  Ancak hem en az etkilendiğimiz söylüyorlar ama en fazlada işçi çıkaran ülkeyiz.Avrupada ise sadece maaştan kesme söz konusu. yukardaki cevaplardada değilmişti. Garip bir durum değilmi
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 23 Arl 2008, 15:06

[quote="?"]

Ne kadar etkilendiğimizin kıyasını yapacak şekilde avrupa ve asyadaki durumla ilgili bir bilgi sahibi değiliz. Onu iktisatçılar araştırıp söylüyorlar ve bu konuda avrupa kadar batmadığımızı söyleyenler bolca mevcut. İktisatçıların takıldığı nokta sadece "teğet geçme" sözü oldu ama bu en az etkilenip etkilenmeme sonucunu değiştirmez. Mesela avrupada insanlar açlıktan ölse ülkemizde yenecek buğday bulunsa en az biz etkilendik demek yanlış olmaz. Ama "teğet geçmiştir" denince millet böyle teğetmi olur diyebilir. İkisini birbirine karıştırmayın iktisatçılar sadece üsluba itiraz ettiler avrupadan falan kötüyüz battık demediler.

[/QUOTE]
iktisatcılar simdilik finansal kriz oldugnu söylüyorlar üretimsel krizinde kapıda oldugunun sinyali de ciddi ciddi veriyorlar o zaman ne olacak halimiz merak ediyorum dogrusu
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 15:09

yazık günah ya milletin coluk cocugu var, okula gidenden tut,  sigortadan  da  faydalanamayacaklar. 
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir