yazık günah 400 kişii

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yazık günah 400 kişii

İleti demirhan » 23 Arl 2008, 15:14

gerci arkadasım krize gelene kadar yabancılara satılan kurumlardan cıkarılan işcilere ne demeli bunların hiçbiri medyaya yansımadı bile mesala mersin limanı satıldıktan sonra orda calısan işcilerin bir kısmını hemen ertesi günü cıkardılar 10 işsi cıkarılsa en 40 kisi ekmeksiz kaldı neyse ben şimdi baya bi konusacam sonra forumdanda olacaz
yeni sloganımız
^^SUS KONUSURSAN SIRA SANA DA GELECEK^^

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 15:16

[quote="demirhan"]gerci arkadasım krize gelene kadar yabancılara satılan kurumlardan cıkarılan işcilere ne demeli bunların hiçbiri medyaya yansımadı bile mesala mersin limanı satıldıktan sonra orda calısan işcilerin bir kısmını hemen ertesi günü cıkardılar 10 işsi cıkarılsa en 40 kisi ekmeksiz kaldı neyse ben şimdi baya bi konusacam sonra forumdanda olacaz
yeni sloganımız
^^SUS KONUSURSAN SIRA SANA DA GELECEK^^
[/QUOTE]

evet konuscak cok sey var ama işi siyasete dökmeyelim  LOL
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 15:17

[quote="serrrkan"]yazık günah ya milletin coluk cocugu var, okula gidenden tut,  sigortadan  da  faydalanamayacaklar.  [/QUOTE]

Öğrencilerin ebeveynleri sigortalı olmasa bile kendileri sağlık alanındaki sosyal güvenlik haklarına sahiptir. Babanızın sigortası sizi sadece 18 yaşına kadar kapsar ama öğrenciyseniz devlet çalışamayacağınız için 18 yaşını geçseniz bile sizi sağlık hizmetlerinden yararlandırır. Ayrıca işten çıkartılan bir sigortalı 6 ay süresince çalışıyorken yararlandığı şartlarla sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam eder.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 15:22

[quote="?"][quote="serrrkan"]yazık günah ya milletin coluk cocugu var, okula gidenden tut,  sigortadan  da  faydalanamayacaklar.  [/QUOTE]

Öğrencilerin ebeveynleri sigortalı olmasa bile kendileri sağlık alanındaki sosyal güvenlik haklarına sahiptir. Babanızın sigortası sizi sadece 18 yaşına kadar kapsar ama öğrenciyseniz devlet çalışamayacağınız için 18 yaşını geçseniz bile sizi sağlık hizmetlerinden yararlandırır. Ayrıca işten çıkartılan bir sigortalı 6 ay süresince çalışıyorken yararlandığı şartlarla sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam eder.
[/QUOTE]

kardeşim ben zaten muhasebede calısıyorum. bu süreleri bende biliyordum yazcaktım ancak.  işi şansa bırakmak gerekmezmi yani sonucta  işten cıkanların % 50 si nin cocukları 18 den küçüktür. yani hep varsayımlar
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 15:25

[quote="demirhan"]gerci arkadasım krize gelene kadar yabancılara satılan kurumlardan cıkarılan işcilere ne demeli bunların hiçbiri medyaya yansımadı bile mesala mersin limanı satıldıktan sonra orda calısan işcilerin bir kısmını hemen ertesi günü cıkardılar 10 işsi cıkarılsa en 40 kisi ekmeksiz kaldı[/QUOTE]

Devletin birçok kurumdan emekli olan herkes elini vicdanına koyduğu zaman az çalıştıklarını beyan eder. Hatta hangi devlet dairesine gitseniz işinizin yapılmadığından yada geç yapıldığından memurun yan gelip yattığından şikayet edersiniz. Eğri oturup doğru konuşalım işçiler içinde durum bundan çok farklı değil ben devletin fabrikalarından emekli olanlardan çokça duydum böyle şeyler. İşletmeler açısındanda verimlilik ve kârlılık çok önemli faktörler olduğundan devlet gibi saldım çayıra mevlam kayıra bir uygulama sözkonusu olamaz. Özelleştirmeden sonra herkes işçi kadrosuna bir çeki düzen verme ihtiyacı duyar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 15:27

peki sendikaların etkisi nedir ?  Müdahele etseler olumlu bi sonuç cıkarmı ortaya
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 15:35

[quote="serrrkan"]
Tamam kardeşim dediklerine  şahsen  hak veriyorum.  Ancak hem en az etkilendiğimiz söylüyorlar ama en fazlada işçi çıkaran ülkeyiz.Avrupada ise sadece maaştan kesme söz konusu. yukardaki cevaplardada değinilmişti. Garip bir durum değilmi
[/QUOTE]

Öncelikle şunu söyleyim en fazla işçi çıkartan ülke olduğumuzu söylemek için her ülkeden resmi rakamlar alıp konuşmak gerekir şahsen böyle bir imkana ne siz nede bir başkası sahip değil. Övünülecek birşey değil bu kimse kalkıp bizim ülkede şu kadar işsiz var alın resmi rakam bu diye ilan etmez etsede düşük gösterme ihtimali yok sayılamaz. Madem elimizde veri yok o zaman duyumlara ve çok kısıtlı kişisel gözlemlere dayanarak genellemeler yapıp bunlar gerçekmiş gibi hareket edilmez.

Senin tuzun kuru galiba ondan konuşuyorsun diyenler olabilir 4 kasımdan beri işsiz olduğumuda söyleyim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 23 Arl 2008, 15:43

[quote="serrrkan"]peki sendikaların etkisi nedir ?  Müdahele etseler olumlu bi sonuç cıkarmı ortaya [/QUOTE]

Sendikalar göre hak hiçbir zaman alınabilir birşey değil ne yapılsa yine hakkımızı alamıyoruz derler. Ama hiçbir sendikada demezki tamam kardeşim sen şundan daha fazla para vermedin ama bizimde bir şartımız var her işçiye ayda 2 tane sinema bileti vereceksin git nereyle anlaşıyosan anlaş kaça mal ediyorsan et. Yahut demezki bir öğretmen tutacaksın ingilizce dersi verdireceksin işçilere. Yada mesleki eğitimi ve gelişimi arttırıcı bir faaliyet talep etmez dini imanı paradır hiç sosyal boyutlara değer vermez. Patronda kendileri ile aynı parayı alsa yinede doyuma ulaşmayacaklar. Adam keyfine mi işletme sahibi oluyor tabiki o zengin olacak sen daha fakir olacaksın bu işine gelmeyen Küba'ya falan gitsin orada herkes aynı. Sendikalar çökmüş bir yönetim şeklini ve anlayışını temsil ediyorlar baştan aşağı fikir ve haklar açısından yenilenmeleri gerekir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti serrrkan » 23 Arl 2008, 18:29

[quote="?"][quote="serrrkan"]peki sendikaların etkisi nedir ?  Müdahele etseler olumlu bi sonuç cıkarmı ortaya [/QUOTE]

Sendikalar göre hak hiçbir zaman alınabilir birşey değil ne yapılsa yine hakkımızı alamıyoruz derler. Ama hiçbir sendikada demezki tamam kardeşim sen şundan daha fazla para vermedin ama bizimde bir şartımız var her işçiye ayda 2 tane sinema bileti vereceksin git nereyle anlaşıyosan anlaş kaça mal ediyorsan et. Yahut demezki bir öğretmen tutacaksın ingilizce dersi verdireceksin işçilere. Yada mesleki eğitimi ve gelişimi arttırıcı bir faaliyet talep etmez dini imanı paradır hiç sosyal boyutlara değer vermez. Patronda kendileri ile aynı parayı alsa yinede doyuma ulaşmayacaklar. Adam keyfine mi işletme sahibi oluyor tabiki o zengin olacak sen daha fakir olacaksın bu işine gelmeyen Küba'ya falan gitsin orada herkes aynı. Sendikalar çökmüş bir yönetim şeklini ve anlayışını temsil ediyorlar baştan aşağı fikir ve haklar açısından yenilenmeleri gerekir.
[/QUOTE]

sözün bittiği yer !!! 

ClapClapClapClapClapClap
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir