bir muayene hikayesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bir muayene hikayesi

İleti lazianke » 25 Arl 2008, 17:46

muayene süremin bitmesine 3 gün kala dün akşam 5 civarlarında istasyonun yanından geçtim. adamın biri 61 plakalı bir minibüsün içinde bekliyordu. sabahlayacağını söyledi. aynı şekilde eski bir scania vabis de gececi idi. 15 civarı araba park etmişti. ben de sabah 6 gibi istasyona gittim. millet bir kağıda sıra yazıyordu. ben 3. listede kendime yer buldum. her kağıtta yaklaşık 30 araba vardı. 75-80 gibi bir sıradaydım. 8 de muayene başladı ve tek ikişi vardi. diğeri hasta-raporluymuş. dün 8 liste araba muayene edilmiş ama bugün en fazla 3 liste 100 araba gibi bir muayene yapacaklarmış. paçayı yırtmıştık ama 100 arabada 80. isek öğleden sonraya kalırdık bu da 11:35 teki derse yetişememem demekti. sıkıntı olacaktı.
bereket versin ve Allah razı olsun raporlu adam insaflıymış 9 da geldi. ilk adam birinci listeyi bitirip ikinciye başlardığından yeni gelen direk bizim listeden başladı ve çok şükür sıra bize geldi. konvoyda giresundan artvine kadar tüm sahilden arabalar vardı. işim bitti ve dersime yetiştim. ama arabadan sonra o kadar yağmuru soğuğu yiyen ben şimdi  muayeneliğim :)

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 25 Arl 2008, 17:58

geçmiş olsun, hocam muayeneyi atlatmışsınız, ayrıca hastalık içinde geçmiş olsun acil şifalar, 2 sene kafanız rahat. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baho06 » 25 Arl 2008, 17:59

sonuç nedir güzel hemşerim.kusu varmı.detayları görüşelim
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 25 Arl 2008, 18:15

hadi geçmiş olsun Smile
darısı benim favonun başına..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti lazianke » 25 Arl 2008, 19:08

sağolun arkadaşlar, detaylık bir şey yok. sağ sinyal sol sinyal, uzun-kısa, geri vites-dörtlü, şasi no motor no tamam. egzoz pulu da yanında veriliyor cihaza bile bağlanmıyordu.
aslında iki yıl daha kafa rahat ama bizim Türk milleti için öyle. iki yıl sonra aracımızın eksileri daha da artacak ve TÜV den geçmek daha zor olacak .

hep günlük düşündüğümüzden kaybediyoruz aslında. iki yılı kurtarmak için bugün o çileyi çektik. iki yıl sonra tüm kaporta kusurlarıyla birlikte sanayicilerle haşır neşir oluruz artık.

ancak TÜV ün de "gübre"sini çıkarttığını kabul etmek lazım. kapı fitiliyle, kalorifer ızgarasının, kaporta çiziğinin giderilmesi niçin zaruret oluyor, kusur oluyor anlamıyorum.TÜV ü de az biraz türkleştirsek sorun kalmayacak ama eskisi gibi değil tabii :)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 25 Arl 2008, 19:16

aracın yürürü, motoru ve güvenlik ekipmanları tam sorunsuz ise, arıza cart curt yok ise, tırı vırı şeylere takılmaya anlam veremiyorum. araç çizikse çizik, nolmuş, kalorifer ızgarası kırık eee napayım yani....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 25 Arl 2008, 21:46

[quote="hakanerdogan"] aracın yürürü, motoru ve güvenlik ekipmanları tam sorunsuz ise, arıza cart curt yok ise, tırı vırı şeylere takılmaya anlam veremiyorum. araç çizikse çizik, nolmuş, kalorifer ızgarası kırık eee napayım yani....
[/QUOTE]
işte benzer sebeplerle trabzonda bir yaşında ticari bir araba muayene süresinde yaptıramayınca TÜv görevlisi belden aşağı tarandı.

şimdi 61 tüm plakalar rizede yığılı.

kurban olduğum Allah ne büyük. hep Trabzon rizeye muhtaç olurdu oysa :)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti demirhan » 26 Arl 2008, 00:11

yandık desenize benim aracında bir senedi kaldı
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 26 Arl 2008, 01:15

Araba satışlarında yeni KISTAS.  MUAYENESİ yapılmıştır...

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir