Kazaya kurban gittim....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kazaya kurban gittim....

İleti hakanerdogan » 03 Oca 2013, 20:02

umutgiray yazdı:hakancım geçmiş olsun. varmı yapabileceğimiz bişey?

Eyvallah abi saolasınız, canınızın sağlığı zaten ikame araç 15 gün var, çok teşekkür ediyorum.

dursu yazdı:Yok böyle bir tesadüf ? bir de aynı yönden aynı yere.....Geçmiş olsun..

Saolun, olur olur, yapacak bişey yok

Bluedays yazdı:Hakan,
Geçmiş olsun kardeşim.
Buna şükür diyelim...

Teşekkür ederim çok saol abi.

hetepe yazdı:Hakan'ım, büyük geçmiş olsun, cana gelmediğine şükür diyelim...
geçenki yerden vurulduğu için arabanın siciline bir artısı yok hasarın, çok ağır bir durumu da yok ki, yapıldıktan sonra soru işaretsiz, rahatça kullanabilirsin, y servis dışına çıkmamanı öneririm, kaç para tutarsa tutsun, sonuçta ya kasko, ya da karşının trafiği ödeyecek...
en küçük, gereksiz parçasına kadar sadece y serviste takıyorlar, piyasada çoğuna ''aabi, gerek yok buna, zati parçacıda da bulamadık, he he heee'' derler...
Cana gelmesin,
Yapabileceğim bir durum oluştuğunda ara beni, elimden geleni yapmaya çalışırım, tekrar geçmiş olsun.

Saol abi.

Abi yetkiliye gitmedim, gitmem de.

Tanıdık bir yere bıraktım, adama da dedim böle böle, git ne kadar sokuyosan sok sigortaya dedim zaten acentem babamın çocukluk arkadaşı, askeri okuldan devresi, ne istiyosan onu yap, her şey senin istediğin gibi olsun Hakan dedi, ikame aracını da 15 gün veriyorum dedi.

Ben de tanıdık bildik, önceden topladığı VW grup araçları bildiğim bir ustaya gittim, abi parçan gelecek, kabını açmadan arıyacam gelip bakacan dedi, çamurluğu da geldiği gibi kendin görecen beğenmezsen hiç bir vidayı dahi takmayacağım dedi. Anlaştık

Dosyayı da özellikle kendi kaskomdan açtırdım, onarım derhal en pahalı olabileceği şekilde başlasın diye, parasını kaskom bana ödeyip gidip karşı taraftan alsın. Ben de ustaya nakit sayacam sonuçta.

Ekledim, bütün imkanlar sende dedim, sadece beni pampikleme, pampikleyeceğin zaman da zorda kaldıysan, ara de abi bu parça şöle böle diye. Haberim olarak yap dedim. Yok abi estagfurullah şudur budur.... Senden tek isteğim ince işçiliğini iyi yapman diyerek noktaladım.

Boya ton farkı illa olur dedim ama çıkma mıkma istemem diye ekledim, yine gel kendin gör şeklinde taahüt verdi, hatta vaktin oldukça beraber yapalım dedi. Çamurluğu da kapıyı da orjinal sıfır istetecez.

mustklc yazdı:geçmiş olsun. Gene yanılıp ünaldıya verme.

Teşekkür ederim, Ünaldı'nın yaptığı işçilik zaten kazayla ortaya çıktı, o boyadıkları çamurluk şans eseri orda boyalı şekilde duruyormuş, altından 1 santim macun çıktı, insan biraz ince atar. Boya da portakal kabuğu gibi soyuluyordu zaten.

Henien yazdı:Safer ayı bitti miydi?

Tefeül mü yoksa teşeüm mü yaptığına göre değişir. Yani bu ay uğursuzluktur, falandır fişmandır orta çağ tarzı bir batıl inanç, rasyonaliteden uzak.

Hadi diyelim orda o kaza olmayaydı biz de sigara almaya duraydık da karşıya geçerken o Isuzu da arabaya değil bana çarpaydı "bizim Hakan da sigaradan gitti" gibi saçma sapan yerlere kadar gider konu.

Hem okuduğum kadarı ile İslam'da teşeüm caiz olmasa gerek. Teşeümün caiz olmadığı bir mezhepte de Safer Ayı'nı uğursuzluğa yormak, yine İslam'a göre Allah'ın uğursuz bir zaman dilimi yarattığına inanmaktır ki yine ve yine hassasiyeti zedeler bana kalırsa inananlar için.

O yüzden, Safer Ayı muhabbeti boş muhabbettir, o ayda doğan çocukları falan yakan bi zihniyet vardı, tahayyül edemiyorum.

Her şey olabilir, ama hayır ama şer, hepsi kişinin kendi elinde, kendi çabasında ve perspektifindedir. İstatistik bu, yanılmaz. Orta Doğu'nun göbeğinde, bir başkentte yaşıyorsan, kaza yapma ihtimalin istatistiksel olarak yüksektir, istediğin kadar hata yapma, yapan biri seni kurban edebilir gayet olağan şekilde.

Safer Ayı'nı bilmem de, dil yok mu, na o en büyük uğursuzdur bazen.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 03 Oca 2013, 20:29

15 gün iyi vermişler ikame aracı
5 günden fazla alamadım hayatımda .
şimdi bir de benzinli verirler, kullanmaya korkarsın :D

alırken bagaj kapağına iyi bak. bunların bagajı kastırıyor. sonra kapanmıyor falan.

bir de dediğin gibi fabialar sağlam araç. geçen kış da benim araca vurmuştu bir ford kasalı. dışı böyle eğilmişti, ama içinde zerre eğilme yoktu. kapı sacı darbeyi kastırıp geri atıyor, içeriye vermiyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakanerdogan » 03 Oca 2013, 20:32

mustklc yazdı:15 gün iyi vermişler ikame aracı
5 günden fazla alamadım hayatımda .
şimdi bir de benzinli verirler, kullanmaya korkarsın :D

alırken bagaj kapağına iyi bak. bunların bagajı kastırıyor. sonra kapanmıyor falan.

bir de dediğin gibi fabialar sağlam araç. geçen kış da benim araca vurmuştu bir ford kasalı. dışı böyle eğilmişti, ama içinde zerre eğilme yoktu. kapı sacı darbeyi kastırıp geri atıyor, içeriye vermiyor.

Aynen dediğiniz yerlere dikkati çektim zaten usta da teyit etti, adam gibi yap dedim sanatını konuştur, seversem, görürsün karşılığını dedim

Hatırlıyorum sizin kazayı :)

İkame araç içinse kaskonun kıyağı diyelim, öle içici bir benzinli araba gelirse bir tane Audi var A4 dizel ama 2 litre, muhtemelen onu kullanırım, yengemin aracı bende durabilir bir süre emanet şekilde, ama binmemeye gayret ederim genellikle hep, 1.4 benzinli gelirse sorun değil biraz idare ederiz
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erciyes » 03 Oca 2013, 20:47

gemiş olsun kardeş Allah betrinden korusun sizlerde birşeyyok inş.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabıa

İleti scania_seat_skoda » 03 Oca 2013, 20:47

hakan gardaş geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti skodaizm » 03 Oca 2013, 21:33

Geçmiş olsun Hakan.

Öncelikle cana gelmemiş, bu yüzden kimseye bir şey olmamış; bu iyi haber.

Başka bir iyi haber de eski kazalı tarafın darbe alması yüzünden fazla üzülmeye gerek yok. Zira o tarafın kaza orijinalliği bozulmamış ve tarih tekerrür etmiş.

İyi bir yere yaptırırsan parça değişmesi hiç bir sorun yaratmaz. Değişen parçanın ek yerlerinin puntasını ve izalasyonunu iyi yapıp içten de boyanırsa eskisinden farkı kalmaz. Ne zamanla boya kabarır ne de deforme olur.

Fazla kafaya takmaya da gerek yok. Sonuçta demir parçası ve ömür boyu ilk günkü gibi kalacak değil.

Ankara da olsaydım benim emektar Forman i sana tahsis ederdim.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakanerdogan » 03 Oca 2013, 23:39

erciyes yazdı:gemiş olsun kardeş Allah betrinden korusun sizlerde birşeyyok inş.

Teşekkür ederim çok saolun.

scania_seat_skoda yazdı:hakan gardaş geçmiş olsun.

Eyvallah usta saolasın.

skodaizm yazdı:Geçmiş olsun Hakan.

Öncelikle cana gelmemiş, bu yüzden kimseye bir şey olmamış; bu iyi haber.

Başka bir iyi haber de eski kazalı tarafın darbe alması yüzünden fazla üzülmeye gerek yok. Zira o tarafın kaza orijinalliği bozulmamış ve tarih tekerrür etmiş.

İyi bir yere yaptırırsan parça değişmesi hiç bir sorun yaratmaz. Değişen parçanın ek yerlerinin puntasını ve izalasyonunu iyi yapıp içten de boyanırsa eskisinden farkı kalmaz. Ne zamanla boya kabarır ne de deforme olur.

Fazla kafaya takmaya da gerek yok. Sonuçta demir parçası ve ömür boyu ilk günkü gibi kalacak değil.

Ankara da olsaydım benim emektar Forman i sana tahsis ederdim.

Teşekkür ederim Hakan Abi.

Valla yapsınlar da işte, araba ısıtsın sıcak tutsun, yürüsün ve müzik çalsın yeter, mahrumiyeti dert yoksa aman aman bir şey değil, günde binlerce kez olan bir durum. Ama inadım inat, ya bu araba ya da ben pert olana kadar yola devam :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 04 Oca 2013, 08:19

İstanbul yolunda ''Beyaz sistem'' diye alım, satım, filo kiralama , tamir- bakım işi yapan bir yer var, ellerinde araba bol olduğundan yedek arabayı ''sınırsız'' olarak veriyorlar, araba 1 ay yatsa, o kadar kullanıyorsun yedek arabayı...
2 sene önce bizim Özkan da, sonrasında ben de orada yaptırdık arabaları, işçilikleri 10 üzerinde 7, 8 falan...esnaflıkları tam puan...Gerçi vermişsin ama yine de söyleyeyim, başka arkadaşların işine yarayabilir...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustklc » 04 Oca 2013, 09:36

hetepe yazdı:İstanbul yolunda ''Beyaz sistem'' diye alım, satım, filo kiralama , tamir- bakım işi yapan bir yer var, ellerinde araba bol olduğundan yedek arabayı ''sınırsız'' olarak veriyorlar, araba 1 ay yatsa, o kadar kullanıyorsun yedek arabayı...
2 sene önce bizim Özkan da, sonrasında ben de orada yaptırdık arabaları, işçilikleri 10 üzerinde 7, 8 falan...esnaflıkları tam puan...Gerçi vermişsin ama yine de söyleyeyim, başka arkadaşların işine yarayabilir...

yedek arabayı, kaskodan bağımsız mı veriyorlar?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti MadloveR » 04 Oca 2013, 09:45

Hakan abi büyük geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Cana bir şey gelmemiş. Mal bir şekilde kazanılıyor yeniden yaptırılıyor ama tırnağına bir zarar gelse dönüşü olmuyor maalesef. Bunları bir kaç ay önce evi yanmış biri olarak söylüyorum Allah kimseye vermesin. Dediğim gibi mal bir şekilde yerine konuyor. Verilmiş sadakan varmış.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti hetepe » 04 Oca 2013, 13:45

mustklc yazdı:
hetepe yazdı:İstanbul yolunda ''Beyaz sistem'' diye alım, satım, filo kiralama , tamir- bakım işi yapan bir yer var, ellerinde araba bol olduğundan yedek arabayı ''sınırsız'' olarak veriyorlar, araba 1 ay yatsa, o kadar kullanıyorsun yedek arabayı...

yedek arabayı, kaskodan bağımsız mı veriyorlar?

7 günlük parasını kaskodan alıyorlar, gerisi bi şekilde kendilerinden oluyor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustklc » 04 Oca 2013, 16:23

MadloveR yazdı:Hakan abi büyük geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Cana bir şey gelmemiş. Mal bir şekilde kazanılıyor yeniden yaptırılıyor ama tırnağına bir zarar gelse dönüşü olmuyor maalesef. Bunları bir kaç ay önce evi yanmış biri olarak söylüyorum Allah kimseye vermesin. Dediğim gibi mal bir şekilde yerine konuyor. Verilmiş sadakan varmış.

size de geçmiş olsun. büyük bir şey değildir inşallah?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti MadloveR » 04 Oca 2013, 16:33

Sağol Mustafa abi. Can kaybı yok çok şükür. evin 2 odası kullanılmaz haldeydi, tadilata soktuk oturuyoruz şimdi. Dedim ya mal bir şekilde yerine geliyor ama can gelmiyor işte.
Benim favoyu ne zaman satmayı düşünsem başıma bir iş geliyor. Bu yangın çıktığı gün satacağım diye niyetlenmiştim. Bugünde niyetlendim, geldi vincin biri kaputa taktı. Hayırlısı Allahtan.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti umutgiray » 05 Oca 2013, 09:25

MadloveR yazdı:Sağol Mustafa abi. Can kaybı yok çok şükür. evin 2 odası kullanılmaz haldeydi, tadilata soktuk oturuyoruz şimdi. Dedim ya mal bir şekilde yerine geliyor ama can gelmiyor işte.
Benim favoyu ne zaman satmayı düşünsem başıma bir iş geliyor. Bu yangın çıktığı gün satacağım diye niyetlenmiştim. Bugünde niyetlendim, geldi vincin biri kaputa taktı. Hayırlısı Allahtan.
.büyük geçmiş olsun.favonun laneti gibi bir şey var galiba.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 01:42

Fabia onarılırken kaskonun verdiği aracın ikinci haftası dolacak, ama arabanın hala henüz işi var gibi. Yani arabasız kalabilme durumu var diye düşündüm.

İkinci bir otomobil aldık biz de vesileyle, 0 km bir Elantra aldık eve 2. otomobil/3. araç olarak.

Satabilirim Skodayı Ama pek de istemiyorum desem yeridir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 16 Oca 2013, 02:14

Bir konu açta anlat mübarek, hep hoşuma giden bir araba usdm stayla gelmiştir gözüme :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 02:34

AhmetH yazdı:Bir konu açta anlat mübarek, hep hoşuma giden bir araba usdm stayla gelmiştir gözüme :)

Var ya aklıma sen geldin, plusoğlu gırtlak paket, otomatik vitese anlaştık, sonra garanti bozmaz LPG dalgası varmış, ben de mercekli xenon eklemişim tabi, sen yadıma düştün nazende LPG'ci, bi-xenonu çıkarıp BRC kit ısmarladım.

Dediğine gelince de, Kanada, Kuzey Amerika falan çılgınca biniyor bu otomobile.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 16 Oca 2013, 02:48

hayırlı olsun vallahi senin tarzın araba hissediyorum :)
LPG ile şahane olur sıka sıka sessiz sessiz gezersin :)

menzil sıkıntı olur onuda takmayacaksın kafaya
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir