Kazaya kurban gittim....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kazaya kurban gittim....

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 02:52

Çeyrek depo benzin istihkak olsun, gazcıya çeksin yeter :)

Oynadık bi kumar, bu kadar donanıma, benzinli arabaya Hyundai amblemine attık zarı.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 16 Oca 2013, 09:27

superb ve yeti de çok güzel indirimler vardı. 53 bine dizel suberb vardı, bilmiyorum bayide var mıdır ama, sorma sahip bunu kaça aldın?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 11:43

mustklc yazdı:superb ve yeti de çok güzel indirimler vardı. 53 bine dizel suberb vardı, bilmiyorum bayide var mıdır ama, sorma sahip bunu kaça aldın?

Skoda alamadım, bu arabada keyless go dan tutun, bluetoothundan geri görüş kamerasına kadar var, daha on bin yüz şey. Alüminyum pedal seti, otomatik silecekli, cruise control ve oto. yanan farlı, parçalı deri paketli falan bişeyler aldım, ses sistemi var, 5 yıldızlı güvenlik airbag dolu, kapı açma kitleme, 4'lü yakma bik bik.... vs.....

Skoda'da kolçak görünce adam havalara uçuyor, bunda kaydırmalı ayarlamalı üstü deri kaplamalı hem ön hem arka kolçak var. Çift bölge dijital tam otomatik klimadır, 4 cam elektriklidir falan yok efendim aynada LED sinyal, önde kromaj detay vs. onları yazmıyorsun bile Elantraya bakınca. :)

Yetiye o tasarımla zaten yaklaşmam pek mümkün değil, Superb gibi bir arabaya da 1.6 dizel ile binmem diye düşündüm. Hem ultra büyük hem 1.6 dizel, aldığım Elantra 130 küsür beygir ve otomatik vites. Bu donanımlara da çıkıncasını bırakın, çoğuna çıkılamıyor bile. Gelgelelim, Elantra'nın arka diz mesafesi açık dingil aralığı ile o tasarımla korkunç başarılı tutulmuş.

Superb 2.0 TDI olsa güzel olur, onda da vergi çok, 1.6 dediğim gibi bana pek yakışmıyor gibi geliyor o arabaya. Octavia düşündüm, bom boş arabalar yine fahiş paralar.

Hem yeni Elantra için, bu forumda söylemek istemem ama, hiç bir VAG grubunda olmayan bi tasarımı olduğunu düşünüyorum. Yıllardır tasarım yoksunu bir Skodaya bindim zaten, kütür kütür dizel. Elantra'nın sürtünme katsayısı 0.28 cw ki bu çok harikulade bir değer. (Fabiamız 0.33 cw, yani motor takılmış demir yığını :) )

Yaşımı da göz önünde bulundururarak şöyle basınca bağıran çeviren, otomatik vites, füturistik tasarımlı bişey istedik ve hayatımda göremeyeceğim kadar donanımı BRC LPG kiti ile veren tek marka Hyundai.

Dizelin devri, istop etmezden evvel beklemesi, sesi, çeviremeyen düşük devir bandından baygeldiydi zaten. Bakım aralıkları da daha uzun benzinlinin. Elantra'nın motor D CVVT denen vtec tarzı bi dalgaya da sahip.

Araç çok sessiz ve konforlu, sportif karakterinin yanı sıra veriyor o konforu. Yol tutuşuna Kuzey Amerika pazarı falan tapıyor, hafif ve kompakt, ESP ve VSM ile desteklenince korkunç bişey olmuş.

Bu donanım seviyesinde, otomatik vitesle, BRC kit ile ben bu aracı 51.800'e aldım. 5 yıl/100.000 km garanti.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 16 Oca 2013, 12:27

Üstüne 20 daha koy etimesguttan bir daire al :D
Şaka bir yana Hakan'cım hayırlı uğurlu olsun.
Allah kaza bela vermesin kardeş.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 12:29

Bluedays yazdı:Üstüne 20 daha koy etimesguttan bir daire al :D

Eyvallah Se... pardon, Alem abi :)

70 liraya daire varsa söyle, noter tapu şu bu kapanmadan alayım :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 16 Oca 2013, 12:40

hakanerdogan yazdı:

Daireden bol ne var hakanım?
Etimesgut'da giriş katlardan çok rahat bulabilirsin bu fiyata daire.
2-3 gün evvel eniştem 2+1 giriş kat daireyi 76.000 TL'ye aldı, abidinpaşada.
:D
Tabi oturursun, oturmazsın bilinmez.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 12:42

Bluedays yazdı:
hakanerdogan yazdı:

Daireden bol ne var hakanım?
Etimesgut'da giriş katlardan çok rahat bulabilirsin bu fiyata daire.
2-3 gün evvel eniştem 2+1 giriş kat daireyi 76.000 TL'ye aldı, abidinpaşada.
:D
Tabi oturursun, oturmazsın bilinmez.

Var bizim bi tane Saimekadın'da, apartmana girip 3 kata aşağı iniyon, gece gündüzü de analog saatten anlayamıyon :)

Geçen seneye kadar epey kalırdım orda, farklı bir havası oluyor o evlerin, daha sıcak bir ortamı var, hep kitap okuyasım gelir o evde. :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustilo » 16 Oca 2013, 12:55

hakanerdogan yazdı:

yenikent te 70 tl ye güney cephede arakat 3+1 sıfır dairemi satıyorum..arayan çıkmadı daha
mustilo
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda fabia 1.4 ambiente

İleti Bluedays » 16 Oca 2013, 13:06

mustilo yazdı:
hakanerdogan yazdı:

yenikent te 70 tl ye güney cephede arakat 3+1 sıfır dairemi satıyorum..arayan çıkmadı daha
Neyse, konuyu saptırmayalım.Hakan'ım tekrar hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Kazasız belasız kullanman ümidiyle.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 16 Oca 2013, 13:17

Kazasız belasız İnşaallah.

Not : Hakanım sizin eve ESP mi taktırttın şimdi sen? Kafam tam anlamıyla karıştı yahu! :)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 13:23

Saol abi tekrardan teşekkür ederim.

sainz yazdı:Kazasız belasız İnşaallah.

Not : Hakanım sizin eve ESP mi taktırttın şimdi sen? Kafam tam anlamıyla karıştı yahu! :)

Bizim gidiş o gidiş abi zaten

Saolasın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 16 Oca 2013, 14:05

hakanerdogan yazdı:
mustklc yazdı:

Skoda'da kolçak görünce adam havalara uçuyor, bunda kaydırmalı ayarlamalı üstü deri kaplamalı hem ön hem arka kolçak var. Çift bölge dijital tam otomatik klimadır, 4 cam elektriklidir falan yok efendim aynada LED sinyal, önde kromaj detay vs. onları yazmıyorsun bile Elantraya bakınca. :)

bu da bir gerçek tabii...
ev konusuna katılıyorum, bırak 70 i , 50 ye bile tapusu olan bir ev var, 3. kot bile kirası 250 kemik...
Güle güle kullan, kazasız, cezasız...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mira » 16 Oca 2013, 14:37

geçmiş olsun devlet mah nin ora tehlikeli yer
mira
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: oktavıa

İleti unknown1 » 16 Oca 2013, 22:34

geçmiş olsun kardeşim. Kemere 50 km dede olsa kemerdir. Taksan belki yumuşatırdı biraz. Allah şlifa versin.

Bende bu kadınların "KOCA MERAĞI" nı anlamış değilim. Kendini savunacak beynin yok mu?
Kaza ettiysen çık ellerini havaya kaldır özür dilerim. İstemeden oldu de. Birazda geri çekil önce bir ortalığı yatıştır.
Sonra icabına bak. En kötü polis çağır.

Kocasını arıyor adam bir hışımla geliyor. Kimsin lan sen? Sonra olay başlıyor. Oysa o koca meraklısı kenbdini savunacak beyne sahip olmayan kadın İNSAN olup İNSAN GİBİ davranmaya kalksa suçunu bir kabul etse belki o zaman daha İNSANCA bir ÇÖZÜM sağlanmış olur.
Geçmiş olsun kardeşim. Kazadan yana değil. Kendini savunmaya korumaya BEYNİ olmayan KOCA MANYAĞI bir kadın ile uğraştığın için
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2013, 22:45

Çok saol Ümit kardeşim, o kazayı 2008'de yaptım, üstüne 6. sayfada henüz yeni bir kaza yaptık, iyi dileklerin için çok saol.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti unknown1 » 16 Oca 2013, 22:54

hakanerdogan yazdı:Çok saol Ümit kardeşim, o kazayı 2008'de yaptım, üstüne 6. sayfada henüz yeni bir kaza yaptık, iyi dileklerin için çok saol.

Fazla mesai insanı bitiriyor malesef. Dikkat dağınıklığı işte kusra bakma. Tekrar geçmiş olsun :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir