Kazaya kurban gittim....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kazaya kurban gittim....

İleti A.SERKAN » 01 Oca 2009, 01:19

DOSTUMBUYUK GEÇMİŞ OLSUN.ÇOK ÜZÜLDÜM.AMA SENDE BİŞEY YOK YA ÖNEMLİ OLAN BU.TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN.YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY OLURSA HİÇ DÜŞÜNME.

A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 01 Oca 2009, 01:36

Allah bir daha yaşatmasın, geçmiş  olsun Hakan kardeş.

Marşpiyel eğilmemiş gibi gözüküyor. B sütünu umarım kaçmamıştır.

İyi işçilikle aracın tadı kaçmaz.

Yalnız rot ayarının bozulmasına dikkat.

Bu;  kazalı tekerin dingil düzeninin kaçtığını ya da eğildiğini gösteriyor. Çünkü kazanın rot ayarı ile ilgisi yok.

Sanırım darbe arka tekerin aksını eğmiş. (Kampana bile eğildiğine göre)

Kaporta bittikten sonra kesinlikle rot ayarı yapılırken arka dingil ölçülmeli.

Zaten kaçıklık varsa rot ayarına gelmez.

Tekrar geçmiş olsun.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 01 Oca 2009, 02:06

hakan hiç canını sıkma seni sektirmiş neredeyse gobekten sana gelebilirmiş Allah korumus yanlız arabanın genel  durumuna baktımda fabia gercekten saglam  dedigin hızla vurdugunda hasar belki daha buyuk olabilirdi eski model bir araba olsa. Sana tavsiyem serviste sunu degiselim bunu degiselim derslerse degismeden duzelttirmeye bak kaporta cok fazla ezilmemis inan bana neler gordum  ipek gibi tamir edilen senin arka camurluk bence duzelir sadece tekerlegin baglı oldugu tablalar degisebilir diger yerleri degismeden duzeltebilirler bence tabii gercek bir kaportacı daha iyi bilir ama servisler direk degismeden yanadırlar nede olsa oradan parayı vuruyorlar. Tekrar gecmisolsun.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti maozkan64 » 01 Oca 2009, 04:39

Geçmiş olsun.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti Fabia_Yalçın » 01 Oca 2009, 05:05

Kardeş çok üzüldüm, çok çok geçmiş olsun, bundan sonra ne denir ki, allah bu kadın şöförleri bildiği gibi yapsın, genede canın sağolsun kardeş...
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fevgo » 01 Oca 2009, 08:08

Hakan kardeşim çok geçmiş olsun,kazanın yaşandığı kavşaktan belki de onlarca kez geçtim,trafik çok yoğun olmasa da araçlar uzun düzlükle fazla yavaşlamıyor ve yoğunluğun azlığını kullanarak ışıklardan yırtıp geçmeye çalışıyorlar ve ne yalan söyleyeyim oranın ışıklarını ben hala çözemedim,kim durur kim geçer acayip bi yer...Tek gözü görmeyen vatandaşlara verilen ehliyet yeni yasayla war, ama ehliyetlerinde ''monoküler'' diye bir ibare var ve kıssıtlı bi ehliyet bu, bildiğim kadarıyla.Örneğin gece sürüş yasağı var ve her yıl muayene olmaları gerekiyor,ayrıca camlarında bi sticker taşımaları da gerekiyor.Monoküler durumu olupta ehiyet alıp trafiğe çıkabilmeleri ayrı bir tartışma konusu ,sonucta işin sosyal boyutu da var.Ama bana sorarsanınz hiçbir şey can ve mal güvenliğinin önüne geçmemeli....Sen olay anında bayanın üstüne yürümüşsün,tabiki o da bir bayan olarak olayın şiddetiyle korkmuış olabilir,kocasına durumu nasıl anlattı bilemiyorum ama kocası da koruma içgüdüsüyle sana ters çıkmış olabilir.Ama birazda çuvaldızı kendine batır,Kadın araçta tek olmasa sen onun üzerine yürüyebilecmiydin!!.Tabiki yapılan hareketleri doğru bulmuyorum,keşke istenmeyen böyle kazaların ardından iki tarafta olanı biteni kabul edip birbirini dinlese ama malesef bizim kanımızdaki o tezcanlılık,sabırsızlık ve empati kuramama hiçbir zaman bizi terketmeyecek...Sadece güçlü olanın kazandığı,haklının haksızın böyle belirlendiği düzen oldukça insanlar haklılıklarını ispata değil, güçlerini ifşaya başlarlar ve bu da sosyal bir çöküntüye sebep olur.Velhasıl takrar çok geçmiş olsun,cana geleceğine mala gelsin.Allah daha beterinden ve tekrarından korusun.Herkese kazasız belasız sürüşler...
fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 10:37

[quote="fevgo"]Hakan kardeşim çok geçmiş olsun,kazanın yaşandığı kavşaktan belki de onlarca kez geçtim,trafik çok yoğun olmasa da araçlar uzun düzlükle fazla yavaşlamıyor ve yoğunluğun azlığını kullanarak ışıklardan yırtıp geçmeye çalışıyorlar ve ne yalan söyleyeyim oranın ışıklarını ben hala çözemedim,kim durur kim geçer acayip bi yer...Tek gözü görmeyen vatandaşlara verilen ehliyet yeni yasayla war, ama ehliyetlerinde ''monoküler'' diye bir ibare var ve kıssıtlı bi ehliyet bu, bildiğim kadarıyla.Örneğin gece sürüş yasağı var ve her yıl muayene olmaları gerekiyor,ayrıca camlarında bi sticker taşımaları da gerekiyor.Monoküler durumu olupta ehiyet alıp trafiğe çıkabilmeleri ayrı bir tartışma konusu ,sonucta işin sosyal boyutu da var.Ama bana sorarsanınz hiçbir şey can ve mal güvenliğinin önüne geçmemeli....Sen olay anında bayanın üstüne yürümüşsün,tabiki o da bir bayan olarak olayın şiddetiyle korkmuış olabilir,kocasına durumu nasıl anlattı bilemiyorum ama kocası da koruma içgüdüsüyle sana ters çıkmış olabilir.Ama birazda çuvaldızı kendine batır,Kadın araçta tek olmasa sen onun üzerine yürüyebilecmiydin!!.Tabiki yapılan hareketleri doğru bulmuyorum,keşke istenmeyen böyle kazaların ardından iki tarafta olanı biteni kabul edip birbirini dinlese ama malesef bizim kanımızdaki o tezcanlılık,sabırsızlık ve empati kuramama hiçbir zaman bizi terketmeyecek...Sadece güçlü olanın kazandığı,haklının haksızın böyle belirlendiği düzen oldukça insanlar haklılıklarını ispata değil, güçlerini ifşaya başlarlar ve bu da sosyal bir çöküntüye sebep olur.Velhasıl takrar çok geçmiş olsun,cana geleceğine mala gelsin.Allah daha beterinden ve tekrarından korusun.Herkese kazasız belasız sürüşler... [/QUOTE]

haklısın abi ne desen. zaten gidip özür diledim. ama şuda var ki, o tıklattı durdu, ben ise savruldum, ufak bir şok yaşadım ve o etkiyle, suçsuzluğumuda bilerek galeyana geldim. ama sonra özür diledim.

o kavşakta ışık olmasa dediğin gibi daha az kaza olur. yoğunluk az çünkü.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 10:38

[quote="Fabia_Yalçın"]Kardeş çok üzüldüm, çok çok geçmiş olsun, bundan sonra ne denir ki, allah bu kadın şöförleri bildiği gibi yapsın, genede canın sağolsun kardeş...[/QUOTE]

kadın işte abi görmedim diyo kestirip atıyor. napiyim ki... çok saol.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 10:41

[quote="HTP"]hakan hiç canını sıkma seni sektirmiş neredeyse gobekten sana gelebilirmiş Allah korumus yanlız arabanın genel  durumuna baktımda fabia gercekten saglam  dedigin hızla vurdugunda hasar belki daha buyuk olabilirdi eski model bir araba olsa. Sana tavsiyem serviste sunu degiselim bunu degiselim derslerse degismeden duzelttirmeye bak kaporta cok fazla ezilmemis inan bana neler gordum  ipek gibi tamir edilen senin arka camurluk bence duzelir sadece tekerlegin baglı oldugu tablalar degisebilir diger yerleri degismeden duzeltebilirler bence tabii gercek bir kaportacı daha iyi bilir ama servisler direk degismeden yanadırlar nede olsa oradan parayı vuruyorlar. Tekrar gecmisolsun.
[/QUOTE]

abi benim arabayı satmak gibi falan bi niyetim yok. yani elde kalır çıkmaz falan diye bir korkum yok. aslında ben her şeyi değişilmesinden yanaydım. araba hala kapıda, cuma gün bırakacam. ne yerinden çıkmış esnemişse değişsinler diyorum, sence arabanın kazalı damgası yemesinden başka bi olumsuzluğu daha olur mu?

iyi dilekleriniz için teşekkürler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 10:44

[quote="derude"]

Allah bir daha yaşatmasın, geçmiş  olsun Hakan kardeş.

Marşpiyel eğilmemiş gibi gözüküyor. B sütünu umarım kaçmamıştır.

İyi işçilikle aracın tadı kaçmaz.

Yalnız rot ayarının bozulmasına dikkat.

Bu;  kazalı tekerin dingil düzeninin kaçtığını ya da eğildiğini gösteriyor. Çünkü kazanın rot ayarı ile ilgisi yok.

Sanırım darbe arka tekerin aksını eğmiş. (Kampana bile eğildiğine göre)

Kaporta bittikten sonra kesinlikle rot ayarı yapılırken arka dingil ölçülmeli.

Zaten kaçıklık varsa rot ayarına gelmez.

Tekrar geçmiş olsun.

[/QUOTE]

evet abi aynen dediğin gibi arka aksta sorun var, aracı yolda tutmak için hafif sola çevrik gidiyorum.

ben çok lafını ettim Ünaldıda, sen hiç merak etme ne var ne yok kontrol edilip ölçülecek dedi milimetrik olarak.

B sütünuna gelince bunu gözle anlamak zor ama kaçmışsada kapı oaraya binip esnetmiş olabilir.

iyi dileklerniz için teşekkürler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 10:45

[quote="A.SERKAN"]DOSTUMBUYUK GEÇMİŞ OLSUN.ÇOK ÜZÜLDÜM.AMA SENDE BİŞEY YOK YA ÖNEMLİ OLAN BU.TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN.YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY OLURSA HİÇ DÜŞÜNME.[/QUOTE]

saol abi teşekkür ederim. hepiniz çok saolun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 10:46

[quote="demirhan"]

vah  kardesim benim walla cok üzüldüm gecmis olsun yaaa canın sağya yeter,, kardes araba yapılır 

[/QUOTE]

teşekkür ederim abi, yapsın karşı tarafın kaskosu ben %40 hasarsızlık indirimim var kırmızıda çıkıp vuran kör kurşuna mı kaptıracam... Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baho06 » 01 Oca 2009, 11:29

geçmiş olsun.hatasız orjinal bir fabia daha gitti.cana gelmesin.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 11:33

valla gitti kusursuz arabam...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baho06 » 01 Oca 2009, 11:58

benimkide 355 gün önce gitti.önce karda kaydı.kamyonun kasasındaki demir.sol ön çamurluğu yırttı.yaptırmadım.1 hafta sonra necatibey kosgebin önünde çıkan dikkatsiz arkadaşla çarpıştım.tampon kırıldı.direksiyon pompası padladı.suç karşıda olduğu için kaskom bozulmadı.çamurlukta aradan bedavaya çıktı.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti ihsann » 01 Oca 2009, 14:39

Geçmiş olsun Hakan, cana gelmesinde. Sende hata yokken arabanın hasar görmesi sinir bozucu olsa da trafikte oluyor böyle şeyler..  Geçmiş olsun tekrar.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 15:40

saol abi ya, kabullenilecek gibi değil, durduk yere iş çıktı görmedim diyip duruyordu yav, tabi görmezsin tek gözün kör, hemde sağ gözü benim geldiğim taraf. ama diyemiyosun bişey kör müsün nası görmedin diyecem, olmayacak......  zaten baktım kör, sustum sonra. 8 aylık bebeğim falan var deyip duruyodu. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 01 Oca 2009, 15:45

[quote="hakanerdogan"]
[quote="HTP"]hakan hiç canını sıkma seni sektirmiş neredeyse gobekten sana gelebilirmiş Allah korumus yanlız arabanın genel  durumuna baktımda fabia gercekten saglam  dedigin hızla vurdugunda hasar belki daha buyuk olabilirdi eski model bir araba olsa. Sana tavsiyem serviste sunu degiselim bunu degiselim derslerse degismeden duzelttirmeye bak kaporta cok fazla ezilmemis inan bana neler gordum  ipek gibi tamir edilen senin arka camurluk bence duzelir sadece tekerlegin baglı oldugu tablalar degisebilir diger yerleri degismeden duzeltebilirler bence tabii gercek bir kaportacı daha iyi bilir ama servisler direk degismeden yanadırlar nede olsa oradan parayı vuruyorlar. Tekrar gecmisolsun.
[/QUOTE]

abi benim arabayı satmak gibi falan bi niyetim yok. yani elde kalır çıkmaz falan diye bir korkum yok. aslında ben her şeyi değişilmesinden yanaydım. araba hala kapıda, cuma gün bırakacam. ne yerinden çıkmış esnemişse değişsinler diyorum, sence arabanın kazalı damgası yemesinden başka bi olumsuzluğu daha olur mu?

iyi dilekleriniz için teşekkürler.
[/QUOTE]

Ya kazalı damgası inan hiç umrunda olmasın. Onemli olan senin saglıgın. Yanlız araba fabrikada uretilirken orjinal ayarları ve birlesme yerlerinin bir araya getirilirken kullanılan birlestirme teknikleri: Puntalama , kaynaklama, boya gibi temeller daha sonra fabrika dışında yapılanlarla aynı olmadığından dolayı eğer gerçekten büyük bir hasar ve bu bieşenlerin değismesini gerektirecek bir durum yoksa orjinalini muhafaza edilmesinden yanayım. Araba ağır kaza bile yapsa eskiden usatalar ne yapar eder mumkün olduğunca dğişmeden üzerinde düzeltirlerdi. Tabii bu üzerindeki deformasyonun boyutuna bağlı ama inan bana araban sağlammış o açıdan ve hızla tampon olmayan bir bölgeden darbeyi oldukça iyi emmiş. En güzelide hava yastıklarının açılmaması. Benim tahminim sadece arka sol kapı sacı degişimi ile dikkat et kapının tamamı  değil o hasarı atlatırsın gerisi düzeltilebilir ve arban mümkün oldukça orjinal kalır. Ama sen değişme taraftarı olursan seni bile değişirler serviste. Tekrar geçmiş olsun.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir