Kazaya kurban gittim....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kazaya kurban gittim....

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 15:50

abi düzelir ona eminimde, kapı değişir, ama kapının kasası yamuldu tam tekerin üstünden, çok damarlı sert bir yer. düzelir ama ne derece güzel olur bilmiyorum. kemik gibi yer, ben değişsin diyorum.

zaten satmam etmem...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 01 Oca 2009, 15:58

Peki arka çamurluk ne almede sadece kapıya yakın bölgede hasarlı gibi onun değişmesi daha zor kapı gibi degil kesilerek çıkıyor yine puntalanıp takılıyor  bari onu düzelttir. Ama inan bana her halikarda sen bile aradaki farkı anlamassın yeterki boyayı tuttursunlar.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 16:12

boyayıda sordum abi, adam kolumdan tuttu, üstümdeki montu göstererek, şimdi ben bu montun kolunu kessem, yenisini getirip diksem, sence fark olur mu olmaz mı dedi... Big%20smile

illaki biraz fark olur ama umrumda değil, ölçüleri tutsun, tam monte etsin, rahat açılıp kapansın, hiç bi yerde eğiklik kalmasında, isterse pembe kapı taksın. ben işleve bakarım. araba satmak gibi bişey söz konusu değil, zaten kaç paralık şey satıp ne edecem değeri düşüyor. yeni araba alıncaksada babam gitsin alsın bunun parasına ihtiyaç duymaz zaten.

ben ne kadar fazla parça değiştirtsem bana o kadar kar gibi. jant, kampana, arka aks başı filan, ön kapıyıda değişsin oda içerden kastı çizildi, kapnmıyor açık kalıyor, iç lamba yanıyor sadece ilk çıtı tutuyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 01 Oca 2009, 16:25

Mont konusunda adam edebiyat yapmış. Geek
Senin mantığın işlevi ve oda görevini yerine getirir. Hem zaten eşyanın bir ömrü ver herşey gibi ilerde başka bir araba beğenirsin ona binersin. Yeterki bizler sağlam olalımda.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 16:44

[quote="HTP"]Mont konusunda adam edebiyat yapmış. Geek
Senin mantığın işlevi ve oda görevini yerine getirir. Hem zaten eşyanın bir ömrü ver herşey gibi ilerde başka bir araba beğenirsin ona binersin. Yeterki bizler sağlam olalımda.
[/QUOTE]

gittiği yere kadar gitsinde, ömrü bitince zaten pahasına bakmam. bi 10 sene binsem sonrasını Allah bilir ya...

neyse hala hayattayız, teşekkür ederim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RAZOR10 » 01 Oca 2009, 17:03

çok geçmiş olsun.allah bida göstermesin yeni yılda kazasız belasız günler geçirmen dileğiyle...
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 17:09

amin, cümlemiz inşaallah... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fırat Cağlar » 01 Oca 2009, 17:12

geçmiş olsun, ben de daha geçen gün bir kaza atlattım..

virajdan dönerken (hızım 50 gibi) tam virajın ortasındayken karşı şeritten bir sürücü arabayı toparlayamamış geliyordu (kia sorento. ve sürücünün cinsiyetini de tahmin etmek zor değil, ayrıca telefonla konuşuyordu) üstüme çıkacağını anlayınca gaza yüklendim, araba altımdan kaçmaya başlayınca direksiyon hareketiyle toparlayıp çıktım virajdan, ama arkamdaki araba o kadar şanslı değildi, jipin sol ön kapısıyla arkamdan gelen arabanın sol arka çamurluğu sürttü feci şekilde.. 

işin kötüsü bende ehliyet falan da yok, bir çarpsa hayatı bitmiş garibanı oynayacaktım :D tekrar tekrar geçmiş olsun, allah tüm bayan sürücülere akıl fikir versin..

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Fırat Cağlar » 01 Oca 2009, 17:13

en kısa zamanda gidip virajın resimlerini de çekeyim gidip, o heyecanla olay yerinin resmini çekememiştim :)
Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 17:23

iyi dileklerin için öncelikle teşekkür ederim ama bayan şöföre akıl fikir dilerken ehliyetsiz trafiğe çıkmanız konusunda sizin için pek farklı şeyler düşünemiyorum.

ne kadar haklı olursanız olun ehliyetsiz araç kullanmaktan ne masrafınız ödenir, ne kaale alınırsınız, kimse, hiç bir şirket hiç bir şekilde sizi muhatap almaz ve haksız duruma düşersiniz.
ayrıca ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza ödersiniz, yaşınız 18 den az isede(16 yazıyor) hepten belaya girersiniz, veliniz karışır işin içine.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fırat Cağlar » 01 Oca 2009, 17:30

kesinlikle haklısınız, trafiğe çıkmam çok büyük hata ancak anlatamayacağım çok ekstrem nedenler yüzünden gerekti, gittiğim yer de çok uzak bir yer değil, ayrıca aşırı bir trafik - kavşak vs. de yoktu..

bir defa gereklilikten trafiğe çıktım zaten, onda da yukarıda anlattığım olay başıma geldi. bir daha mı? tövbee..

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 17:34

[quote="Fırat Cağlar"]

kesinlikle haklısınız, trafiğe çıkmam çok büyük hata ancak anlatamayacağım çok ekstrem nedenler yüzünden gerekti, gittiğim yer de çok uzak bir yer değil, ayrıca aşırı bir trafik - kavşak vs. de yoktu..

bir defa gereklilikten trafiğe çıktım zaten, onda da yukarıda anlattığım olay başıma geldi. bir daha mı? tövbee..

[/QUOTE]

bu güzel bir düşünce, bravo. ben o kadar kendi kendime hata etmem, asla çarpmam çurpmam dedim, aha bak körün teki geldi patlattı benim gardımı düşürdü.

Allah korusun başına böle bişey gelirse çamura batarsın. hayat memat meselesi olmadıkça çıkmaman dediğin gibi en doğrusu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 01 Oca 2009, 17:57

geçmiş olsun.
bugün okulun rampasını zor bela çıkınca, çarşıya dolmuşla gitmeye karar verdim. ne gerek var azcık keyif için tüm keyfimi kaçırma riskini göze almaya?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 17:58

[quote="lazianke"]geçmiş olsun.
bugün okulun rampasını zor bela çıkınca, çarşıya dolmuşla gitmeye karar verdim. ne gerek var azcık keyif için tüm keyfimi kaçırma riskini göze almaya?
[/QUOTE]

En iyisini yapmışın hocam, saolasın...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar5306 » 01 Oca 2009, 18:45

geçmiş olsun hakan buna şükür diyecen ne yaparsın trafikte böyleleri dolu bu sefer sana denk gelmiş zeki ünaldı iyi bir servistir abimin arabasını oraya yaptırdık çok güzel yaptılar kafana takma ama en az 15 gün arabasızsın bu sana biraz zor gelir işte bana çok koymuştu tekrar geçmiş olsun
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 18:52

[quote="serdar5306"]geçmiş olsun hakan buna şükür diyecen ne yaparsın trafikte böyleleri dolu bu sefer sana denk gelmiş zeki ünaldı iyi bir servistir abimin arabasını oraya yaptırdık çok güzel yaptılar kafana takma ama en az 15 gün arabasızsın bu sana biraz zor gelir işte bana çok koymuştu tekrar geçmiş olsun[/QUOTE]

aynen abi dediğin gibi 2-3 hafta sürer. bakalım kasko bize kaç günlük araba verecek.  iyi dileklerin için saolasın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar5306 » 01 Oca 2009, 18:54

maksimum bir hafta veriyorlar eksper raporuna göre bana 5 gün vermişlerdi ama araba 15 günde çıktı
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2009, 18:57

anca işte 1 hafta öle demişlerdi banada. bari deposu dolu gelse :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE