Kazaya kurban gittim....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kazaya kurban gittim....

İleti hakanerdogan » 17 Oca 2009, 22:21

ya orada sormak aklıma gelmedi de, bu kapının iç kısmında iki çizgi geçiyor, çelik bar bu mudur, yoksa takılı değil mi?

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 17 Oca 2009, 22:53

hakanım arabayı aldın mı ?
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Oca 2009, 23:02

yok abi işte bu halde, bu akşam ki hali... ne hale geldi şuna bak ya...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti demirhan » 17 Oca 2009, 23:05

[quote="hakanerdogan"]yok abi işte bu halde, bu akşam ki hali... ne hale geldi şuna bak ya... [/QUOTE]
saglık olsun kardesim acale etme adamlar sakin sakin güzelce yapsınlar benim arabanın bile arkasını vurduklarında küçücük lokal boya için bagaj döşemesini sökmüştü adamlar. öyle güzel yaparlarki arabanı hiç aklına bile gelmez
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 18 Oca 2009, 00:18

[quote="HTP"] Araba bir gelsinde hayırlısıyla fotograflarıda paylasırsın bide horoz kes kanını sür biz çocukken mahallede biri araba alınca mutlaka bunu yaparlardı çocuklarada o kandan sürerlerdi ne günlerdi yavvLOL
[/QUOTE]
yanlış anlamayın sadece aklıma takılıyor. neden kazadan beladan uzak olmak için kan akıtmak gerekiyor? bunun yerine din neden zavallı bir hayvanı yaşatmayı ona yiyecek ve koruma sağlamayı öğütlemiyor? neyse gene çok düşünmeye başladım ben :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 18 Oca 2009, 14:52

[quote="alpino"] [quote="HTP"] Araba bir gelsinde hayırlısıyla fotograflarıda paylasırsın bide horoz kes kanını sür biz çocukken mahallede biri araba alınca mutlaka bunu yaparlardı çocuklarada o kandan sürerlerdi ne günlerdi yavvLOL

[/QUOTE]

yanlış anlamayın sadece aklıma takılıyor. neden kazadan beladan uzak olmak için kan akıtmak gerekiyor? bunun yerine din neden zavallı bir hayvanı yaşatmayı ona yiyecek ve koruma sağlamayı öğütlemiyor? neyse gene çok düşünmeye başladım ben :)[/QUOTE]

İnanç sorgulama, inandığın şeyi yap derim bence... Bizim kültürümüzde kan akıtmak vardır, Allah uğruna. sizde yoksa buna saygı duyarız elbette...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 18 Oca 2009, 23:20

İnanç sorgulama, inandığın şeyi yap derim bence... Bizim kültürümüzde
kan akıtmak vardır, Allah uğruna. sizde yoksa buna saygı duyarız
elbette...

Güzel cevap. Güzel açıklama söyleyecek başka bişey kalmamış..
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti HTP » 18 Oca 2009, 23:38

Hakan hayırlısı olsun araba kıvama gelmeye başlamış. Yanlız arabayı teslim alma zamanı gelince hemen alıp gitme bir usta ile tecrübeye çık. Arka teker hafif yalpa yapabilir bunu düzeltmişlermi bak.Ardından lapı aralıkları ve ayarlarını kontrol et yapmamışlarsa kapıları ayarlat. Jantlar çizik olabilir değişmemiş olabilir ama jantları zımpara macun ve boya ile eski haline getirebilirler bunu rica et. Sana bu konu ile ilgili linkde atıcam. Birde kapıdan ses geliyormu camlar açılıp kapanıyormu, kontroleri mutlaka yap orada tahminim birbirinden ayrı olarak farklı işleri yapan ustalar diğerinin yaptığını düzeltmeyebilir yada bişeyler atlayabilirler. Yani sen arabanı teslim aldım diye hemen imza atmadan önce emin ol mutlaka.
http://www.youtube.com/watch?v=b41nLFO5enk
http://www.youtube.com/watch?v=os99z5rT ... re=related

Jantlar tamir edilebilir yeterki adamına bul...
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 19 Oca 2009, 00:49

çok saol abicim, direk alıp gider miyim, her yerini test edecem aldığım gibi, hatta arkaya oturup arabayı birine sürdürüp kontrol edesim bile var.

jant işi kafamı çok bozdu, orda biraz çamur çıkacak gibi ama bu gidişimde ses etmedim Alperunaldı yoktu. en az 5 sefer jant sordum kesin değişir demişti. du bakalım, hatta arabayı salı veririz dedilerde, p.tesi(yarın) bi habersiz gidecem.

çok teşekkürler abicim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 19 Oca 2009, 01:34

ankarada linklerdeki gibi yapan bi yer bilen varsa açığım tavsiyeye. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 19 Oca 2009, 12:26

acele etme, için rahat olsun, geç okup da eksiğini uksuğunu gidip gidip yeniden yaptırana kadar tam olsun aldığın gibi çevre yolunun kirli ve asi şeridindeki yerini al derim...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hetepe » 19 Oca 2009, 15:26

Geç olsun güç olmasın.Araba iyi yapılsın da varsın 3-5 gün geç olsun.Ben arabam 9 aylıkken kaza yapmıştım.Ölümlü kaza olduğu için arabayla hiç ilgilenmedim.Kasko arabayı çekmiş, serviste uzun süre yattı (1 ay kadar) Arayıp sormayınca yavaş yavaş bir güzel yapmışlar ki sorma.Ne değişen belli, ne de boyası.4. yıla giriyorum, kazayla ilgili tek sorun yaşamadım.(Önden vuruk, kaput ,farlar ,sol çamurluk ,tampon ,karter ,ön düzen falan hep haşattı.)
Allahtan sende birşey yok, başkasında da...Araba öyle ya da böyle yapılıp eline geçer.

Tekrar geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakanerdogan » 19 Oca 2009, 16:02

[quote="lazianke"]acele etme, için rahat olsun, geç okup da eksiğini uksuğunu gidip gidip yeniden yaptırana kadar tam olsun aldığın gibi çevre yolunun kirli ve asi şeridindeki yerini al derim... [/QUOTE]

Az kaldı hocam az kaldı, bide şu jant işini halledebilirsek tam süper olacak, İnşaallah yarın alacam arabayı Allahın izniyle.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 19 Oca 2009, 16:04

[quote="hetepe"]Geç olsun güç olmasın.Araba iyi yapılsın da varsın 3-5 gün geç olsun.Ben arabam 9 aylıkken kaza yapmıştım.Ölümlü kaza olduğu için arabayla hiç ilgilenmedim.Kasko arabayı çekmiş, serviste uzun süre yattı (1 ay kadar) Arayıp sormayınca yavaş yavaş bir güzel yapmışlar ki sorma.Ne değişen belli, ne de boyası.4. yıla giriyorum, kazayla ilgili tek sorun yaşamadım.(Önden vuruk, kaput ,farlar ,sol çamurluk ,tampon ,karter ,ön düzen falan hep haşattı.)
Allahtan sende birşey yok, başkasında da...Araba öyle ya da böyle yapılıp eline geçer.

Tekrar geçmiş olsun.
[/QUOTE]

Saol abicim, Allah korusun, sizde kötü kaza yapmışsınız. tesellimiz bizde bir şey olmayışı. ama çok şey öğretti bu kaza bana. herşeyden önce kimseye güvenmeden dikkatli olmak gerek. gerisi Allaha kalmış ona yapacak bir şey yok.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 03 Oca 2013, 11:44

4 sene sonra aynı yerden tekrar, bu sefer fail bir Corsa değil, Isuzu :lol: Neyse ki süren de ben değildim.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 03 Oca 2013, 11:57

vışş :cry:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 03 Oca 2013, 12:05

AhmetH yazdı:vışş :cry:

Vış değil başkanım Dırşşşşşş oldu bu sefer. Adam neyse ki Isuzuyu sola kaçırmış, bütün enerjiyi boşaltaydı ön camdan çıkardı içerde ne varsa
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fabian » 03 Oca 2013, 12:18

Çok çok geçmiş olsun...

Benim perte çıkan Fabiama ordan vurup duvara yapıştırmışlardı..onun 6 ay öncesinde yine aynı yere kadının birisi vurup kaçmış, işyeri kameralarından yakalamıştım... Hep aynı yer...

O kısmı okutup üfletmek lazım.. (
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir