Cok hosuma gıden Kose Yazısı...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cok hosuma gıden Kose Yazısı...

İleti alpko » 04 Oca 2009, 21:47

Daha onceden yazilmis bir kose yazisi fakat cok begendigim icin sizlerle de paylasmak istedim..

http://www.sonsayfa.com/Kose-Yazisi-osm ... 57-29.html

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 04 Oca 2009, 22:02

Size katılıyorum.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti alpko » 04 Oca 2009, 22:11

[quote="barutoglu"]

Size katılıyorum.

[/QUOTE]

Thumbs%20Up
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 04 Oca 2009, 22:48

zaten o ittihtacılar degilmi hırsları ugruna onbinlerce askeri bir tek kursun bile atamadan sehit eden. ittihattcıların bitleri iyice kanlanıp osmanlı iktidarına geldikleri zaman padişahın hiç bir fonksiyonu kalmamıstı. Bilirmisin bilmem ama ulu önder MUSTAFA KEMEL ATATÜRK' te ittihat ve terakki partisi kuruldugunda üyerleri arasında idi fakat askerin siyasete karısmasına kesinlikle karsı oldugu için hemen terketmistir ittihatcıları bu yüzden cok ince ve hassas bir konudur.
OSMANLI ile gruru duymamız gerekir... daha cok söylenecek söz var ama burası yeri degil 
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 05 Oca 2009, 13:15

[quote="demirhan"]zaten o ittihtacılar degilmi hırsları ugruna onbinlerce askeri bir tek kursun bile atamadan sehit eden. ittihattcıların bitleri iyice kanlanıp osmanlı iktidarına geldikleri zaman padişahın hiç bir fonksiyonu kalmamıstı. Bilirmisin bilmem ama ulu önder MUSTAFA KEMEL ATATÜRK' te ittihat ve terakki partisi kuruldugunda üyerleri arasında idi fakat askerin siyasete karısmasına kesinlikle karsı oldugu için hemen terketmistir ittihatcıları bu yüzden cok ince ve hassas bir konudur.
OSMANLI ile gruru duymamız gerekir... daha cok söylenecek söz var ama burası yeri degil 
[/QUOTE]

tsk
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 05 Oca 2009, 22:25

Osmanlı torunuyum ve de dedelerimle gurur duyuyorum.Ama gençlik ,Yavuz Selim Han'ı örnek alsa kabul edeceğim küpe takmalarını ama maalsef coniler örnek alınıyor.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir