Kia Magentis (Foto)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kia Magentis (Foto)

İleti demirhan » 10 Oca 2009, 02:02

[quote="ihsann"][quote="demirhan"]

bana arabayı sattıracan hakan sonundaBig%20smile zaten accent era dizeller 22.000 ytl ye kadar düstüydü bir ara simdi ne kadar bilmiyorum ama

[/QUOTE]
Motora lafımız yok,keyif verir ama Fabia'nın konfor ve kalitesini vereceğini zannetmiyorum. Tamam gelişen markalar dedik ama o kadar da değil :)
[/QUOTE]
ihsan bey yanlıs anlamayın sakın  sizi elestiri için sölemiyorum. fabıanın  klaitesine lafım yok kalite bakımından hyundaı dan biraz daha iyi olabilir, fakat konfor konusu fabıa için gercekten cok tartısmalı aracın içi cok dar arkaya normal boyutlarda üç insan oturamıyor. mesela süspansiyon yoldaki en ufak bir cukurda araba zıplıyor bazan traktörde sanıyorum kendimi. sonra dizellerde müthis derecede ses problemi var haaa bana sesi cok hos geliyor o ayrı mesele tabiii ama kullanıcılar dizelin sesinden sikayetci yani ben pek konfor bulamıyorum benim aracımda tabiiii bu benim kisisel kanaatim

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 10 Oca 2009, 02:05

kia`dan hyundai ye gecmissiniz ben de accent kia degil ki diyorum :))
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 10 Oca 2009, 02:08

Estağfurullah niye yanlış anlayayım. Söylediklerinize de katılıyorum :) Soğuk havalarda motor soğukken sesi traktörü de geçiyor hatta. Ama bu 3 silindirli küçük motordan üretilen büyük gücün sesi. CRDI tabi ki daha sessiz olacaktır. Aile olarak kullanıyorsanız küçük de geleblir ama 4 kişi için sorun olmuyor bizde. Tabi ki beklenti meselesi,ama biz memnunuz :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 10 Oca 2009, 02:09

[quote="alpko"]kia`dan hyundai ye gecmissiniz ben de accent kia degil ki diyorum :)) [/QUOTE]
evet biraz karısıklık olduSmile ama ben ilk basta hyundaı olarak gördüm yazıyı arkadas herhalde kıa olarak değiştirmis sonradan  ama degisen bişey olmuyor fikrim her iki arac icinde aynı (kia-hyundaı)
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 10 Oca 2009, 02:16

[quote="demirhan"][quote="alpko"]kia`dan hyundai ye gecmissiniz ben de accent kia degil ki diyorum :)) [/QUOTE]
evet biraz karısıklık olduSmile ama ben ilk basta hyundaı olarak gördüm yazıyı arkadas herhalde kıa olarak değiştirmis sonradan  ama degisen bişey olmuyor fikrim her iki arac icinde aynı (kia-hyundaı)
[/QUOTE]
Kia ve Hyundai zaten 2003'den beri ortak üretim yapmıyor mu? Ortak platform üzerine inşaa edilen araçları var.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 10 Oca 2009, 02:16

[quote="demirhan"][quote="alpko"]kia`dan hyundai ye gecmissiniz ben de accent kia degil ki diyorum :)) [/QUOTE]
[/QUOTE]

yoo konuyu ben actim kia olarak, degistirmedim, hatta Kore-Slovak markasi dedim, Hyundai`de Avrupa ortakligi yok bildigim kadariyla..

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 10 Oca 2009, 02:21

[quote="ihsann"]Sadece motoru için de Kia alınmaz :) [/QUOTE]
yok sizden(alpko) bahsetmedim ben ihsan beyin yazısından bahsetmistim kıa yı hyundaı diye okmusum nasıl olduysa bende anlmadım Confused o yüzden hyundaı dan bahsettim
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 10 Oca 2009, 02:24

[quote="demirhan"][quote="ihsann"]Sadece motoru için de Kia alınmaz :) [/QUOTE]
yok sizden(alpko) bahsetmedim ben ihsan beyin yazısından bahsetmistim kıa yı hyundaı diye okmusum nasıl olduysa bende anlmadım Confused o yüzden hyundaı dan bahsettim
[/QUOTE]
 Wink
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsann » 10 Oca 2009, 02:28

[quote="demirhan"][quote="ihsann"]Sadece motoru için de Kia alınmaz :) [/QUOTE]
[/QUOTE]

Doğru okumuşsunuz, Hyundai yazmıştım :) Sonradan karışıklık olmasın diye düzelttim. Dediğim gibi, Kia ve Hyundai 2003'den beri ortak üretim yapmıyor mu? Bana 2 Koreli de aynı markayı anımsatıyor. Hatta bir yazıda iki markayı Vw-Skoda ilişkisine benzetmişlerdi sanırım. Yanılıyor da olabilirim :)
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 10 Oca 2009, 02:32

[quote="ihsann"][quote="demirhan"][quote="ihsann"]Sadece motoru için de Kia alınmaz :) [/QUOTE]
[/QUOTE]

Doğru okumuşsunuz, Hyundai yazmıştım :) Sonradan karışıklık olmasın diye düzelttim. Dediğim gibi, Kia ve Hyundai 2003'den beri ortak üretim yapmıyor mu? Bana 2 Koreli de aynı markayı anımsatıyor. Hatta bir yazıda iki markayı Vw-Skoda ilişkisine benzetmişlerdi sanırım. Yanılıyor da olabilirim :)
[/QUOTE]
az daha kendimden süphe edecektim yaw bunadım mı acaba diye daha yasım genc halbukiTongue..

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 10 Oca 2009, 02:42

[quote="ihsann"][quote="demirhan"][quote="ihsann"]Sadece motoru için de Kia alınmaz :) [/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]

Hyundai ile alakasi  Hyundai-Kia Automotive Group, fakat  beraber uretimleri yok, 2004`te Slovaklar ortak oldular(yani škoda`cilar- bildiginiz gibi her ne kadar bugun Cek araci denilse de, škoda Cekoslovak markasidir yani Cek ve Slovak, bugun buna bir de Alman eklendi:) KIA nin fabrikasi da Slovakya nin polonya sinir sehirlerinden birinde, gercekten cok buyuk bir fabrika..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir