Yeni Trafik Kanunu (SK)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Trafik Kanunu (SK)

İleti alpko » 17 Oca 2009, 14:49

Yurtdisina seyahat edenler olur, ya da Slovakya`ya yolu dusen ya da transit gecen olur bahanesi ile paylasmak istedim.

1.2.09 itibariyle :

-Antiradar ya da radari belirleyen teknnik aletlerin bulundurulmasi ve kullanilmasi yasak
-koy ve kasaba`da hiz siniri 40`tan 50`ye yukseltilip, bu hiza uyulmasi
-Tir ve kamyonlari otobanda sollama yapmasi yasak
-Kis lastikleri kurallarina uyma
-Farlarin tum yil (365gun) gece-gunduz acik olmasi

Vallahi , yahu kardesim bize ne SK`da ki yeni yasadan diyende olabilir, tesekkur edende zira bunlar AB trafik yasasi disariya seyahat edenlere kupe olmus olur..
Hayirli yolculuklar.. :)

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Oca 2009, 16:53

ben bulutsuz, çok güneşli havada far mar açmam kardeşim TR de. zaten sıcakta araba kavruluyor, bide farları ısıttıracaklar. sadece kışın gündüz açarım. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 18 Oca 2009, 00:19

[quote="hakanerdogan"]
ben bulutsuz, çok güneşli havada far mar açmam kardeşim TR de. zaten sıcakta araba kavruluyor, bide farları ısıttıracaklar. sadece kışın gündüz açarım. 
[/QUOTE]

bende yasadan dolayi alisiklik var 365gun devamli yanar zaten artik skoda servis otomatik arac calistiginda farari calistiran sistemi burada kampanya kapasaminda bedavaya yapiyor..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 18 Oca 2009, 00:25

aslında hakikaten karşıdan gelen aracın farkedilmesini çok kolaylaştırıyor farlar. hele ki çok güneşli bir havada gri renkli araçlar asfaltla aynı renkte göründüğünden farkedilmeleri çok zor oluyor. ben de genel de açarım farlarımı. hele hava puslu yağmurlu falansa kesin yakarım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mygokhan » 18 Oca 2009, 00:59

[quote="alpino"]aslında hakikaten karşıdan gelen aracın farkedilmesini çok kolaylaştırıyor farlar. hele ki çok güneşli bir havada gri renkli araçlar asfaltla aynı renkte göründüğünden farkedilmeleri çok zor oluyor. ben de genel de açarım farlarımı. hele hava puslu yağmurlu falansa kesin yakarım.[/QUOTE]

Kesinlikle..Benimde farlarım gece gündüz açıktır..Wink
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir