Evinize kayıtlı sahte seçmen var mı bakın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Evinize kayıtlı sahte seçmen var mı bakın

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2009, 17:35

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2009, 17:36

istanbula aittmiş. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 20 Oca 2009, 17:53

Ne gerek var ki? Adamlar oy sandığını dolu olarak okullara dağıtıyor, seçim sonrası çöplüklerden pusulalar çıkıyor.
Şu ana kadar kılıflar çoktan hazırlanmıştır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Hataylı » 20 Oca 2009, 22:28

Seçim sandığı ile seçmen oy verme zamanı kabinde tek başına kalıyor.Sandık başında oy sayılması,tasnif edilmesi ve oy listelerinin hazırlanması tüm partilerin gözetmenleri.sandık kurulu ve başkanının huzurunda yapılıp pois refakatında il veya ilçe seçim başkanlıklarına teslim ediliyor.Sayımlarda sonuçlar saniye saniye basına yansımaktadır.Bu anlatıklarım seçimlerde görev aldığım için gördüklerim.Lütfen seçmenleri küçük görüp haksız isnatlarda bulunmayalım. Bu devlet 61 hükümet,11 cumhurbaşkanı görmüş olup daha nice hükümetler gelip geçecektir.Yıkıcı değil yapıcı yorumlar yapalım.Herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil.

Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Oca 2009, 00:33

Konuyla ilgisi yok ama o linki verilen sayfadaki güvenlik resmini üreten yazılım bana ait Smile Bir gün CHP'ye yardımın dokunacak deseler yok artık o kadarda ilkelerimden taviz vermem derdim ama olan olmuş LOL Yaptığın şeyi bedava verirsen herkes kullanır tabi.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 21 Oca 2009, 00:36

[quote="?"]Konuyla ilgisi yok ama o linki verilen sayfadaki güvenlik resmini üreten yazılım bana ait Smile Bir gün CHP'ye yardımın dokunacak deseler yok artık o kadarda ilkelerimden taviz vermem derdim ama olan olmuş LOL Yaptığın şeyi bedava verirsen herkes kullanır tabi.[/QUOTE]

aha yönetimin siyasi görüşü LOL  beleş yazılıma kadar düşmüş mü yani şimdi koca İŞ bankasının partisi Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 21 Oca 2009, 00:42

[quote="hakanerdogan"] [quote="?"]Konuyla ilgisi yok ama o linki verilen sayfadaki güvenlik resmini üreten yazılım bana ait Smile Bir gün CHP'ye yardımın dokunacak deseler yok artık o kadarda ilkelerimden taviz vermem derdim ama olan olmuş LOL Yaptığın şeyi bedava verirsen herkes kullanır tabi.[/QUOTE]

aha yönetimin siyasi görüşü LOL  beleş yazılıma kadar düşmüş mü yani şimdi koca İŞ bankasının partisi Smile
[/QUOTE]

Beleşliğinden ziyade uygulama kolaylığı sebebi ile tercih ediliyor. Sadece onlar değilki dünya çapında oldukça fazlaca sitede kullanılıyor ülkemizde kaç tane ticari uygulamada rastladım. hatta ilk sürümü ülke çapında düzenlenen bir yarışmaya katılan ve derece alan bir projede kullanılmış kaynakçada adım geçmişti. Zaten namım yürüsün diye yapmıştım para kazanmak için değil Cool www.tipstricks.org sitesi üzerinden ücretsiz dağıtımını yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 21 Oca 2009, 00:47

halbuki ne gıcık bişey, bazılarını cidden anlayamıyorsun 6 mı G mi belli olmuyor Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 21 Oca 2009, 01:25

Bu arada sahte seçmen falan diye birşey olmaz onuda söyleyim CHP birçok olayda olduğu gibi yine meseleyi sulandırıyor. Bu kayıtların bir çoğu adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre seçmen listelerinin oluşmasından sonraya ortaya çıktı. Bu kayıtlarda beyan esas kabul edilerek işlem yapıldığından adresini hatalı veren sisteme veri girerken hatalı giren vs. bir sürü etken var. Yok ölü seçmen yazılmış yok bilmemne olmuş yazılırsa yazılsın kardeşim kime ne zararı var diriyse adam gelir oyunu kullanır... Netice itibari ile YSK veritabanında her TC kimlik numarası 1 kez geçecek şekilde bu listeler oluşturularak sandıklara yollanacak. Yani bir kişinin 2 sandığı yazılması sözkonusu değil adam yanlış adreste gözüküyorsa oy kullanmaya oraya gelecek yada oyunu kullanamayacak demektir bu kadar basit. Ömründe hiç oy kullanmadımı bu millet bunlara inanıyor anlamıyorumki. Sahte oy kullanabilmek için listeleri şişirmek olmaz birde her şişirdiğin adam için sahte kimlik basacaksın. Siyaset yaparken ahlaklı olmaya ve halkı ahmak yerine koymamaya davet ediyorum çoluk çocuk kandırıyorlar sanki sahte seçmenmiş külahıma anlatsınlar...

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 21 Oca 2009, 01:31

Mesela ben 1 yıl kadar önce oturduğum siteden biraz ilerideki birine geçtim ama mahalle değişmiş oldu muhtara bildirdik. İlk listeler askıya çıkınca baktım eski evde gözüküyorum. Tabi doğal olarak eski oturduğum eve yeni taşınanlarda orada gözüküyor. CHP'nin mantığına göre o eve benden sonra taşınanlar bana aaa! bizim evde Yönetici diye sahte seçmen mi var diyecekler? Ne sahtesi basbaya capcanlı seçmenim bu CHP güldürür insanı LOL Siz bir yere taşındığınızda nüfus müdürlüğüne bildiriyorsunuz adrese yerleştiriyorlar ama kalkıpta orada oturuyor gözüken adamı silecek halleri yok siz bir başka yerde oturduğunuzu devlete beyan edene kadar eski ikametgahınızda gözüküyorsunuz. Bunun içinde belirli süreler var zamanında yapmazsanız cezai yaptırımı var. Ben bu hatayı görünce ve muhtara yapılan bildirimlerin artık hiçbir espirisi olmadığını öğrenince gittim yeni adresimi bildirdim. CHP'nin mantığı ile sahte seçmendim gerçek seçmen oldum Tongue daha neler göreceğiz ...
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 21 Oca 2009, 01:39

CHP hep böle şeylerle uğraştı, kömür dağıtana ''niye veriyon, oy satın alıyolar dedi.'' yav adam kömür verdiyse sen git soba ver, arkanda ne biçim mali desteğin var.

şimdi sen kömür dağıtana kızarsan, kömürü alan halk sana ne gibi bi bakış açısıyla yaklaşır?

ben şunu gördüm, yaşım kadar askeriyenin içindeyim, bu CHP elit partisi, subay partisi, zengin partisi.

çarşaf açılımı yaptı, kendi içinden itiraz çıktı zaten Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 21 Oca 2009, 12:27

Oy sahteciliğinin tek yolu seçmen listesi değil, hatırlamaya çalışın , zamanında mamak çöplüğünde falanca partiye basılmamış damgalı oyların çuval çuval çıktığını...Ve de oylama saati öncesi boş olması gereken sandıkların içindeki oylanmış pusulaları...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti yonetici » 21 Oca 2009, 12:32

[quote="hetepe"]Oy sahteciliğinin tek yolu seçmen listesi değil, hatırlamaya çalışın , zamanında mamak çöplüğünde falanca partiye basılmamış damgalı oyların çuval çuval çıktığını...Ve de oylama saati öncesi boş olması gereken sandıkların içindeki oylanmış pusulaları...[/QUOTE]

Hah işte bende bunu diyorum asıl bunlara odaklansınlar. Onun içinde her partinin sandıklarda görevlisi var vs. Ama halkı böyle sahte seçmen var falan diye kandırmayla olmaz ayıptır bir siyasi parti için böyle şeyler uydurmak!
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti alpko » 21 Oca 2009, 12:34

[quote="?"]

Bu arada sahte seçmen falan diye birşey olmaz onuda söyleyim CHP birçok olayda olduğu gibi yine meseleyi sulandırıyor. Bu kayıtların bir çoğu adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre seçmen listelerinin oluşmasından sonraya ortaya çıktı. Bu kayıtlarda beyan esas kabul edilerek işlem yapıldığından adresini hatalı veren sisteme veri girerken hatalı giren vs. bir sürü etken var. Yok ölü seçmen yazılmış yok bilmemne olmuş yazılırsa yazılsın kardeşim kime ne zararı var diriyse adam gelir oyunu kullanır... Netice itibari ile YSK veritabanında her TC kimlik numarası 1 kez geçecek şekilde bu listeler oluşturularak sandıklara yollanacak. Yani bir kişinin 2 sandığı yazılması sözkonusu değil adam yanlış adreste gözüküyorsa oy kullanmaya oraya gelecek yada oyunu kullanamayacak demektir bu kadar basit. Ömründe hiç oy kullanmadımı bu millet bunlara inanıyor anlamıyorumki. Sahte oy kullanabilmek için listeleri şişirmek olmaz birde her şişirdiğin adam için sahte kimlik basacaksın. Siyaset yaparken ahlaklı olmaya ve halkı ahmak yerine koymamaya davet ediyorum çoluk çocuk kandırıyorlar sanki sahte seçmenmiş külahıma anlatsınlar...

[/QUOTE]

olamaz, ama var biraz okursan, arastirma yaparsan, politikaya ilgili ve icinde olursan gorursun bunlar.. daha neler var olamaz ama oluyor.. kafasi acik bayanlarin ellerine verilen muhurler(murekkepsiz oldugundan) basmiyor bunlar da oluyor, itiraz edildigin de baska muhur yok neden cunku orada oturanlar iktidarin adamlari, basi acik bayanin onlara oy verme olasiligi cok dusukte oldugundan basmayan muhru veririler kadincagizin eline.. nelerr. neler, basilmis bulunan oylar, ayni adrese eklenmis taninmayan secmenler daha si var...
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 21 Oca 2009, 12:38

O zaman seçim günü biz de çember sakal bırakalım ki sağlam mühür versinler...!Big%20smile
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti yonetici » 21 Oca 2009, 15:12

[quote="hetepe"]O zaman seçim günü biz de çember sakal bırakalım ki sağlam mühür versinler...!Big%20smile[/QUOTE]

LOL Demokraside çareler tükenmez.

Bakın tekrar söylüyorum sandığın başına her parti adam koymalıdır. Denetçinizi koymayıpta sonra yok şuna mühür verilmedi bunan bilmemne oldu diye ülkenin seçimine demokrasisine şaibe yakıştırmaya kimse çalışmasın. Olayı yerinde görsün müdahalesini yapsın bu kadar basit. Sandık başkanı var ilçe seçim kurulu var bir sürü yer var oyunu kullanmazsın imzanı atmaz çeker gidersin oraya bana silik mühür veriliyor dersin bu kadar basit. Burası Mozambik değil yıllardır alnının akıyla her seçimden çıkmıştır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti power_octavia » 21 Oca 2009, 19:54

Exclamation'''''''''Siyasi, dini ve toplumsal hassasiyet içeren konulara deyinmeyiniz. ''''''' ClapCensored
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 21 Oca 2009, 22:45

[quote="power_octavia"]Exclamation'''''''''Siyasi, dini ve toplumsal hassasiyet içeren konulara deyinmeyiniz. ''''''' ClapCensored[/QUOTE]
Cevabına kesinlikle katılıyor.Ve de foruma 3.sırada verdiğim cevapla oy verme işlemini aşama aşama anlatım ama arkadaşlar hala çöplükte oy pusulası arayorlar.Lütfen işin içinde değilseniz lütfen polemik olacak konulara yorum yapmayalım.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir