Kamyon altına alacaktı neredeyse

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kamyon altına alacaktı neredeyse

İleti bülbül » 21 Oca 2009, 14:34

Kemal Bey ben sadece acizane fikrimi beyan ettim.Kimseyi asıp kesmek gibi bir niyetim yok..

Ayrıca Allah ağır vasıta şöförlerine insaf izan nasip eylesin cümlesinde ben bir hakaret vb. birşey göremiyıorum..

Söylediklerim herkes tarafından bilinen ve tasdik edilen şeyler.Bunları söylemek için ağır vasıta uzmanı olmaya gerek yok.

Altındaki kasaya güvenip zort diye yola atlayan herhalde citroen c1 veya 107 sürücüleri.

bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 21 Oca 2009, 14:55

Büyük geçmiş olsun, böyle durumlarda çok şükür Allah daha büyük bi kazadan korudu derim hep. Zaten bütün hanzo, mal ve dallamalar da bizi mi bulur nedir bilem ki... Dün akşam da ben siteleden hasköy tarfına doğru ana cadde den gidiyorum eski kasa bi şahin kaldırımdan 2 araç arasından geri geri geliyor. ışıklar kapalı o kadar sellektör korna felan kar etmedi geri geri gelmeye devam edip çat die karşı karşıya kaldık adamda tık yok... tepki yok... bu ne umursamalzlık ve vurdumduymazlık şaşa kaldım.. neyse sol şerit müsatti de manevra yaptım. indim aşağı "bilader neayak vs.." dicektim ki diğer arabalar yolun ortasında durunca bana korna basmaya başladılar ben de Allahtan bulsun belaını deyip çektim gittim. Sözün kısa ve de özü şu ki: göz göre göre, pisi pisine tahtalı köye gidecektik belki de amaadamın hala umurunda olacağını sanmam... 

Her an "...k yoluna gitti Niyazi" durumunu düşmemek elde değil.

Bu vesileyle tekrardan sana ve de hepimize kazasız hayırlı sürüşler arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti cetrefilli » 21 Oca 2009, 15:22

geçmiş olsun vallahi ehliyetini kasap, manav, bakkal gibi bilimum küçük esnaftan alan olduça fazla sayıda zat-ı muhterem var dikkatli olmak gerekiyor... ben bu yüzden birisiyle tartışmıstım adam bide hatalı olduğu halde üste cıkıyordu kavga etmiştik dava etmiştim 2.000 tl idari para cezası ödemek zorunda kalmıştı
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 21 Oca 2009, 15:34

[quote="kemaI"] [quote="alpino"]ankara şaşmaz oto sanayinden dönerken kamyonun biri yan yoldan ana yola çıkıyodu. adam sola hiç bakmadan sadece sağa bakarak yolun ortasına kadar çıkmıştı. kamyonların da kamyoncuların da trafikten kaldırılması lazım bence.[/QUOTE]
O kamyonları trafikten kaldırsalar sen aç kalırsın. Ama yazdığın yorumdan anladığım kadarıyla sana bunu izah etmek çok zor........
[/QUOTE]
:) eğer o kamyonun altına girmiş olsaydım zaten yemek yiyemezdim bi daha. tabiki kamyonlar tamamen trafikten kaldırılamaz ama en azından trafiği kontrol etmeden yola fırlayan şoförlere karşı bazı şeyler yapılabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti kemaI » 21 Oca 2009, 16:23

Her meslek grubundaki gibi kamyoncuların içindede hatalı insanlar var

Alın bir kamyoncuyu karşınıza konuşun bakalım neler anlatacak size. Küçük araçların nasıl önlerine zıplayıp fren yaptıklarını, zırt pırt şerit değiştirdiklerini. Önüne girip fren yaptığı kamyonun durma mesafesini hesap etmeyenleri anlatsınlar.

Bu insanlar bu memleketin hem çilesini hem yükünü taşıyorlar. bizim gibi acaba 14" jant mı takayım yoksa 15" jant mı diye düşünmüyorlar.  Aldığı nakliye egzozdan çıkan  bilmem kaç tane senedinin gününü geçirmiş. Bandrol zaten hakketiren insanlara kimse insafsız diyemez.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 21 Oca 2009, 17:14

Öncelikle çok geçmiş olsun.  Kamyon şoförünün, Emir beyin belirtiği gibi araca binmeden sağına soluna bi bakması gerekirdi. Şoför, ya tecrübesizdi ya da aklı başka yerdeydi. Allahtan büyük bir zarar oluşmamış. Tekrar geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti hetepe » 21 Oca 2009, 17:40

Muhakkak ki her meslek grubunda, her memlekette, her milletten kaç çeşit adam var, ama bakış açımız objektif olabilmeli.Kamyoncunun senedi sepeti varsa,borcu harcı varsa, ufak arabalar önünde zırt pırt duruyorsa bunun öcünü başka aracı korkutarak alamaz.Şu da bir gerçekki büyük araç kullananlar genelde o büyüklüğü kendilerine de maledebiliyorlar.14 mü 15 mi jant takmak takanın sorunuysa senet, borçta onun sorunu.
Trafikte herkes efendi olmalı sonuçta.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti 9336 » 21 Oca 2009, 17:47

[quote="hetepe"]Muhakkak ki her meslek grubunda, her memlekette, her milletten kaç çeşit adam var, ama bakış açımız objektif olabilmeli.Kamyoncunun senedi sepeti varsa,borcu harcı varsa, ufak arabalar önünde zırt pırt duruyorsa bunun öcünü başka aracı korkutarak alamaz.Şu da bir gerçekki büyük araç kullananlar genelde o büyüklüğü kendilerine de maledebiliyorlar.14 mü 15 mi jant takmak takanın sorunuysa senet, borçta onun sorunu.
Trafikte herkes efendi olmalı sonuçta.
[/QUOTE]
Engin arkadaşım,  Kemal arkadaşımız bu meslekteki herkesi aynı kefeye koymak yanlış olur diye belirtmişti zaten. Ufak araba önüne kırma, hakkına saygı göstermeme olayı, sadece kamyonlarda olmuyor ki. Minibüslerde ve de özellikle jeeplerde de bu olaylar çok fazla oluyor. Hadi kamyon şoförü kazma, kro.(yazılanlara göre söylüyorum. Ben kesinlikle katılmıyorum) Bu jeep kullananlara ne demeli. İçindeki tiplere bakarsan, eli ayağı düzgün, hali vakti yerinde tipler gibi gözüküyor.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti hakanerdogan » 21 Oca 2009, 18:10

derdinden bize ne yav, herkesin derdi kendine, gitsin önüne atlayana edebiyatını yapsın. haksız yere, durup dururken bana vurma, suçluysam boynum kıldan ince... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemaI » 21 Oca 2009, 19:00

Bakın kamyoncuları küçük arabaların önüne kıran, altındaki arabaya güvenerek küçük araçların üstüne yatıyorlarmış gibi gösteriyorsunuz. Emin olun kamyoncular bu durumdan daha fazla rahatsız. Adam neden durduk yere bilerek vursun. Adamlar 1 saatin hesabını yapıyorlar yolda, uykularından fedakarlık yapıyorlar. Kazaya karışıp bide trafikle mi uğraşacak. Ha şuda var, kendini bilmez binek araç sahipleri kamyoncuya trafikte herkese gösterilmesi gereken saygıyı göstermezse, kamyoncuda yatsın üstüne. Benim babamda kamyoncu, bende arada bir çıkıyorum kamyona. Benim önümde hareket yapan binek aracı atarım yoldan. Durup inmez arabadan altındaki arabanın seriliğine güvenerek hareket yapar. Trafikte herkes birbirine saygı duyacak. Hangi aracın hangi şartlarda ve zorlukta  kullanıldığını bilecek. 
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 21 Oca 2009, 22:40

kemal bey babanızın kamyonu olduğu için ve sizde kamyonla trafiğe çıktığınızdan bu kadar hassassınız. siz bunu yazamadan ben tahmin etmiştim. peki bana şunu anlatın sizin yanınızda arkasına katar takılı olan ve 150 km hızla bi tır geçti mi? peki bu tırın katarı hızdan dolayı stabilitesini kaybedip bi yol dışına bi öteki şeride doğru savruluyorsa bu kamyonu veya tırı ne haltsa kullanan yaratığa hayvandan başka ne denir? bu adamları tarfikte tutmak mantıklı mıdır? bu adam yanlışlıkla bi araca dokunsa tonlarca ağırlıktaki bu canavarın karşısında aracın şansı nedir? ben tabiki bilinçli sürücüye bişey demiyorum. altındaki arabaya güvenip artislik yapana tabiki kızıyorum. ankara armadanın önünde babasının parasıyla aldığı peugeot 106'yı savurup en son şeritte ters duran embesile de kızıyorum. ayrıca demişsiniz ki "Benim önümde hareket yapan binek aracı atarım yoldan" aferin size çok harika ve profesyonel bir sürücüsünüz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Hataylı » 21 Oca 2009, 22:53

[quote="baho06"]keşke dövseydin abi[/QUOTE]
Dövmek çözüm olur muydu?Sadece duygularını tatmin etmiş olurdun ama daha sonraki tahmini sonuçlar ne olurdu?Kısaca kararlarımız anlık olmamalı muhtemel sonuçlarıda değerlenidmeliyiz.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 21 Oca 2009, 23:03

Foruma cevap veren arkaşların meseleyi kutuplaştırmışlar olarak algıladım.Şimdi soruyorum hakketten sizler trafikte araç kullanırken % 100 kurallara uyuyormusunuz?

Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 21 Oca 2009, 23:19

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrki ... alar%C4%B1
Yukarıdaki adreste ocak/ekim-2008 arasında meydana gelen ölümlü kazalar yer alıyor. Şöyle dikkatlice okursak kazaların büyük bölümünde kamyon ve tır ismi geçmekte.Ben şahsım  hepsini suçlayıp aynı kefeye koymuyorum ama bu insanların (kamyon ve tır şöförleri) çoğunluğu trafikte insan hayatını hiçe sayan davranışlarda bulunuyor.Biraz fazla para kazanmak için hem kendi hayatlarını hemde bizlerin hayatını riske atıyorlar.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 22 Oca 2009, 00:21

geçmiş olsun.kimseye güvenmeyeceksın her daım temkınlı olmak lazım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti y.emre » 22 Oca 2009, 00:46

sakarya sapancada gözümün önünde oldu hemen hemen aynı olay bizim burda sapancada sopa fazla kullanılmaz direk silahlar konusur o yüzden hiç bi zaman agresif olmanın anlamı yok bosu bosuna canın yanar ve basına dert almış olursun.. gerçi öle bi durumda sinirlenmemek elde değil fakat amannn sopam var koltuğun yanında diyipte diklenmeninde anlamı yok heleki kamyonculara hiç gerek yok Big%20smile
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti yonetici » 22 Oca 2009, 01:16

Bu benim ilk kamyon kazam değil tecrübeliyim Smile. Hayatımdaki ilk kazamı felicia'yı kamyona vurarak yapmıştım. 90 derece açı ile kamyona yandan giriyordumki arabanın burnunu zar zor çevirdim kamyonun lastiğine vurdum oradanda biraz sekince altına girmeden atlattım. O kamyoncunun yaptığını yapan çok adam var ama binek otomobil kavşağa girdiği zaman kamyon gibi yolu boylu boyunca kapamıyor önünden arkasından geçecek yeriniz oluyor bu nedenle daha az risk oluşturuyor.

Trafikte otobüs, minibüs, taksi, kamyon, TIR vs. beni hiç rahatsız etmez zerre kadar çekinmem çünkü araç kullanırken en az onlar kadar bende kendimden emin ve rahatımdır. Siz kendinizi ayrı kefeye koyar onları başka bir kefeye koyarsanız rahatsızlık duymanız normal. Ben çok minibüsün önüne yoldan adam alıp bindirirken kırıp durmuşumdur adam kendi yaptığı hareketi görünce herhalde psikolojik olarak normal karşılıyor kimi ben indirip bindirine kadar bekler kimide kendi işi bitince geri çıkar yoluna gider hiç korna çalan selektör yapanı hatırlamam. Dar bir yoldan karşılıklı geçecek oluruz minibüs tam ortalamış basa basa gelir bende aynen onun gibi ortadan basar gelirim iyice yaklaşınca zaten karşı taraf ufaktan ufaktan kaymaya başlar bende kayarım onun kadar taviz veririm geçer gideriz ama siz çekinir korkar pozisyonu korumazsanız profesyonelliğinizi değilde bir inatlaşma durumunu hissettirirseniz emin olun o adam aynen öyle gelir dümdüz geçer.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BatuhanK » 22 Oca 2009, 02:55

kamyoncuların istisnalar hariç neredeyse tamamı kuralları sallamazlar, özellikle küçük araçları hiç sallamazlar, birçok yakın tanıdığım var birçok uzaktan da olsa bildiğim var haşat ettikleri araç sayısı sürüyle, istanbulda da özellikle de 2. köprünün gişe çıkışında küçük araçları katletmek uğruna herşeyi yaparlarki zaten genelde birine ortadan girip yollu allak bullak ederler

ha büyük araç kullanınca da biraz fırlama olmak lazım doğruya doğru, özellikle de istanbulda büyük araç kullanıyorsan otobüs kamyon kullanıyorsan her yere burnunu sokman lazım yoksa ilerleyemezsin, bu yüzden ağır araçlardan her daim uzak durmak lazım, arkasını göremez aynada kör noktadan yanları net göremez belli olmaz yani
BatuhanK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Batuhan Kılıç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2006 Ford Fiesta TDCI

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir