Hirsiz Girdi! :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hirsiz Girdi! :(

İleti alpko » 26 Oca 2009, 13:00

Arkadaslar, dun burada ki bi alisveris merkezine gittik, aracimi da her zaman ki gibi alisveris merkezinin zemin katinda ki kapaili garajina park ettim, sinemaya gitrdik vs derken yaklasik 2,5saat sonra aracimin basina geldigim de, anahtari soktum zorlandik, acaba yanlis arabanin basindayim derken kapilarin acik oldugunu gordum, uff salak ben acik mi unuttum derken kilidin harbiden bozuk oldugunu anlarken, hatun da hemen torpido gozunde ki navigasyonu kontrol ederken ikimizin de gozu, nvigasyonu taktigimiz camda ki alete gitti baktik o yok, navinin sarji yok, Allah dedim ulan hirsiz girmis, radyoya dokunmamis (ucuz ya) neyse hemn polisi aradim 20dak. geldi baktilar rapor tuttular ok, simdi olay incelemeye haber verecegim onlar gelecegkler 30-45dak. dediler 1,45dakika da geldiler onlar da.. iki, uc foto cektiler, (ben de el izini falan alacaklar dedim icimden, kardesim dedim nasil alisveris merkezi bu kamera ytok mu dedim, neyse arastirdilar, kor noktadaymis araba!! polis zaten olsa da biz kamera goruntusunden bulamayiz, amerika degil burasi dedi, koptum, el izlerini gosterdim kesin eldiven kullanmistir dedi gerek yok , bizi takip edip merkeze gidelim sikayetci olun dedi, gittik kaskonuz var mi dedi, var dedim ok. kilidi oderler ama navigasyon icin ayrica bir sigortaniz yoksa sanmiyorum dedi, kilit imobilizer ne kadar dedim, arastirdilar asagi yukari 50EUR ben de polise sen oraya 100 yaz dedim, herif guldu yazdi sonra, saat 12`idi polisten ayrildigimizda, gerci polisleri kafaya aldim adamlar acik konustular yani.. alarm dedim taktirmayi dusunuyorum ,ama alarmi deaktive ediyorlarmis dogrumu sen bilirsin dedim, polis kafasini salladi yani alarmda nafile.. neyse hasar 100EUR kilit + 330 EUR navigasyon, kilidi geri alabilme olasiligim var ama zararim 330EUR navigasyon :((( yakinda da Turkiyeme gidecektim, tam da lazim olacagi zaman, alacaz artik bir tane daha:((

bi horoz keseyim diyorum su arabaya bazen sakasina, ama ciddi ciddi yapayim da diyorum aslinda..

Bugun de servise randevum vardi, 90000`de hic birseyyaptirtmamistim arac 96000 oldu, aksama masrafi cikaracaklar ama asagi-yukari 700EUR masraf cikacak :((

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 26 Oca 2009, 13:14

Geçmiş olsun. En kötüsü bu olsun İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alpko » 26 Oca 2009, 14:53

[quote="sainz"]Geçmiş olsun. En kötüsü bu olsun İnşaallah.[/QUOTE]

Allah razi olsun arkadasim, dogruu da soyluyorsun en kotusu bu olsun Insallah..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 26 Oca 2009, 15:07

Geçmiş olsun, ama alışveriş merkezinin de sorumluluğu olmalı bu olayda, görevli falan bulundurması gerek otoparkta...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ilker_617 » 26 Oca 2009, 16:35

GEçmiş olsun.Siz içinde değildiniz size zarar gelmedi ya birde o yönden bakın....

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti hakanerdogan » 26 Oca 2009, 16:37

Tüüh tüh çok kötü, geçmiş olsun.

ama kabak gibi navide görünüyorsa çalınır şimdi, biz TR de arabanın içinde poşet, çanta, telf. vs... görünür bişey bırakmayız genelde, camı patlatır alır giderler, o bişey babalar gibi navi, ben zannediyorum ki kullanmadığınız zaman söküp gizliyonuz falan. neyse boşver en kötüsü bu olsun paranı almaya bak 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 26 Oca 2009, 16:41

[quote="hakanerdogan"]Tüüh tüh çok kötü, geçmiş olsun.

ama kabak gibi navide görünüyorsa çalınır şimdi, biz TR de arabanın içinde poşet, çanta, telf. vs... görünür bişey bırakmayız genelde, camı patlatır alır giderler, o bişey babalar gibi navi, ben zannediyorum ki kullanmadığınız zaman söküp gizliyonuz falan. neyse boşver en kötüsü bu olsun paranı almaya bak 
[/QUOTE]

Zaten takildigim noktada o ya, devamli soker yanimiza aliriz, eve aliriz.. ama o gun alisveris merkezine cikarken torpido da birakmistik, neyse zaten alisveris merkezinin guvenlikcilerinden de cok suphelendim, ama polis raporlari da gosterdi gun de en az 1kere oluyor dedi, hatta cogu ez arabalari da goturuyorlar diye.. Zaten bi zamanlar en cok calisanan Skoda ve golfmus burada ama artik arac calma olayinda AB komisyonun baskisiyla azalma var tabi ki icinde ki elektronik icin bisey yok, yillik 25EUR sigorta ettirme olayi var dedi polis keske yaptirsaydim onu, bu arada navigasyonlar uydudan sinyal alarak calistiklarindan, bulunmasi ya da bloke ettirilmesi soz konusuymus onu arastiriyorum simdi..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 26 Oca 2009, 16:43

[quote="ilker_617"]GEçmiş olsun.Siz içinde değildiniz size zarar gelmedi ya birde o yönden bakın....
[/QUOTE]

ben icindeyken sikar o biraz Ilker kardes, kafasina gecirirdim baseball sopasini..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Oca 2009, 16:45

bırak ya boşver, adam gelmiş çalmış kullansın geri alamayacan nihayetinde, parasını al yeter, şimdi bana kızacak forum ahalisi ama adam çalmış, helal olmasın tabi ama adam o işi başarmış yani Smile ya güvenliği ayarlamış, ya polisi yada birilerini işte becermiş yani.

Slovakya filmlerde gördüğümüz gibi mi yav hakkaten, Hostel diye film vardı Bratislavada geçiyordu LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yexplorer » 26 Oca 2009, 17:23

geçmiş olsun
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti yonetici » 26 Oca 2009, 17:28

Geçmiş olsun. Benim anlamadığım bu kapıyı nasıl açmışlar kaba kuvvet kilit mi dağıtılmış yoksa güzelce açıp giriyorlar mı?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpko » 26 Oca 2009, 17:39

[quote="?"]Geçmiş olsun. Benim anlamadığım bu kapıyı nasıl açmışlar kaba kuvvet kilit mi dağıtılmış yoksa güzelce açıp giriyorlar mı?[/QUOTE]

Anahtari soktugumuz delige(kilide) ne sokmuslarsa artiok oradan bi guzel acmislar, simdi ben kendi anahtarimi soktugumda anahtar girmiyor, biraz da yamulmus delik.. kapiyi sag taraftan acip kapatiyorum, polise sordum tum imobilizer mi degisecek, yoksa sadece bu kapi mi, sadece bu kapi dedi ama bakalim, tutanagi aldim sigortaya vericegim, ardindan artik kasko ne kadar sure de oder bilmiyorum..

Adam kapi kilidinden bi guzel kapiyi acmis, camda ki navigasyon tutacagini ve sarjini almis, torpidoda ki navigasyonu da almis, radyoyu vs birakip, torpidoyu kapatip basmis gitmis..

adam butun bunlari yaparken guvenlikci dolu olan garajda hicbir guvenlikci gormemis, polisler vs geldigin de etrafimiz da en az 10tane guvenlikci vardi, soruyor nasil oldu efendim, nasil yapmislar vs. kardesim bunlarin sizin bilmeniz gerekiyor, benim size sormam gerekiyor sizin beyninizi si.......m dedim, baka kaldilar, sonra polise donup bu i...ler caliyor ya da goz yumuyorlar bununla ilgilenin yoksa elci araciligiyla baskana bu konulari ilettirir ya da iletmeye calisirim, dedim..
Sinir oldum aslinda gidene degil, ama zamanima , o rezillige ve vurdum duymazliga!!!

Yahu ne adamlar var, Almanya`da ki bi gurbetciden duymustum, Turkiye`deyken adamin kaportayi acip, beyni sokup goturmusler, yuh dedim, adam araba cekici ustunde gez gez 1500EUr gesmisti masrafim diyordu..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 26 Oca 2009, 17:42

geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti Konyalım » 26 Oca 2009, 18:29

Öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşım otoparkın ait olduğu alışveriş merkezi hakkında dava aç kesin kazanırsın. Şöyleki Türkiyede bile bu şekilde açılan davalarda mağduru haklı buluyorlar. Oranın hukuk sistemi nasıl bilmiyorum ama, sen yine de bir şansını dene. Hani duyuyoruz ya bazen haberlerde "coca cola kutusunun içinden prezervatif çıkan kadına rekor tazminat kazandı" falan diye. Belki sende manşet olursun :-)

Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 26 Oca 2009, 21:08

allah beterinden korusun.geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti PİCK-UP » 26 Oca 2009, 21:59

[quote="hetepe"]Geçmiş olsun, ama alışveriş merkezinin de sorumluluğu olmalı bu olayda, görevli falan bulundurması gerek otoparkta...[/QUOTE]

hemen hemen tüm alışveriş merkezleri karışmıyor mesela adana 'da en büyükleri real sonrasında carrefour gelmek üzere 2 tane büyük alışveriş merkezimiz var ikisindede otopark'da tabela'da yazan yazı şu lütfen aracınızda değerli eşya bırakmayınız aksi takdirde magazamız sorunlu degildir. diye yazıyor lütfen dikkat edelim... kameraya alarma güvenmeyin.

geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti alpino » 26 Oca 2009, 23:21

dostum çok geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mygokhan » 27 Oca 2009, 01:06

Çok geçmiş olsun Alp...

Üzüldüm gerçekten..Ama en büyüğü bu olsun..Takma kafaya..Olmuş artık , bundan sonra daha bir dikkatli olursun..

Tekrar geçmiş olsun..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir