ön cam çatladı yardımmmm..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön cam çatladı yardımmmm..

İleti fıratt » 12 Şub 2009, 14:13

dun gece zalim bir kamyonun taş fırlatması sonucu 30cm kadar catlak meydana geldi camda sizden isteğim daha once değiştiren ve puf noktasını bilen arkadaşlar varsa oncelikle nerde taktırayım aracta kasko var,ve takılan camın hangi ozelliklerde olmasını isteyeyim işte seri no,renk,cam markası gibi nelere dikkat etmeliyim

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti delidolu » 12 Şub 2009, 14:51

Seçenek1: Camı kasko yardımı ile orjinali ile değiştirtmek bu aynı zamanda kaskonu da bozar. Ancak bazen 1az fark vererek gerisi kasko karşılayarak da hasarsızlık bozulmadan olabilir.

Seçenek2: Yine kasko yardımı ile orjinal olmayan cam taktır. Böylece hasarsızlığın etkilenmez aynı zamanda takılan camın kendi garantisi de olduğu için 1 yıl içinde bu cam kırılırsa yine ücretsiz olarak takan yer tarafından kasko olmadan da değiştirilir.

Bu anlattıklarım Anadolu sigorta için geçerlidir.

Konu hakkında daha doğru ve gerçek bilgiler için mutlaka kendi kasko firman ile görüşmelisin.

Ayrıca "hangi ozelliklerde olmasını isteyeyim işte seri no,renk,cam markası gibi nelere dikkat etmeliyim" demişsin camların üzerinde orjinal logolu ve seri bilgileri vardır, buna dikkat etmen kâfi..

Geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti BaTeRRiiSStt » 12 Şub 2009, 14:55

Başak sıgortada senede 1 defaya mahsus cam değişimi ücretsiz hemde orjinal cam. Anadolu sıgortanın kaskoyu bozması biraz tuhaf geldi bana.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti alpino » 12 Şub 2009, 15:55

bence de hasarsızlığın bozulmaması lazım. servisle konuş seni yönlendirirler
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti GOKHAN ERTEMİN » 12 Şub 2009, 16:21

SN SAMET KARDEŞ  EĞER  ARACIN  ANADOLU SIGARTA ADAN SİGORTALIYSA  VE  MANISA DA   DORA GLASS  VEYA CAR GLASS   CAM ACENTESI VARSA  HİÇ KASKONUZ  BOZULMADAN  ORJINAL CAM İLE  DEĞİŞTİRİYORLAR AZ ÖNCE  SİGORTA ACENTEME SORDUM  BENDE  ANADOLU SİGORTALIYIM .
SELAMLAR GOKHAN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 12 Şub 2009, 16:25

sağol teşekkurler gokhan ama eureoka kasko benimkisi valla orjinal olanla dışarda doraglass takinlerin arasında fark oldugunu bilmiyordum açıkçası bendede 1 cam değişimi indirimi bozmaz dior doraglassla orjinal fark edermi kalite anlamında
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti lazianke » 12 Şub 2009, 16:55

yetkili servisin sizin kaskonuzla anlaşması varsa, kaskonuz bozulmadan  orjinal camla değişim yaptırabilirsiniz...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti nob » 12 Şub 2009, 20:56

bende çatlattım serviste taktırdığım camın kaskoyu bozduğunu örendim ama genede serviste taktırdım camı benim de kaskom anadolu sigorta.
nob
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Şub 2009, 21:02

olay kaskoya göre değişir, bende ön cam değiştirdim, Saint-Gobain skoda amblemli cam takıldı kaskoda bozulmadı. kasko şartnamenizdeki duruma göre gözden geçirip kararınızı verin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ripple » 12 Şub 2009, 23:03

[quote="samet"]dun gece zalim bir kamyonun taş fırlatması sonucu 30cm kadar catlak meydana geldi camda sizden isteğim daha once değiştiren ve puf noktasını bilen arkadaşlar varsa oncelikle nerde taktırayım aracta kasko var,ve takılan camın hangi ozelliklerde olmasını isteyeyim işte seri no,renk,cam markası gibi nelere dikkat etmeliyim [/QUOTE] 
geçen yıl benzer olay benimde başıma geldi serviste(Antalya çağ oto) kaskodan orjinal cam ile değiştirildi hasarsızlık bozulmadı çünkü  kaskoda senede bir defa cam değiştirme hakkım var
ripple
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: etem kum
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia hb.2010 1,4 dizel ambiante

İleti yexplorer » 13 Şub 2009, 02:52

anadolu orijinali ödemiyor bende benim cam catlayınca öğrendim. kaskonun bitmesine 9 ay var bitime yakın değiştireceğim. daha önce yazmıştım yine yazayım. camcının söylediğine göre 3 türlü cam varmış;
1 skoda amblemi ve ürün kodu  bulunan camlar ki bunlar orijinal olanlarmış

2 sadece skoda amblemi bulunan camlar

3 dora ya uğurlu oto cam gibi firmanın kendi isimlerini kullanarak satış yaptıkları camlar

işin kötü olan yanı ve orijinalden soğutan yanı servislerin türkiyedeki oto cam üreticilerine 1 numarada yazılı olan ürün özelliklerinde ürün yaptırıp orijinal diye satmaları. bilmiyorum doğrumudur
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti GOKHAN ERTEMİN » 13 Şub 2009, 11:51

dün  ben sigorta acenteme  sorduğumda  bana dora plass ın taktığı camın  araç üzerindekini aynı orjinali olduğu söylendi  ama  açıklamaları okuyunca  istanbul daki dora glass a uğrayıp gerçekten cam orjinal ithal mi yoksa patent altında dora glass mı üretiyor  araştıracağım bende merak ettim şimdi

herkese selamlar
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 13 Şub 2009, 11:55

sn oğuz bet  aracınız  dvamlı aynı acentede  sigortallıysa ve hiç son yıllarda hasarınız  yoksa cam değişimi için  kaskonuz bozulmuyor  konuyu biraz daha  irdeleyin  biliyorsunuz  sigortaclar işi yoluşa koşmayı biraz  severler
selamlar
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 13 Şub 2009, 23:01

Ben değiştireli 1 ay oldu bende başak sigortalıyım hasarsızlıktan değiştiriyorlar camı 1.olarak 2. olarak camı değiştireceğin gün erken git sabah 8,30 gibi zaten arabayı o gün çıkarmıyorlar servisten yapışması için 3. olarak cama izalosyon amaçlı bir madde sıkıyorlarmış fitilin altına bunu unutturma sakın yoksa pas yapıyormuş 4.olarak skoda amblemli ve kodlu olanı al camı

Birde hatırlatayım yanlış hatırlamıyorsam bana 340 ytl demişti octi ön cam için bende yetkili serviste değiştirdimThumbs%20Up
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir