3 AĞIR, 1 hafif kusurla kaldık...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

3 AĞIR, 1 hafif kusurla kaldık...

İleti tolga_kaan_ » 14 Şub 2009, 12:05

bitane  Bmc promuz var 2004 model soktuk muayeneye   far dediler.  gittik far aldık taktık  ona da ayarsız dediler yaptırdık. makasındaki somun yüzünden ağır kusur yedi yaptırdık zorla da olsa aldık vizeyi. Bitane as 900 var  toz kapak sacı dedikleri parça yok  arabanın çalışmasıyla alakalı birşey değil ama muayeneden geçmiyor bu yüzden. Bu aracın üzerinden 20 tonluk vincimiz var çalıştıramıyoruz günlüğü 400 tl olan araçtan tüv yüzünden zarar ediyoruz. Bahsedilen malzeme  25 tl ama piyasada üretimi yok. Adapazarı - izmitte aramadığımız yer kalmadı. Muayene yapılmalı ama bu kadar da kasmamak lazım. Bu muayene işi  rüşvet rantı oluşturur ancak.

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti angaralı » 14 Şub 2009, 12:55

topraam işni bilir.Big%20smile
angaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 14 Şub 2009, 13:26

[quote="by wodoo"]Ayrıca, benim arabamdaki çürükten sanane be adam !

Senin işin orda, arabada trafiği tehdit edecek bi kusur varmı, çalışmayan bi aksamı vs.. varmı ona bakmak, benim arabamdaki çürüğün kime zararı var ? Trafikte bişeye engel mi oluyor bu çürükler ?

17 yaşında arabayı illa sana sıfır yapıp mı getirecem ? 17 yıldır kullanılan araba, illaki bişeyi olur ama trafiği tehdit etmediği sürece ufak kusur sayılmalı bence..
[/QUOTE]

ARKADAŞLAR ÖZ DAYIM ALMANYA'DA İKAMET EDİYOR. VE ALMANYA'DAKİ TÜV MUAYENELERİ ÇOK DAHA SERT VE TAVİZSİZ OLDUĞUNU ÖZELLİKLE SÖYLÜYOR. BİZE YİNE İYİ DAVRANIYORLAR NEDENİ İSE, ALMANYA'DA DAYIM MEKANİĞİ MÜKEMMEL BİR DURUMDA OLAN ESKİ MODEL BİR FORD CAPRİ ARACINI MUAYENEYE GÖTÜRÜYOR TÜV'E. ARAÇ HERŞEYDEN GEÇİYOR ANCAK ARACI KALDIRIP ARACIN ALTINDA 3-4 CM ÇAPINDA BİR ÇÜRÜK TESPİT EDİLİYOR. VE BİZDEKİ İNSAFLI TÜV GİBİ, GİT YAPTIR GEL KARDEŞİM DEMİYOR DEMEDİĞİ GİBİ TÜV DAYIMIN ARACINI ANINDA HURDAYA ÇIKARILMAK ÜZERE EL KOYUYOR. EVET BENCE KAPORTASINA TORNAVİDA GİRECEK ARAÇLAR DEMEKKİ BİZİM İÇİN RİSK TAŞIYOR ARKADAŞLAR. KİMSE DEMESİN Kİ BİZ ESKİ ARAÇLARA BİNENLER NE OLACAĞIZ O ZAMAN? HEPİMİZİN ARACINA EL Mİ KOYSUN TÜV? HAYIR ARKADAŞLAR ONU KASTETMİYORUM, HERKES ARACINA İYİ BAKARSA, HERKESİN ARACI GEÇER, ADAMLAR DOĞRUSU NE İSE ONU YAPIYOR... BEN 1 SENE 93 MOD. FAORİT 135 L, 6 SENE 93 MODEL FAVORİT LX KULLANDIM, BUGÜN O ARAÇLARIM TÜV'E GİRSE İKİSİDE ANINDA GEÇERDİ (ÇÜRÜK DE YOKTU). SÖZÜN ÖZÜ ARABASI ÇÜRÜK OLAN ARKADAŞLAR BANA KIZIP ASABİ YAZILAR YAZMASIN, ARACINIZ ÇÜRÜKSE YAPTIRACAKSNIZ ARKADAŞLAR KURAL BU... ALMANYA'DA DEDİĞİM GİBİ ÇÜRÜK ARACA DEVLET HEMEN EL KOYUYOR... BURADAKİ GİBİ YAPTIR GETİR DEMİYOR. YANİ UYGULAMA GAYET NORMAL. BENİM ARACIM DA TRAFİĞİ TEHLİKEYE ATIYORSA VİZE VERMESİNLER KARDEŞİM, KİMSENİN KİMSENİN HAYATINI HURDA ARABALARLA TEHLİKEYE ATMA ŞANSI YOK...  KAMYONCULUK YAPAN BİR KOMŞUMUZ 2 GÜN ÖNCE TÜV'DE YAŞADIKLARINI AYNEN AKTARDI BANA. BİR ARKADAŞI 2007 MODEL KAMYONU (8 LASTİKLİ SADECE 3 LASTİKTE FREN TUTUYORMUŞ VE GEÇEMEMİŞ, DAHA SONRA GİREN BİR KAMYONCU 1990 MODEL KAMYONU İLE (MÜKEMMEL BAKIMLI) HEMEN GİRİP ÇIKMIŞ ANINDA VİZEYİ ALMIŞ... SÖZÜN ÖZÜ TRAFİKTEKİ TÜM ARABALAR BAKIMLI OLACAK BAŞKA YOLU YOK... 

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti esercelik24 » 14 Şub 2009, 14:13

arkadaşlar ben malesef o konuda sinirli biriyim. arabayı özellikle dikkatli kullanır özen gösteririm arabayı canım gibi severim ben çunku kendi canımız önce Allah'a sonra ona emanet. muayenesine daha var ama gittiğimde aracıma herhangı bi zararda bulunacak herhangi bi ters tepki yapacak orasına burasına vuracak adama dayanamam ben bende o adama iyi bi muayene yaparım... adam akıllı kontrolünü yapsınlar eksikleri varsa sölesinler bızde vazifemizi yapıp düzeltelim doğrusu budur.  

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti ankaralı_06 » 14 Şub 2009, 14:38

[quote="royal"]ankaralı_06 iyi helal olsun diyelim vizeyi aldın ama o arabayla herhalde trafiğe felan çıkmıyorsunuz dimi sadece antika olarak saklıyorsunuz trafik canavarlığı yoktur içinizde eminim şaka bi yana anlattıklarına bakılırsa iyi geçmişsin demek iyi laf yapıyorsun tamam arkadaşlar ankaralı_06 yı skodam com'un fahri araç muayenecisi seçelim hep teslim edelim araçları muayeneleri hallediversin. [/QUOTE] ankarada isen muayene problemin varsa hallederiz ayıp ettinBig%20smile.Yav aslında aracın o kadar trafiğe çıkamayacak derecede problemleri yok .ben sadece bu kusurlarla geçtiğini belirttim.Sonuçta turbo disel bir audi beenim arabamdan daha iyi gidiyor.
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 14:41

burası almanya değil, burdaki halkın durumu ve yolları belli, almanya işini geçecez önce. adamın arabasına el koy bakayım n'oluyor, bütün çevreyi toplar o hangarı başına yıkar alır arabasını gider, anarşi doğar.

güleryüzle yaşlı arabaya muayene aldıysanız tebrik ederim, bence hiç sakıncası yok, hatta rüşvetle olsa yine alırdım.(aracımdaki kusurların tutarı rüşvetten düşük, vermem orası ayrı) ama istediğim kadar sırıtayım, güleyim eğleneyim adam elime çıkar çıkmaz kaldı raporunu verdi ve muayene esnasında içeri sokmadılar, soksalardı gösterirdim ben ona aşırı beslemeli araçta boşta gaza asılmak, kontağı lök diye kapamak ne demekmiş...

3-5 dakika sonra sinirim geçer benim hemen çabuk duruluyorum. far ayarsızmış cartmış curtmuş... giderim tornavidayla ayarını yapar indiririm, muayene çıkışıda açar geri kaldırırım tırı vırı şeyler, arkada 2 stop yanıyor, hepsi patlak olsa boynum kıldan ince. park yanmamışda bilmem nede...

canavar gibi makine yav, yürür mükemmel durumda, şanzıman-motor harika kondisyonda. ampulden davalardan kalacak araba değil vesselam...

bu TÜV bizim memlekette küllüm fason, bi kaç kişiyi daha doğrayacaklar onlara yazık olacak. ama devletimizin isteğine boynumuz kıldan ince, her ne kadar vergimi ödeyip beni borçlu çıkarıp 2 kat faiz isteyecek kadar da olsa....

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 14:49

[quote="kadir_"][quote="baho06"]ben geçen götürdüm.sıfır kusur.adam dediki.kardeş kusur bulamadım[/QUOTE]

ehehe o da güzel LOL

Hakan naptın dostum sen birde çok sıra oluyor diye duydmum geçen arkadaş gitti corolla ile koltuğa sigara dökülmüş kılıfı yanmış ona bile kusur demişler el frenine çok takıyolarmış yukarda tutuyorsa git bidaha gel

mercekl far olmayıp xenon varsa yine öyle sök gel diyolarmış sana ben filmden tut xenona kadar söktürüp gidicem benimde kasımda sanırımCry

[/QUOTE]

benim frenlerin hepsi orjinal, öle çok fren yapan adam değilim hızlan yavaşla yapmam, frenler daha bi 3 yıl gider bana Allah'ın izniyle, fabrikadan çıktığı gibi. kusur yok, sigaranın S sini sokmam arabaya.

xenon menon zaten işim olmaz bi nightbreaker aldım normali patladı diye o kadar zaten. onada bişey diyemezler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonertevfik » 14 Şub 2009, 21:26

[quote="hakanerdogan"]
burası almanya değil, burdaki halkın durumu ve yolları belli, almanya işini geçecez önce. adamın arabasına el koy bakayım n'oluyor, bütün çevreyi toplar o hangarı başına yıkar alır arabasını gider, anarşi doğar.
[/QUOTE]

O KADAR KIZMA BE HAKAN KARDEŞİM, AMA ŞAHİN SAHİBİNİN YAPTIĞI GERÇEKTEN DENGESİZLİK... BEN BURADA BUNU VURGULAMAYA ÇALIŞTIM ASLINDA AMA İŞTE, KLAVYEYİ ELİME ALINCA KONU UZADI DA UZADI... DİKKAT ET GÖREVLİ (DOĞRU YAPMIŞ DEMİYORUM DAHA KİBAR DAVRANABİLİRDİ ADAMIN ARACINA... AMA ADAM TORNAVİDAYI ARACA, SAHİBİ OLACAK ADAM İSE TORNAVİDAYI ''İNSAN''A BATIRIYOR... ULAN BE HAYVAN HERİF SENİN ARABAN DAHA MI DEĞERLİ BİR İNSAN'DAN? YANLIŞ MI KONUŞUYORUM HAKAN KARDEŞİM?
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 21:53

[quote="sonertevfik"]
[quote="hakanerdogan"]
[/QUOTE]

O KADAR KIZMA BE HAKAN KARDEŞİM, AMA ŞAHİN SAHİBİNİN YAPTIĞI GERÇEKTEN DENGESİZLİK... BEN BURADA BUNU VURGULAMAYA ÇALIŞTIM ASLINDA AMA İŞTE, KLAVYEYİ ELİME ALINCA KONU UZADI DA UZADI... DİKKAT ET GÖREVLİ (DOĞRU YAPMIŞ DEMİYORUM DAHA KİBAR DAVRANABİLİRDİ ADAMIN ARACINA... AMA ADAM TORNAVİDAYI ARACA, SAHİBİ OLACAK ADAM İSE TORNAVİDAYI ''İNSAN''A BATIRIYOR... ULAN BE HAYVAN HERİF SENİN ARABAN DAHA MI DEĞERLİ BİR İNSAN'DAN? YANLIŞ MI KONUŞUYORUM HAKAN KARDEŞİM?
[/QUOTE]

doğrusun abi eyvallah, ama o insana, bu arabaya batırdı diyemezsin ki, tornavida saplayan kaşınmıştır burda, kaçarı yok bunun. insana tornavida batırmak hiç bir şekilde ve koşulda savunulamaz ama, insan bir makine değil ki, her durumu analiz etsin...

adam orda ''na bu araba, na buda insan, hımmm insana batırmamalıyım'' demez. insan tahrik olan bir varlıktır, burda o hareketi yapmak aşırı absürt bir durum değil. başkasının malına usulsüz yoldan zarar veriyorsan ve bunu adamın gözüne soka soka yapıyorsan tahrik ediyorsundur, ve hata yaptıysan bedelini 100 katı ile ödemen çokda anormal değil...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tolga_kaan_ » 14 Şub 2009, 22:39

ne güzel burda edepli bi şekilde  yorumluyorsunuz tornavida olayını. Bende  mevzu  aracın maddi değeriyle alakalı değil şahısla alakalı. Şu an fabia kullanıyorum   ama 131 kullansaydım da aracıma gelecek herhangi bi zarar aynı şekilde canımı acıtırdı. O tornavida giren arkadaş çok bariz kaşınmış. ayrıca  bazen insan yaptıklarını sorgulayamıyor bir anlık bişey. bana yapsa tornavida saplamazdım belki ama kafayı oturturdum...diğer  turbo pervanesi muhabbetinde   "hakanerdoğan" kardeşime katılıyorum   "löök" diye kontak mı kapatılır ? hesapta  bunlar muayene yapan bu işten anlayan "insan!!!" lar.   yazık vallahi. 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 14 Şub 2009, 22:48

naparsın işte millet profesyonel diye geçiniyor, sanayideki ustalar on basar bunlara... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir