Pasta-Cilaya giriyorum :-)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Pasta-Cilaya giriyorum :-)

İleti alpko » 17 Şub 2009, 13:03

Arkadaslar araciminda artik cok cizik var zaman zaman da bahsetmistim, tas cizigi o cizik bu cizik derken otoparklarda yanlara surtturenler vs artik canimi skti bu durum derken, bi duyum aldim ve gercekliligini de arastirdim, park halinde cizmisler aracimi diyip kaskoya gidip 1000Eur degerinde ki pasta-cilayi yaptirtacagim.. simdi benim arac 2gundur serviste bi ciksin bir daha ki ay bu isi dusunuyorum.. ama tabi aracin en az 1 hafta serviste kalma olasilgi var + 4-5gunde kaskonun, servise odeme yapmasini bekleyebilirim..
bu benim icin sevindirici bir haber oldu.. Tongue

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Şub 2009, 14:56

1000 euro ya nasıl bir pasta cilaymış o ?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti umt_d » 17 Şub 2009, 15:06

Çok çizik varsa boyayı zedelemek yerine komple boya yaptırın derim

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 17 Şub 2009, 15:10

pasta cila ankarada 100 ytl hocam orası nasıl bir yermiş .burda 1000 euraya arabayı komple yaptırırsınBig%20smile
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 17 Şub 2009, 19:32

[quote="ankaralı_06"]pasta cila ankarada 100 ytl hocam orası nasıl bir yermiş .burda 1000 euraya arabayı komple yaptırırsınBig%20smile[/QUOTE]

zaten komple olacak, cizik olan yerler fazla once arkada yanda vs. tum aracin cilalanmasi lazim.. herhalde normal fiyat.. zaten sigorta odedikten sonra pek te tin yani.. su benim araca hirsiz girdiginde bozulan kilidi yaptirttigim icinodeme yapmayacaklar gibi zaten zira benim de
aklima sonradan geldi yani 150Eur asagisindaki masrafi kasko karsilamiyor o yuzden su cila isi ile onun hincini almak istiyorum bunlardan :--)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 17 Şub 2009, 22:36

1000 avro! İyi para :)

Ben 1000 Avro 'la kendime Meguiar's ın en özel yıkama malzemeleri dizerim :) Şöyle en iyisinden dual action polisaj makinası alırım parada artar :)

Havalar ısınsada girişsem polisaj işine :)

Ama Alp ben şunu öğrendim senin sayende.Sizin oralarda işçilik çok feci pahalı.Parçalar iyide işçilikte uçuyorlar.Teknik personelin emeğinin hakkı veriliyor desenize.Clap
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti lazianke » 18 Şub 2009, 00:40

1000 euroya ben fabrikasyon boya yapacak yer biliyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti alpko » 18 Şub 2009, 11:21

[quote="mygokhan"]
1000 avro! İyi para :)

Ben 1000 Avro 'la kendime Meguiar's ın en özel yıkama malzemeleri dizerim :) Şöyle en iyisinden dual action polisaj makinası alırım parada artar :)

Havalar ısınsada girişsem polisaj işine :)

Ama Alp ben şunu öğrendim senin sayende.Sizin oralarda işçilik çok feci pahalı.Parçalar iyide işçilikte uçuyorlar.Teknik personelin emeğinin hakkı veriliyor desenize.Clap

[/QUOTE]

Galiba oyle cunku faturalara baktigimda da sunu goruyorum,  kullanilan materyaller bolumunde 3-4parca birsey var ise, iscilik bolumunde 15parca is oluyor, adamlar sorunun aranmasi diye bisey yazmislardi gecenler de, zaten serviin genel isidir sorunun nerede oldugunu bulmak, ama adam sorunu aradiyp bulunuyor buna ayri bir iscilik yaziyor, yaptigi islemlerin her biri ayri ayri faturaya yaziliyor, bir keresinde adamlar dusen jant kapagini taktiklarini bile faturaya yazip 2-3Euro almislardi diye hatirliyorum..  Bu gittigim servisler direkt skoda`nin kendi servisleri, ozel servise gitsem mutlaka daha ucuz olacaktir.. Bu gune kadar sadece fren balatalari icin ozel servise gitmistim, aslinda daha memnun kalmistim, adam parcayi gitti aldi geldi gozumun onunde takti oldu bitti yani:)

Su cila isi icin dun yine sigortada ki elemananla bi gorustum, polisten rapor alirsan cok daha saglikli olur dedi, polise gidip bi kilifina uyduracagim, aslinda Turkiye`ye gelemden once su isi halledeyim diyorum ama pek te zaman kalmayacak gibi..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir