KONTOR HIRSIZLIĞI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KONTOR HIRSIZLIĞI

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 18:16

SAYIN ARKADAŞLAR.

DÜN ÇALIŞTIĞIM  ŞİRKETTE BİR  ARKADAŞIMIZA   ANKARA  MERKEZ EMNİYET MD LÜĞÜNDEN  DEN ARIYORUZ DİYE  CEP TELEFONUYLA ARADILAR  VE  KANDİSİNİN  EN SON  CEP TEL FATURA  BILGİLERİNE VE EN SON ALIŞ VERİŞ HARCAMALARINA  KADAR  YAPTIĞI  BİLGİLERİ TEK TEK SIRALAYIP  SONRADA  KENDİSİNİN  CEP TEL ININ  KOPYALANDIĞINI  SOYLEYIP  ACIL OLARAK  ŞİŞLİ  DE  SON ALIŞ VERİŞ YAPTIĞI CARFOUR  A  ÇAĞIRLIP  ORADA KENDİSİNE  YUKSEK MEBLAĞDA  CEP TEL  FATURSI  ÇIKARARAK KOPYALANAN  SIM ILE  BILUMUM YASA DIŞI YERLERLE KONUŞTUĞU İDDİASI İLE  VE  BUNLARIN SİLİNMESİ İÇİN DE  ACİLEN  1100 TL LİK  YINE  CARFOUR ŞİŞLİ DEKİ SATIŞ KASASINDAN  KONTOR ALDIRTARAK  OLAYI KAPATMIŞLAR.  ANCAK  ARKADAŞIM  KARAKOLA GİDİP  OLAYI  ANLATINCA  OLAYIN SOLUNU ATLATTIKTAN SONRA  KARAKOL  DOLANDIRILDIĞINI  SÖYLEMİŞ .  VE İŞ İŞTEN GEÇTİ  DEMİŞ.

ADAMLAR ÖYLE PROFOSYNEL OLMUŞLARKİ TELEFONDA  SES EFEKTI OLARAK  TELSIZ  KONUŞMALARINI  BİLE  YAYINLIYORLAR  AMAN DIKKATLI  OLUN  EĞER  BOYLE BIR  TELEFON ALIRSANIZ  DOGRUCA  EN YAKIN BİR KARAKOLA  GIDIP CEP TELEFONUNUZU DA AÇIK TUTUP  DİĞER BİR  TELEFONDAN  SİZİ GERÇEKTEN ARAYAN NUMARANIN  KIM OLDUĞUNU  TELEFON SEBEKENIZDEN  ÖĞRENMEYE  ÇALIŞINIZ.

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2009, 18:20

neyseki faturalı. ama bir kullanıcının bu tür durumlara karşı uyanık olması gerekir diye düşünüyorum.

çok geçmiş olsun, yapanında yanına kalmaz elbet, yakalanır, hadi onu geçtim hak yemenin vebali...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 18:28

ADAMLAR  BİLGİLERE  TC KIMLIK  NUMARALARINI KULLANARAK ULAŞIYORLAR  AYRICA  TEL ŞİRKETLERİ DE  BİLİYORSUNUZ  HER ÖNÜNE  GELENE  TEL NOLARINI  DAĞITIYOR   MARKETLERE  REKLAM ŞİRKETLERİNE  OKADAR MESAJ NEREDEN GELİYOR  DURUP DURURKEN

MESELA BEN BOYNERDEN ALIŞ VERİŞ YAPTIM  ISTANBUL PALADYUMDAN  KART HANIMIN  BANA FINANS TAN TEL GELDI  ADINIZI BOYNERDEN ALDIK  KART İSTERMİSİNİZ  DİYOR  İŞ BÖYLE OLUNCA  SUISTIMALINDE  ANASI  OLUYOR

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2009, 19:17

müşteri bilgileri gizli olmalı, ahlaklı bir durum değil. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 24 Şub 2009, 19:24

[quote="hakanerdogan"]müşteri bilgileri gizli olmalı, ahlaklı bir durum değil.  [/QUOTE]

BENCE DE
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mesut4006 » 24 Şub 2009, 20:55

arkadaşlar bu konuların takibini biz yapıyoruz bu tür durumlarda şunu hatırlayın devletin suç takibinde paraya ihtiyacı yoktur
mesut4006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 24 Şub 2009, 23:16

Hiç bir emniyet gücü sizden para talep etmez, edemez!..

Biraz uyanık olmalı insan..Yazık günah az para değil..İnternette,basında  defalarca  haber yapıldı bu konu..

Zamanında ben küçükken evi aramışlar.Bir adam ben sizin faturanızı yanlışlıkla ödedim, bana parasını ödeyin ben burdayım demiş.Ama ısrarla 3 kez aramış.Annemde babama söylemiş.Babam eve gelince tekrar aramış şansa :) Babam da ben geleceğime sen gel, Ben Acemler emniyet müdürlüğü polisevindeyim deyince ses mes çıkmamış bir daha :) :) :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti GOKHAN ERTEMİN » 25 Şub 2009, 12:52

[quote="mygokhan"]Hiç bir emniyet gücü sizden para talep etmez, edemez!..

Biraz uyanık olmalı insan..Yazık günah az para değil..İnternette,basında  defalarca  haber yapıldı bu konu..

Zamanında ben küçükken evi aramışlar.Bir adam ben sizin faturanızı yanlışlıkla ödedim, bana parasını ödeyin ben burdayım demiş.Ama ısrarla 3 kez aramış.Annemde babama söylemiş.Babam eve gelince tekrar aramış şansa :) Babam da ben geleceğime sen gel, Ben Acemler emniyet müdürlüğü polisevindeyim deyince ses mes çıkmamış bir daha :) :) :)
[/QUOTE]

BENİM YAZIMDA  OKUDUYSANIZ  SES EFEKTLERI DIYORUM  AMA BIZIM BAYAN ARKADAŞ KULLANDIĞI TEL NO SU KARDEŞİNİN ADINA KAYITLI OLUNCA  BİRAZ DA PANIK OLUNCA  KONTORLERI SATIN ALIP  BIDE  ADAMA NUMARALARINI OKUMUS TEK TEK  ALAŞILAN IYI KORKUTMUŞLAR KADINI   AKSAM KARAKOLA GIDIP KARDESIYLE  POLIS LER  OLAYIN NASIL YAPILDIĞINI ANLATMIŞLAR  GIDEN GITTI DEMIŞLER.   NEYSE  CAN A GELECEK MAL A GELSIN DEYIP  DEFTERI KAPATTILAR 
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 25 Şub 2009, 14:39

sıkça karşılaşılan bir olay, hep aynı taktik.
daha önceleri aran-kazan kampanyaları vardı, telefonunu açık tutun hattan ayrılmayıp deyip kontor kazanıyorlardı o uygulama kalkınca artık kontor yollayın demeye başladılar.
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Şub 2009, 11:08

İnsanlar böyle şeylere neden inanıyor anlamakta zorlanıyorum nedir bu kadar asker, polis korkusu.

Bizim ticaretle uğraşan bir arkadaşı emniyet istihbarattan diye arıyorlar buda doğal olarak biz o numaraları yemeyiz diyor. Polislerde bak sen gelmezsen biz alırız diyor oda gelin alın o zaman kimsin nesin ne inanayım yerim yurdum belli benim devlet gelsin alsın diyor. Sonradanda acaba diyor verdikleri telefonu kontrol ediyor emniyetin çıkıyor santrale soruyor beni orada arayan varmı diye var diyorlar öyle olunca kalkıp gidiyor. Bir soruşturma için bilgisine başvurulmuş. Bu anlattığım olayda olduğu gibi Polisin gerçekten sizinle işi olsa bile ben gelmem gelin alın deyin o onların sorunu. Ne diye oraya gidersiniz buraya gidersiniz dediklerini yaparsınız anlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mygokhan » 26 Şub 2009, 11:20

[quote="?"]İnsanlar böyle şeylere neden inanıyor anlamakta zorlanıyorum nedir bu kadar asker, polis korkusu.

Bizim ticaretle uğraşan bir arkadaşı emniyet istihbarattan diye arıyorlar buda doğal olarak biz o numaraları yemeyiz diyor. Polislerde bak sen gelmezsen biz alırız diyor oda gelin alın o zaman kimsin nesin ne inanayım yerim yurdum belli benim devlet gelsin alsın diyor. Sonradanda acaba diyor verdikleri telefonu kontrol ediyor emniyetin çıkıyor santrale soruyor beni orada arayan varmı diye var diyorlar öyle olunca kalkıp gidiyor. Bir soruşturma için bilgisine başvurulmuş. Bu anlattığım olayda olduğu gibi Polisin gerçekten sizinle işi olsa bile ben gelmem gelin alın deyin o onların sorunu. Ne diye oraya gidersiniz buraya gidersiniz dediklerini yaparsınız anlamıyorum.
[/QUOTE]

Çok enteresan !Confused

Tabi böyle bir telefon görüşmesi yapan polislerede şaşıyorum..İstihbarat almak istersen gelirsin polisle alırsın götürürsün..Her türlü olay olabilir.E tabi polis seni seninde bildiğin bir karakola, emniyet müdürlüğüne davet ederlerse he o zaman durum değişir.Polis gidipte seni abuk sabuk bir mekana davet etmez.Karakola davet ederse mecburen gitmen gerekir aslında..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti GOKHAN ERTEMİN » 26 Şub 2009, 11:32

[quote="?"]İnsanlar böyle şeylere neden inanıyor anlamakta zorlanıyorum nedir bu kadar asker, polis korkusu.

[/QUOTE]

SN ARKADAŞIM  KARAKOLLAR  İFADE İÇİN  KİŞİ ADRESLERİNE  ÇAĞRI KAĞIDI  BIRAKIRLAR VE  ÜZERİNDE  3 GÜN İÇİNDE  GELİNMESİ DİYE  DE  MAT BU İBARE  VARDIR  SADECE  UZAKLIĞA  GÖRE  GUN SAYISINI ELLE  YAZARLAR  2 3    VS  GİBİ ANLATTIĞINIZ  OLAY DA  HİÇ BİR POLİS  GELMEN LAZIM DİYE TELEFON AÇMAZ.  BUNU  CEPTELEFONOM ÇALINDIĞINDA  BEN DE İKİNCİ KEZ  İFADE  VERMEYE ÇAĞIRILDIĞIMDA  ÖĞRENDİM  HATTA  NIYE  TELEFONLA CAĞIRMADINIZ  HEMEN  GELİRDİM  DEDİM  KAYITLARA GİRSİN DİYE  DEDİLER  AYNI ÇAĞRININ BİR KOPYASINI DA  DOSYADA  GÖSTERDİLER. 

BİLGİNİZ OLSUN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir