Müslüm Baba dan İnciler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Müslüm Baba dan İnciler

İleti Toygun_ank » 26 Şub 2009, 14:33

Kamyon şoförüyken ciddi bir kaza geçirip kafatası kırılıp öldü diye morga kaldırılıp sonra ölmediği anlaşılıp apar topar ameliyata alınan biridir Müslüm Gürses. Zamanında şarkılarından birinde " Kapansın camiler,açılsın meyhaneler " cümlesi geçtigi için kasetleri toplatılan ve bu yönünü de çoğu kimsenin bilmediği arabeskçimiz, babamızdır kendisi .Kendisinin görsel ve yazılı basında çıkan bazı sözlerinden demet sunuyorum sizlere :

Müslüm Gürses: Ben şimdi düşünebildigime göre varım .
Okan Bayülgen: Bunu daha önce başka birisi daha söylemişti baba.
Müslüm Gürses: Olabilir, bizden duymuş söylemiştir mümkündür o da bizim kardeşimizdir.

Seren Serengil: Ay çok güzel sölediniz, yani kendimi jiletleyesim geldi.
Müslüm Gürses: Ne jileti kızım delimisin sen? Görmüyor musun milenyuma girdik.

Müslüm baba bir ara para konusunda bi yerde şöyle demiş ;

" Hayatta para amaç değil araç olmalı arkadaşlar, çok afedersin köpeğe para versen yer mi? Yemezzzzzzzz. Ama ekmek versen yer ". Herkes paranın değil ekmeğinin peşinde koşsun.

Müslüm Gürsesin zamanında onlarca hayranı varken o dönem pavyonda çalışan Muhterem nurla evlenmesini idrak edemeyen bir Muhabir ve Müslüm Baba

Muhabir: Neden evlendiniz?
Müslüm Baba: "Yalnızlık Allaha mahsustur!"
Muhabir: Hayır! Yani beklenmedik bir anda evlenmiştiniz! Onu sordum!
Müslüm Baba: "Taşın kalbi yoktur. Ama onu da yosun sarar"
Muhabir: Şeyyyyyyyy peki neden Muhterem Nur?
Müslüm Gürses: " Muhterem hanım nur gibi Muhterem bir kadındırda ondan! "

Reha Muhtar: Müslüm Bey, Van Kedilerine rahatlamaları için sizin müziğinizi dinletiyorlarmış, yorumunuz nedir, efenim?
Müslüm Gürses: Eeee asil kedinin hali bir başka oluyor tabi. Buradan bütün Van Kedilerine selam ediyor onları farklı iki renk gözlerinden opüyorum.

Muhabir: Hangi takımı tutuyorsunuz efendim?
Müslüm Gürses: Beşiktaş, yok yaaaaaaa afedersiniz Fenerbahçe.

Muhabir : İlk sahne kıyafetiniz ne renkti efendim?
Müslüm Gürses : Lacivert tabiki.
Muhterem Nur : Hayır Müslümcüğüm kıyafetin rengi mordu.
Müslüm Gürses : Aman canım sende, ha lacivert ha mor. Ne farkeder?

Bir konserinde Teoman'a ait ve bilindik bir parça olan paramparça şarkısını söyledikten sonra seyircilere dönerek :
" Yaaa kardeşim kasedim çıkalı henüz iki gün oldu ama hepiniz şarkıyı ezberlemişsiniz maşallah helal olsun "

Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 26 Şub 2009, 16:45

:))
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 26 Şub 2009, 17:35

İyi adamdır kendisi, kafasının kırık olduğunu yeni öğrendim.
Acil şifâlar dilerim....Dead
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpino » 26 Şub 2009, 21:25

müslüm gürsesin alnında metal bir plaka vardır. kafatası kazada parçalanmış ve alnı ameliayat rağmen düzeltilemediğinden buraya metal bir plaka yerleştirilmiştir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti muzaffer » 27 Şub 2009, 03:27

Alıntı : "

Yasaklı albüm konusu [değiştir]

Müslüm Gürses`in yasaklı bir şarkısının/kasetinin olduğu ve bu kasetin yayımlandıktan sonra hemen toplatıldığı veya öldükten sonra yayımlanacağına dair sıkça dile getirilen bir söylenti vardır. Bir rivayete göre Zincirlikuyu, İstanbul`da verdiği bir konser sırasında "Yıkılsın Minareler/Açılsın Meyhaneler" dizeleriyle başlayan bir şiir okumuş, daha sonra da Açılsın Meyhaneler (bu şarkı şiirden bağımsızdır ve piyasada bulunabilmektedir) şarkısına geçerek kalabalığı tahrik etmiştir. Bu konser albümünün basılıp daha sonra toplatıldığı, şu anda çok az kişinin elinde olduğu söylenir oysa ki gerçek bu değildir. Bu albüm bu şekilde basılmamıştır. Korsan kasetçiler bu konserden sonra Zincirlikuyu adında bir albüm basmıştır, fakat değişik versiyonlara sahip bu albümde sözkonusu dizeler yer almaz. O yüzden piyasada böyle bir albümün olduğu doğru değildir, fakat yukardaki sözleri konser sırasında söylemiş olabileceği tartışmalı da olsa gerçeğe yakın durur.ama öldükten sonraki albümü gerçektir.Müslüm Gürses öldükten sonraki zamanlarda çıkması düşünülüyor .Müslüm baba tek başına söylemiştir o kaseti şu an da kimsede de yoktur.Müslüm Gürses in diyişine göre o şarkıyı dinleyen insan kendini intihar etme olasılığının yüksek olduğunu söylemiştir."

Müslüm Gürses'in sorulara bazen geç ve alakasız yanıtlar vermesinin sebebi sanıldığı gibi aşırı alkol değil , o kazada kaybettiği işitme duyusununda bir bölümüdür.o kazada tat alma duyusunuda kaybetmiştir.

Ayrıca verdiği tüm cevapları incelersek ince bir zeka örneği ve espiri anlayışının olduğunu anlarız.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 27 Şub 2009, 11:57

Start TV grubu radyolarinda calistigim donemlerde, produksiyonda ki bir arkadasim anlatmisti, bir keresinde Muslum baba! :) icin kayit yapiyorlarken, produktor durdurup muslum abi detone okuyorsun diyor, muslum ok diyor, sonra tekrar ayni sekilde, 3 kez boyle olduktan sonra, Muslum baba, hayir betona okumuyorum ki kardesim, mikrofona okuyorum iste diye bi cikis yaptiginda gulmekten agladik demisti arkadas, onun durumu o anda anlatmasi da cok komikti aslinda, simdi benim yazimda belki onu hissetmeniz de mumkun olmayabilir.. Eglenceli, komik bi adam.. :-)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Toygun_ank » 27 Şub 2009, 15:27

Müslüm Gürses: Ben şimdi düşünebildigime göre varım .
Okan Bayülgen: Bunu daha önce başka birisi daha söylemişti baba.
Müslüm Gürses: Olabilir, bizden duymuş söylemiştir mümkündür o da bizim kardeşimizdir.

Cevaba bak ya :D
Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Şub 2009, 21:03

Müslüm babanın CD si eksik olmaz, arada çakarım bir-iki, Orhan babamızı da tabi...  
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir