Coca-Cola ile 60 dakika = )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Coca-Cola ile 60 dakika = )

İleti alpko » 05 Mar 2009, 11:27

Kola`dan vazgecmem diyorsaniz da vardir bazi diger guzel markalarda, ben ne Pepsi (yehoda sahitleri (bizim bildigimiz saadet zinciri olayi) grubuna gidiyor kazancin bi bolumu), ne de Coca Cola icmiyorum pek, yerli markalardan (buradaki yerli) aliyorum, cok kalitelileri de var.. 

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 05 Mar 2009, 11:42

arkadaşlar çiftçi kökenliyim. en iyisi enayi malı içmek. tabiki bu sözün gelişi. bizim buralarda meşhurdur. kola vs sanayi malı, süt ürünleri enayi malı. özellikle bu yıl çiftçini durumu vahim. süt para etmediği için hayvanlar kesime gönderiliyor. bu gidişle tüm türkiyede mayıs ayından itibaren taze süt sıkıntısı yaşanacağı kesinleşti. lütfen bu konuda duyarlı olalım ve süt üürünlerini tüketelim. süt çok stratejik bir besin maddesidir. sütte tazelik çok önemlidir. sütü başka ülkelerden ithalat yoluluyla dedarik edemezsiniz. ama yurdum yöneticileri gaflet uykusundan malesef uyanamadı bari biz uyanalım
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti alpko » 05 Mar 2009, 11:46

[quote="mbarman"]arkadaşlar çiftçi kökenliyim. en iyisi enayi malı içmek. tabiki bu sözün gelişi. bizim buralarda meşhurdur. kola vs sanayi malı, süt ürünleri enayi malı. özellikle bu yıl çiftçini durumu vahim. süt para etmediği için hayvanlar kesime gönderiliyor. bu gidişle tüm türkiyede mayıs ayından itibaren taze süt sıkıntısı yaşanacağı kesinleşti. lütfen bu konuda duyarlı olalım ve süt üürünlerini tüketelim. süt çok stratejik bir besin maddesidir. sütte tazelik çok önemlidir. sütü başka ülkelerden ithalat yoluluyla dedarik edemezsiniz. ama yurdum yöneticileri gaflet uykusundan malesef uyanamadı bari biz uyanalım[/QUOTE]

Avrupa Parlamentosu sut olayina el atti son donemlerde, fiyatlar yari yariya dustu yani satici yari fiyatini AB fonundan aliyor, millette yari fiyatina sut aliyor, zira sutte bir fiyat artisi olmuyormus uzun suredir, zarar ediliyor ve bir de halkin sut icme orani %`de bilmem kacin altinda oldugundanboyle bir karar alinmisti.

ama simdi sutle kola da bir degil be hocam :--) benim tavsiyem de kola yerine sarap icilmesi de olabilir, zira Avrupa genelinde boyle bir fiyat dususu var :D :D
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Mar 2009, 12:36

Kola zararlı falan ama içilecekse 1.tercih coca cola, 2. tercih pepsi olmalı.Hepsini boşverin de m.barman arkadaşımızın söylediklerini dikkate alalım.Yerli üretime vurulan darbeyi görelim.Devletimiz hep üreticiye, çiftçiye vuruyor.Kazanan hep yandaşlar ve yabancı yatırımcılar...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mbarman » 05 Mar 2009, 12:50

arkadaşlar anlatmak istediğim bambaşka bir olay. kola konusu açılınca buraya yazdım. süt suni olarak üretilemeyen insan ve tüm memeli canlıların beslenmesinde vazgeçilmez olan, içindeki mineral ve vitaminleri yapay olarak hiçbir zaman oluşturamayacağımız, dünyaya gözümüzü açtığımızda ilk besin maddemiz. ve sütte esas olan tazeliktir. taze olmayan süt süt değildir. o yüzden gelecek nesillerin sahlıklı gelişimi için süte gereken dikkati çekmek zorundayız.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti Hataylı » 14 Mar 2009, 00:27

[quote="Konyalım"]

+1 her aldığınız coca cola (bir yahudi firmasıdır) masumlara kurşun+gözyaşı+kan+ızdırap olarak geri döner. Sözüm ona israiloğulları için vadedilmiş topraklar (Türkiyede dahil)'ın hayali ile yanıp tutuşan siyonistlerin ekmeğine biraz daha yağ sürer...

[/QUOTE]
 27 şubat 1964'te ilk fabrikasını Türkiye'de faaliyete geçirmiş.Dolaylı olarak o tarihten bu güne kadar yardımlarımız  ürün almakla devam ediyor.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Mar 2009, 00:29

hala yatmadan 1 bardak süt içerim, yaklaşık 18 yıldır yapıyorum bunu, hiç diş fırçalamam desem yeridir, ömrümde bir gün de dişçiye gitmişliğim yoktur, abant buluşmasından sonrada kola içmedim, bıraktım.... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 14 Mar 2009, 11:29

kaç yıl oldu bilmiyorum, ne cola denen o mereti ne de diğer versiyonlarını içmedim. hiç bir eksikliğini de hissetmedim. insanın yediği içtiği bedeni kadar ruhuna kadar tesir eder. hem zararlı hem de emperyalistlerin simgesi olmuş bir sıvı.
meyve ve suyu sağolsun.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir