DOD'du Kınıyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DOD'du Kınıyorum

İleti Amentu » 18 Mar 2009, 20:18

Arkadaslar gecen carsamba DOD da begendıgım oktaviayı almaya karar verdım.o gun ıcınde paranın yarısını yatırdım dıger kısmı ıcın bankadan kredı ayarladım. Kredı persembe cıktı ve ıslemlere baslandı. ılk once ptesı teslım edılır dendı tamam dedık. Sonra carsamba  dendı onada okey dedık. Bugun adamlar benı arıcaklar ve teslım ıcın cagıracaklardı. Arabayı satana kadar arayanlar aramıyor hatta beyfendı ısınız persembeye kaldı ozur dılerız ıcın aranmıyor bıle.ben arayınca ogrenıyorum işlerin ertesı gune kaldıgını. Yarına teslım edeceklermıs ama ınanın  araba sevdası kalmadı ıcımde.DOD dan güvenerek araba  alıyoruz ama paramızla  rezıl oluyoruz...

Amentu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 18 Mar 2009, 22:00

Neden sağlam bir kalay basmadınız ki.Biraz müşteri memnuniyeti nedir öğrensinler.Ama sizde üstelemesseniz kimse ilgilenmez ki...
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti mxengine » 18 Mar 2009, 22:16

şu ara otomativ sektörü ötv indiriminden dolayı çok yoğun talep çok arttı büyük ihtimalle yogunluktan dolayı bu problem oluşmuştur.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 18 Mar 2009, 22:17

iyide dod 2.el deilmi?
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti Amentu » 18 Mar 2009, 22:31

Arkadaslar keske  sıfır alsaydım dedım sonra ıptal ettırmeye calıstım ama cok gec kalmısım ustume cıkmıs bıle arac yarın ımza atıp alıcam.Ötv ındırımını kacırdım yanı.

Gercı bugun bankadan bır arkadasımla konustum kendısı kredılenmede gorevlı.Cok baswuru gelıyor dıyor ama cogu reddedılıyormus fınansal standartlar yuzunden.
Amentu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 18 Mar 2009, 23:11

[quote="HTP"]Neden sağlam bir kalay basmadınız ki.Biraz müşteri memnuniyeti nedir öğrensinler.Ama sizde üstelemesseniz kimse ilgilenmez ki...
[/QUOTE]

Aynen Ibrahim dedigi gibi, ben aynisini bugun kaskoya yaptim, adamlar yesil kart(uluslarasi sigorta) yine yanlis adrese gondermisler, 2 kere dilekce verdim, yeni kimlik fotokopisi verdim yok, ama oyle bir saydirdim ki, zaten bunlar alisikta degiller sok oldular, ama tepemin tasi atti, kutugumu tasidim, sen kalk eski kutuge onemli resmi belgeyi gonder.. adamlar bi plaka degisimini sisteme 6aydir girememisler!!
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 19 Mar 2009, 03:30

Arabayı alın ruhsatsız gezerdiniz birşey olmazdı noter satışının bir fotokopisini falan alırdınız aracı yeni aldım ruhsat çıkıyor deyince problem yapmazdı polis. Her aldığım araçta eksik ruhsatla birkaç gün gezmişliğim vardır Embarrassed
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hetepe » 19 Mar 2009, 10:22

''Keşke'' lafını sevmem ama, keşke paranın yarısını değil de kaparo denilebilecek kadar ödeme yapsaydınız, işler biraz daha hızlanabilirdi belki...

Hayırlı olsun, güle güle binin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yonetici » 19 Mar 2009, 11:04

[quote="hetepe"]

''Keşke'' lafını sevmem ama, keşke paranın yarısını değil de kaparo denilebilecek kadar ödeme yapsaydınız, işler biraz daha hızlanabilirdi belki...

Hayırlı olsun, güle güle binin...
[/QUOTE]

Kapora ile kimse ruhsat çıkarmazki arabaya. Çıkartırlarsa bu tarz bir durum olur http://www.izlesene.com/video/komik_vid ... rde/245292
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti alpko » 19 Mar 2009, 11:48

Ben de burada Suzuki`yi aldigimda 3ay ruhsatsiz dolastim, satis belgeleri yanimdaydi.. Fabia`da da ayni sekil de 1,5-2 ay tabi ulkeye goe durumlar da degisebilir..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 19 Mar 2009, 13:48

Dod türk değilmi, boşverin bu işleri devlet su işleri diyin;hayırlı olsun..
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti baho06 » 19 Mar 2009, 18:33

[quote="Amentu"]Arkadaslar gecen carsamba DOD da begendıgım oktaviayı almaya karar verdım.o gun ıcınde paranın yarısını yatırdım dıger kısmı ıcın bankadan kredı ayarladım. Kredı persembe cıktı ve ıslemlere baslandı. ılk once ptesı teslım edılır dendı tamam dedık. Sonra carsamba  dendı onada okey dedık. Bugun adamlar benı arıcaklar ve teslım ıcın cagıracaklardı. Arabayı satana kadar arayanlar aramıyor hatta beyfendı ısınız persembeye kaldı ozur dılerız ıcın aranmıyor bıle.ben arayınca ogrenıyorum işlerin ertesı gune kaldıgını. Yarına teslım edeceklermıs ama ınanın  araba sevdası kalmadı ıcımde.DOD dan güvenerek araba  alıyoruz ama paramızla  rezıl oluyoruz...[/QUOTE] dostum nette ne kadar temiz sahibinden arabalar varken daha neden dodla bodla uğraştın anlamış değilim
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 19 Mar 2009, 18:36

Kurumsal ciddiyet aradığı için olabilir.Sonuçta karşınızda bir muhatap buluyorsunuz.
Anahtar teslimi satış,Garanti, satış sonrası hizmetler de cabası...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti RAZOR10 » 19 Mar 2009, 18:45

2 elde direk oto pazarına bakılır internet fln yalan bence.. en güzeli mis gibi araç sahibinden alınır. dod zaten piyasadan 1-2 bin pahalı yatıyor 2 el araçlarını
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Amentu » 19 Mar 2009, 20:51

ben pahalıya alıyım ama temız alıyım kazıklanıyorum hıssı olmasın ıstedım.yanı arabanın  nesı warsa  yazıolar o cazıp geldı bana.Arkadaslar bugunde  alamadım arabayı bankayla DOD  sorun yasıyor olay su: Bana sattıkları araba bı fırmanın.bankadan aracın yarısını kredı olacak oducektım.yarısını odedım  dıger yarısı ıcın banka kredı ıslemlerını bıtırdı.DoD a  demısler kı: araba sahıbı fırmanın adresıne parayı yatırıcaz.DOD  dıyor kı: PArayı benım hesaba yatırın Banka Dıyor kı: Arac kımın ustuneyse onun hesabına  para yatırılır o zaman arac sahıbınden vekalet alın. DoD 3 gundur vekalet almıyor alamıyor.En sonunda banka aracın sahıbıyle konusup olayı bıtırıyor. Yarın ınsallah alıcam ve lanet okucam DOD a.
Sonuc olarak arkadaslar yarın arabayı alcak olursam tam tamına 8 gun.Evet 8 gundur bu ıslemler  bıtmedı...
Amentu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 19 Mar 2009, 21:03

amentu dostum.. internette şikayet war coma mutlaka bunu yaz.. bak nası arıyolar
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Hataylı » 20 Mar 2009, 23:27

[quote="?"]Arabayı alın ruhsatsız gezerdiniz birşey olmazdı noter satışının bir fotokopisini falan alırdınız aracı yeni aldım ruhsat çıkıyor deyince problem yapmazdı polis. Her aldığım araçta eksik ruhsatla birkaç gün gezmişliğim vardır Embarrassed [/QUOTE]
Bir ihtimal ama 2918 sayılı kanun 23 maddesi gereği mutlak surette araç trafikten men edilirdi.Ayrıca ceza,otopark ve çekme ücreti cabası olurdu.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Amentu » 20 Mar 2009, 23:50

Arkadaslar bugun en sonunda DoD arabamı teslım ettı. Yalnız : ucretsız olarak yapılacak olan Cİla ya yapılmamıs yada ozensız yapılmıs, arka stop calısmıyor, vıtes 1 ve 2 de takarken gıcırdıyor, sag arka kapı bozuk yolda ses cıkartıyor sanırım lastıgınde sorun var. Bunlar bana hıc belırtılmedı araba sorunsuz dendı gercı almadan gene bakımını yaptırttım ben ama gene ozensızlık.Dun gece sıkayet maılı atmıstım yetkılılere bu gun sıkayetım ulasmıs yetkılı cok ıyı davrandı bana ama  gene yarım ısler yapmıslar.yarın gene  goturucem aracı.Bıktırdılar benı...
Amentu
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir