iki ilginç olay :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

iki ilginç olay :)

İleti tolga_kaan_ » 19 Mar 2009, 20:08

1-) sabah  arabayı çalıştırdığımda anlık yakıt tüketim göstergesine gözüm takıldı, benzinde çalışırken hızım 80 civarı iken  6.9 lt gösteriyordu  kısa bi süre sonra  lpg ye geçti (bu arada vites değiştirmedim - pedaldan ayağımıda çekmedim yani herşey aynıyken) yakıt tüketimi 4.8 e düştü. acaba bendemi bi yanlışlık var diye 1 kere daha denedim yine aynısı oldu. Mantıksız old farkındayım ama ilginç geldi.

2-) arabayı muayeneye soktu iştakipçim  lpg tankının kapağının altındaki conta yokmuş, onu almak için ilgili markanın sakarya bayisini aradım  dedim fiyatı ne kadar ?  " abi ben şimdi çıkmak zorundayım  contayı dükkanın önündeki tenteye bırakıyorum ordan alırsın "  ee dedim ücreti  "yok abi ne demek helali hoş olsun dedi.  atladım arabaya gittim  adam gerçekten bırakmış aldım taktım ClapClapClap   Açıkçası beni çok şaşırttı   yaklaşımı. (parçanın maddi değerinin bir önemi yok ) Bu zamanda böyle esnaf Helal olsun ne diyim.

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 20:10

ayağınızı gazdan çok kısa süreli çekip geri bastıysanız 0 olmaz, bir kaç saniye bekleyin, 3-4 saniye gecikmeli hesaplıyor olabilir.

ama yok gazdan çekip 5-6 saniye bekledi iseniz, ve yine 0.0 harici bir değer varsa, kişisel görüşüm aracın devir-hız-vites kombinasyonu hatalı olduğu için gaza ihtiyaç duyup, ECU gazlamış olabilir siz basmasanızda.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tolga_kaan_ » 19 Mar 2009, 20:20

[quote="hakanerdogan"]
ayağınızı gazdan çok kısa süreli çekip geri bastıysanız 0 olmaz, bir kaç saniye bekleyin, 3-4 saniye gecikmeli hesaplıyor olabilir.

ama yok gazdan çekip 5-6 saniye bekledi iseniz, ve yine 0.0 harici bir değer varsa, kişisel görüşüm aracın devir-hız-vites kombinasyonu hatalı olduğu için gaza ihtiyaç duyup, ECU gazlamış olabilir siz basmasanızda.

[/QUOTE]

hakan ben 0.0 ile alakalı birşey yazmadım ama :) neyse yanlış okuduğunu varsayıyorum. Hayırlı akşamlar.    dediğim gibi her şey aynı yol pedala olan baskım vs vs..

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 20:30

harbi ya saçmalamışım, ben gaza(LPG) geçme durumu ile gaza basma durumunu karıştırmışım. düzeltmenizden sonra anladım 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir