Aramızda AVUKAT varmı arkadaşlar?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aramızda AVUKAT varmı arkadaşlar?

İleti turuncuklu » 24 Mar 2009, 00:39

Aramızda avukat varsa bağkurdan emeklilikle ilgili bilgi almak istiyorum arkadaşlar..Babam 64 yaşında, çiftci bağkuru var ama emekli edemiyoruz.Bağkura gidiyoruz, dosyasını çıkartıyoruz ama sen emekli olamassın diyolar bizi gönderiyolar.

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Mar 2009, 10:17

Ooğuzz arkadaşımız avukattı yanlış hatırlamıyorsam...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mxengine » 24 Mar 2009, 10:27

banada lazım bizim kiracı 1 aydır ödemiyor kirayı.Hadi parası yoktur işler kotudur ödemez derimde adam bu hafta 100 milyarlık jip aldı noterden iftarname çektikte bakalım ne olacak
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Mar 2009, 10:45

Bu insanlar ne yapıyor ne ediyor hiç anlamıyorum zaten, biz depoyu dolduramıyoruz, adamlar jip alıyor...???
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tolga_kaan_ » 24 Mar 2009, 11:48

[quote="turuncuklu"]    Aramızda avukat varsa bağkurdan emeklilikle ilgili bilgi almak istiyorum arkadaşlar..Babam 64 yaşında, çiftci bağkuru var ama emekli edemiyoruz.Bağkura gidiyoruz, dosyasını çıkartıyoruz ama sen emekli olamassın diyolar bizi gönderiyolar. [/QUOTE]

bağkur kurumuna  resmi yazı ile başvurun " 4982 sayılı bilgi edinme yasası " çerçevesinde    size 15 gün içinden  yanıt vermek zorundalar.  Lafzi olarak  "sen emekli olamazsın"  diyerek yollamakla başından sallamış oluyorlar.  Sosyal güvenlik kurumları birleşince  bu tür sıkıntılar fazlasıyla arttı. Biz de  ödediğimiz askerlik borçlanmasını   birdaha ödemek zorunda kaldık , açtığımız davayı kaybettiğimiz için..  bir de babanızın bağkur numarasını yazarsanız belki daha net yardımcı olabilirim

(avukat değilim yanlış anlaşılmasın)

yasa hakkında bilgiiçin  http://www.icisleri.gov.tr/_Icisleri/We ... ayfaNo=155

kirayı ödemeyen  kiracı için

Kira bedelini zamanında ödememelerinden dolayı haklı olarak bir yıl
içinde kendilerine bir defa yazılı ihtar yapılan kiracılar ihtarın
tebligatından sonra 30 gün (*) içinde borcu ödemezse derhal tahliye davası açılabilir.   (*) 6 aydan az süreli kira sözleşmelerinde.

tahliye davası açılabilir.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 24 Mar 2009, 15:43

[quote="turuncuklu"]    Aramızda avukat varsa bağkurdan emeklilikle ilgili bilgi almak istiyorum arkadaşlar..Babam 64 yaşında, çiftci bağkuru var ama emekli edemiyoruz.Bağkura gidiyoruz, dosyasını çıkartıyoruz ama sen emekli olamassın diyolar bizi gönderiyolar. [/QUOTE]

mrb. ben rahmetli babamın emekliliği için 4 defa dava açtım bağkura ve sonun da emekli oldu. bana özelden yaz ayrıntıları konuşalım. bizim dava hala emsal gösteriliyor

ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti turuncuklu » 24 Mar 2009, 15:50

Mehmet bey: daha önceleri babamın bağkur borç kağıtları geliyordu.6 miyar-6 milyar falan..işte gün geldi emeklilik için baş vurduk ama bize sizin pancar ekiminden 14 yıllık bağkarunuz var ama elden ödemediğiniz için makbuzunuzda yok dolayısıyla SİZ EMEKLİ OLAMASSINIZ DİYORLAR.  Bana biyol yordam gösteririsen sevinirim..nereden başlamalıyım?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

babamın bilgileri aşagıda::::::::::::::::::::::::::

Tarih : 23/03/2009 22:02

Sayfa          : 1/1

Bağ-Kur no

Baba Adı

TC Kimlik No

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 24 Mar 2009, 16:08

2926 sayılı bağkur kanunu 1.3.1988 de yasalaştı. bu kanuna göre kendi adına çiftçilik yapan kişiler zorunlu bağkur sigortası kapsamındadır hükmü var. yalnız her ne hikmetse hükümetler bu kanunu 1994 yılına kadar uygulamadı. 94 yılında çiftçilerin satışlarından dolayı ürün bedellerinin %1 kadarı bağkur primi olarak kesilmeye başlandı. sizin yapmanız gereken eğer elinizde 94 yılından itibaren erhangibir müstahsil makbuzu varsa bunu bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurarak sigorta başlangıç tarihinizi 01.07.1994 tarihine geri aldırmanız. bundan sonra emekli olması için 5400 gün olması gerekiyor.

bizim dava numaramız. 2005/12602-13601 tarihli yargıtay kkesin kararı

ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti ooguzz » 24 Mar 2009, 18:24

Merhaba sorunun prim ödemelerindeki çakışmadan kaynaklanması muhtemel ancak detaylı bilgi olmadan yardımcı olmak biraz zor. BAĞKUR'un talebinize verdiği cevabı gönderebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
ooguzz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 25 Mar 2009, 11:15

Oğuz bey bağkura yazılı olarak bir talebte bulunmadık.Bağkur müdürüyle ve orada bizimle alakadar olan bağkur çalışanlarıyla defalarca görüştük ama sonuç yok.emekli olamassınız diyorlar..ben bir dilekçeyle baş vursam o dilekçeyi eldenmi teslim etmem gerekiyor yoksa postaylamı oluyor bu işler?   Kanunen 15 gün içerisinde cevap vermeleri gerekiyormuşya bu dilekçenin ellerine geçtikten sonra 15 gün içerisindemi oluyor?  Örnek bir dilekce nasıl olmalı? Birde cevap alamassam ne yapmalıyım?

(arkadaşlar ilgileriniz için hepinize teşekkürler)
turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir