Köpeğe çarptım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Köpeğe çarptım.

İleti yonetici » 24 Mar 2009, 14:50

Dün gece havalimanından eve gelirken bir döner kavşağın yakınında önüme köpek atladı çok ani olduğundan kaçmayı düşünmedim mecburen çarpışma hazırlığı yaptım frene yüklendim. Frenle arabanın burnu iyice yere yapışınca köpek altıma girmedi havalandı sola doğru fırladı kavşağın içerisinde bir başka aracın çarpmayacağı şekilde kaldırım kenarına düştü bir ciyaklama sesi geldi. Hoş bir hatıra olmayacak manzara ile karşılaşma ihtimalim yüksek olduğundan hayvanı hiç o halde görmeyim dedim. Yol ortasında falan kalsa yine alıp kenara çekecektim ama güvenli bir yere düştüğünden yoluma devam ettim. Arabada herhangi bir hasar kan vs. olmamış hayvanda kırık yada iç kanama falan yoksa belki kurtulmuş bir süre sonra kalkıp gitmiş olabilir. Unhappy

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti baho06 » 24 Mar 2009, 15:10

anlamıyorum. insana çarpsan mecbur duracaksın.köpek te bir canlı ne farkı varki.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 24 Mar 2009, 15:56

Sadece canlı olmak insan ile hayvanı kıyaslamak için oldukça basit bir kriter ikisini aynı tutamam.

Hem nasıl insana acil durumda ücretsiz tıbbi müdahale yapılıyor ise hayvanseverler boş beleş işlerle uğraşacaklarına bununla uğraşsınlar veterinerlerden hayvanlar için bu hizmetin ücretsiz alınmasını sağlasınlar o zaman birçok sürücü bu hayvanları yolda bırakmaz. Ben o hayvanı veterinere götürsem bir kırık için bile yüzlerce lira ameliyat masrafı alacaktı. Amaçsızca yaşayan başıboş bir köpek bence bu ilgi ve alakaya layık olamaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti mxengine » 24 Mar 2009, 17:09

geçmiş olsun sen gene elinden geleni yapmışsın
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 24 Mar 2009, 17:15

[quote="?"]

Sadece canlı olmak insan ile hayvanı kıyaslamak için oldukça basit bir kriter ikisini aynı tutamam.

Amaçsızca yaşayan başıboş bir köpek bence bu ilgi ve alakaya layık olamaz.
[/QUOTE]

Hiçbirşey başıboş değildir.Allah hiçbircanlıyı amaçsız yaratmamıştır. Umarım birgün sende anlarsın.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 24 Mar 2009, 17:26

elbette Allah hiç bir canlıyı amaçsız yaratmamıştırda köpeğede gel çarpayım demiyor şöförler, çıkmasın yola, çıkıyorsada çıkar, hayvandır nihayetinde, çarpıldıysada yapacak bir şey yok. Durup uğraşmaya değmez. Geçmiş olsun. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 24 Mar 2009, 17:30

[quote="HTP"]
Hiçbirşey başıboş değildir.Allah hiçbircanlıyı amaçsız yaratmamıştır. Umarım birgün sende anlarsın.[/QUOTE]

Yaratılışında bir amaç vardır ama beni kasteddiğim yaşayında bu amaca ne kadar hizmet ettiği ile ilgilidir. Bekçi köpeği olur, narkotik olur, arama kurtarma köpeği olur, kızak çeker vs. insanlığa hizmeti dokunur sokak köpeği istanbulda neye hizmet eder şehire kurtların inmesine mi engel oluyor? Benim kasteddiğim amaçsızlık ve başıboşluk bununla ilgilidir yaratılışı ile ilgili değil.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ankaralı_06 » 24 Mar 2009, 17:32

herneyse arabada hasar çok mu .iti boşver sen usta
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 24 Mar 2009, 17:43

[quote="?"][quote="HTP"]
Hiçbirşey başıboş değildir.Allah hiçbircanlıyı amaçsız yaratmamıştır. Umarım birgün sende anlarsın.[/QUOTE]

Yaratılışında bir amaç vardır ama beni kasteddiğim yaşayında bu amaca ne kadar hizmet ettiği ile ilgilidir. Bekçi köpeği olur, narkotik olur, arama kurtarma köpeği olur, kızak çeker vs. insanlığa hizmeti dokunur sokak köpeği istanbulda neye hizmet eder şehire kurtların inmesine mi engel oluyor? Benim kasteddiğim amaçsızlık ve başıboşluk bununla ilgilidir yaratılışı ile ilgili değil.
[/QUOTE]

Kapitalist mantığı... kendi işine yaramıyorsa hiç değeri yoktur. belki de o köpek insanız diye gezenlerin yol kenarlarına attıkları atıkları temizleyerek çevre temizliğine katkıda bulunuyordu. Aslında söylemek istediğim eşyanın sırrına tam olarak vakıf olamayacağımızdan peşin hükümler vermemememiz gerektiğidir. Dalından düşen bir yaprak bile Allah'ın izniyle düşer. Allahın sahip olduğu makro kadere senin sahip olduğun mikro kader hizmet etmiş ve belki de bu yolla eceli gelen köpeğin ölümüne sebep olmuşsundur. 
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ankaralı_06 » 24 Mar 2009, 17:49

peki bu çöp möp toplayan kenardaki atıkları toplayan başıboş itlerin ufacıcık çocukları ısırdığını kuduz ettiğini bilseniz ne dersiniz acaba.
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 24 Mar 2009, 17:49

[quote="ankaralı_06"]herneyse arabada hasar çok mu .iti boşver sen usta[/QUOTE]

Arabada herhangi bir hasar göremedim gündüzde incelemedim normalde böyle durumlarda sıklıkla ağır hasar alındığından bahsederler. Köpekde araba kadar şanslı oldumu orasını bilemiyorum arkamdan hızla gelen birkaç araç olduğu için yakında duramadım.  Zaten yanına gidip bakmaya niyetim yoktu uzaktanda akıbetini göremedim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ankaralı_06 » 24 Mar 2009, 17:51

iyi hasar yoksa önemli değil.Köpektede bişey yoktur
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 24 Mar 2009, 19:21

ya ağbi nolcak isterse parça parça olsun ondan mı korkuyon ya aslında gidip bakman gerekiyordu ama nese olan olmuş bundan sonra dikkat et nolursa olsun git kontrol et geçmiş olsun
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 24 Mar 2009, 20:42

gercekten konu nerden nerelere gelmiş ya.Ben bu konuda kendı fikrimi soylıyım eğer bir canlıya carpıyorsak ve maddi olarakta ımkanımız varsa veterıner veya baska bır cozum yolu olsun elımızden gelenı yapmalıyız.Sonucta öldü geçti diyorsunuz ancak Canı alanda verende allahtır.Bu günahın altından nasıl kalkacaksınız hiç düşündünüzmü ?
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti mygokhan » 24 Mar 2009, 20:47

İnsan elbette yardım etmek ister.Küçük minik bir kedicik olur, hemen tutar götürürsünüz.Falan filan..İnsana çarptığında bile kendin müdahale edemiyorsun..Ambulans çağırıyorsun.Eğer hayvanlar için ambulans gibi bir olay olsa eminim çağırırdı.Kocaman köpek, nereye götüreceksin?Gönül isterki olmasın ama oluyor işte..Alıp götürsen tedavi masraflarını kaskodan karşılasan bile olur aslında ama kaskonun böyle bir şeye evet diyeceğini sanmıyorum.İğne yapmaya bile dünya para istiyorlar..

Veya elinden bişey gelse o anda yapabilir insan.Ama kaçımız bu işten anlarız ki?

Zannetmiyorum Emir bey hayvan düşmanı olsun..Elinden gelseydi yapardı bişeyler..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Balki, Burak » 24 Mar 2009, 20:49

Sakın yanlıs anlasılmasın ben şahıs adına birşey söylemiyorum.Ama hani bazı arkadaslar var hepimiz biliyoruz. Fazla açıklamayada gerek yok. Laf gitiği yere gidiyor orda zonk ediyor jeton düşüyor gerisi yalan :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 00:47

YA size inanmıyorum bu kadar duyarsız olur mu insan. Köpeğe çarpılmış, arabada hasar varmı diye konuşuyosunuz.  Siz insana da vursanız önce tampona bakarsınız.  KAzadır olur isteyerek vurmamışsındır ama insan iner bakar hayvana, yaralıysa koyar bagaja tedavisi yaptırır. İstanbulda başı boş gezen hiç bir faydası olmayan insanlarda var, ve ben böyle bir insana vurduğunuzu düşünmek bile istemiyorum.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 25 Mar 2009, 00:54

sanki sen çarpsan öyle yapacan .Bırak edebiyatı kemal
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir