Köpeğe çarptım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Köpeğe çarptım.

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 00:56

[quote="ankaralı_06"]sanki sen çarpsan öyle yapacan .Bırak edebiyatı kemal[/QUOTE]
Ne edebiyatı bu işin edebiyatı mı olur. İnsan olmak lazım biraz. Benimde köpeğim var, o açken ben evde rahat uyuyamam.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 25 Mar 2009, 01:00

Geçmiş olsun.

İnş. köpekte de birşey yoktur.

Geçen sene Abant'tan dönüşte bir arkadaşım otobanda arabası ile köpeğe çarptı da epey bir maddi hasar olmuştu arabasında. Arabanın yoldan çıkmadığına şükrediyordu. (

Keşke bu tarz şeyler olmasa. Ama insanlar ile hayvanların yaşam alanları karıştığı için bu tarz şeyler kaçınılmaz malesef.

Emir hocam, 2 teker kullandığın için bilirsin; 2 teker ile köpeğe çarpmak çok daha fena birşey.  

Allah'tan motosiklet ile giderken olmamış bu olay.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti ankaralı_06 » 25 Mar 2009, 01:04

[quote="kemaI"][quote="ankaralı_06"]sanki sen çarpsan öyle yapacan .Bırak edebiyatı kemal[/QUOTE]
Ne edebiyatı bu işin edebiyatı mı olur. İnsan olmak lazım biraz. Benimde köpeğim var, o açken ben evde rahat uyuyamam.
[/QUOTE] benim hayatım söz konusu ise köpek umrumda değil .Sen ailecek giderken bir köpek önüne atlasa o an insani duyguaları n depreşipte manevra yapıp araç içindeki herkesi riske mi atarsınyoksa vurup geçermisin.Edebiyattan kastım bu Wink
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 25 Mar 2009, 01:04

[quote="?"]

Amaçsızca yaşayan başıboş bir köpek bence bu ilgi ve alakaya layık olamaz.
[/QUOTE]

ÇOK SAÇMA BİR DÜŞÜNCE, O CANLININ CANINI SEN Mİ VERDİN Kİ YAŞAMASINA LAYIK OLUP OLMADIĞINA KARAR VEREBİLİYORSUN? SENİ VİCDANINLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2009, 01:05

[quote="kemaI"]YA size inanmıyorum bu kadar duyarsız olur mu insan. Köpeğe çarpılmış, arabada hasar varmı diye konuşuyosunuz.  Siz insana da vursanız önce tampona bakarsınız.  KAzadır olur isteyerek vurmamışsındır ama insan iner bakar hayvana, yaralıysa koyar bagaja tedavisi yaptırır. İstanbulda başı boş gezen hiç bir faydası olmayan insanlarda var, ve ben böyle bir insana vurduğunuzu düşünmek bile istemiyorum. [/QUOTE]

İnsanla hayvanı bir tutandan korkarım ben...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 01:06

[quote="ankaralı_06"][quote="kemaI"][quote="ankaralı_06"]sanki sen çarpsan öyle yapacan .Bırak edebiyatı kemal[/QUOTE]
[/QUOTE] benim hayatım söz konusu ise köpek umrumda değil .Sen ailecek giderken bir köpek önüne atlasa o an insani duyguaları n depreşipte manevra yapıp araç içindeki herkesi riske mi atarsınyoksa vurup geçermisin.Edebiyattan kastım bu Wink[/QUOTE]
Ben köpeğe niye çarptın demedim. Kaçınılmazsa elbette vuracaksın. Ama inip bakma zahmetinde bile bulunulmamış, tamponun derdine düşülmüş.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 01:09

[quote="hakanerdogan"] [quote="kemaI"]YA size inanmıyorum bu kadar duyarsız olur mu insan. Köpeğe çarpılmış, arabada hasar varmı diye konuşuyosunuz.  Siz insana da vursanız önce tampona bakarsınız.  KAzadır olur isteyerek vurmamışsındır ama insan iner bakar hayvana, yaralıysa koyar bagaja tedavisi yaptırır. İstanbulda başı boş gezen hiç bir faydası olmayan insanlarda var, ve ben böyle bir insana vurduğunuzu düşünmek bile istemiyorum. [/QUOTE]

[/QUOTE]
Hayvan sevmeyen insan sevmez diye bilirim bende. O hayvanı da Allah ın yarattığını unutmayın. Kendi canımızdan mesul olduğumuz kadar diğer canlılardan da mesuluz. Tasmalı, cins bir köpeğe vurulsaydı inip bakılacak tı ama.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2009, 01:13

neyse sonuçta admin bir köpeğe çarpmış, bizde burada tartışıyoruz. kimse isteyerek çarpmaz, kaç kez kuşa kediye çarpmayım diye frene asıldığımı sağa sola kaçtığımıda bilirim...

lakin çarptıktan sonra yapacak bir şey yok, Allah'da öyle uygun görmüş ki hayvanın kaderinde çarpılmak varmış... çarpanada çarpılanada geçmiş olsun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 25 Mar 2009, 01:14

[/QUOTE]

İnsan yada hayvan eğer ona canı sen veremiyorsan ve Allahtan başka birgüç veremiyorsa sanada banada o hayvanada verilen can aynı derecede kutsaldır ve önemlidir. Allahın verdiği canı ancak Allah alır senin araban buna sadece bir mazeret.Ama Allahın verdiği canı hor görmek tüm yaşamı hor görmek gibidir.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti HTP » 25 Mar 2009, 01:16

Bir yaşamı küçümseyenden korkarım ben.Bir cana kıyan tüm varlığın canınada kıysa yine acımaz.Bir cana kıyan tüm canlara kıymış gibidir keza.Allah içimizdeki sevgiyi öldürmesin hem insanlığımızı hemde insanlara karşı olan sevgiyi öldürmesin.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 01:17

[quote="hakanerdogan"]neyse sonuçta admin bir köpeğe çarpmış, bizde burada tartışıyoruz. kimse isteyerek çarpmaz, kaç kez kuşa kediye çarpmayım diye frene asıldığımı sağa sola kaçtığımıda bilirim...

lakin çarptıktan sonra yapacak bir şey yok, Allah'da öyle uygun görmüş ki hayvanın kaderinde çarpılmak varmış... çarpanada çarpılanada geçmiş olsun.
[/QUOTE]
 Zaten konuyu admin değilde başkası açsaydı yorumlar farklı olurdu.. 
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 25 Mar 2009, 01:17

EMİR TARZIM BİRAZ SERT BELKİ AMA ÖYLE UMARSIZCA YAZMIŞSIN Kİ YORUMU İNAN YÜZÜME SÖYLESEN SANA HİÇBİRŞEY DEMEDEN ÇEKİP GİDERDİM KARŞINDAN.. BU TAVRIMDAN DOLAYI MESAJIMI SİLMEYE VE KARŞI YORUMDA BULUNMA HAKKIN YOK.  TAMAM KAZADIR, BENDE ÇARPABİLİRDİM, KAZA İLE İNSANLAR ÖLÜYOR, AMA ŞUNU BİLMENİ İSTERİM Kİ, HİÇBİR CANLI GEREKSİZ YERE YARATILMAMIŞTIR, HER CANLI EĞER ZOR DURUMDAYSA, İLGİ VE ALAKAYA LAYIKTIR. BUNU ÖĞRENMENİ İSTİYORUM.
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti ankaralı_06 » 25 Mar 2009, 01:18

[quote="kemaI"][/QUOTE]
Hayvan sevmeyen insan sevmez diye bilirim bende. O hayvanı da Allah ın yarattığını unutmayın. Kendi canımızdan mesul olduğumuz kadar diğer canlılardan da mesuluz. Tasmalı, cins bir köpeğe vurulsaydı inip bakılacak tı ama.
[/QUOTE]

kendi adıma konusayım tasmasını bırak isterse bilmem kimin köpeği olsun umrumda değil.Tasma olunca farlı olmuyor heralde
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 25 Mar 2009, 01:27

[quote="sonertevfik"]
[quote="?"]

Amaçsızca yaşayan başıboş bir köpek bence bu ilgi ve alakaya layık olamaz.
[/QUOTE]

ÇOK SAÇMA BİR DÜŞÜNCE, O CANLININ CANINI SEN Mİ VERDİN Kİ YAŞAMASINA LAYIK OLUP OLMADIĞINA KARAR VEREBİLİYORSUN? SENİ VİCDANINLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM...
[/QUOTE]

ClapClapClap
Clap
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 01:34

[quote="ankaralı_06"][quote="kemaI"][/QUOTE]
[/QUOTE]

kendi adıma konusayım tasmasını bırak isterse bilmem kimin köpeği olsun umrumda değil.Tasma olunca farlı olmuyor heralde
[/QUOTE]
Depremde Gölcükteki enkaz altında canlı arayan köpekler geliyor aklıma, Allah korusun senin sevdiğin birisi olsaydı o enkazın altında, Köpek sana bakıp; banane bu kadar yüksek binada oturmasaydı, kimin yakınıysa yakını deseydi. Senden farkı kalırmıydı.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 25 Mar 2009, 01:56

kemal akıllı konu ş kelimelerin sapıtıyor biraz .Senden farkı kalırmıydı falan ne demek istiyosun sen .Kişisel sorununmu var benle .o laflarını sana bir mukabele diyerek iade ediorum
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 02:01

[quote="ankaralı_06"]kemal akıllı konu ş kelimelerin sapıtıyor biraz .Senden farkı kalırmıydı falan ne demek istiyosun sen .Kişisel sorununmu var benle .o laflarını sana bir mukabele diyerek iade ediorum[/QUOTE]
Seni tanımam etmem, seninle ne problemim olucak, olsa bile burda çözüm mü bulucaz. Kelimelere takılı kalma, seni köpekle bir tutmadım ben, kimseyide tutmam. Söylediklerin duyarsızca geldi bana.  Kimin köpeği olursa olsun umrumda olmaz demedin mi. Bir canlı için için böyle konuşman doğru değil. Seni veya başkasını rencide etmek istemem, ama duyarsız bir toplum olduk ve bunu marifetmiş gibi anlatıyoruz. Ben bir köpeğin insan için neler yaptığından bahsettim. Anlayana tabi....
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Mar 2009, 02:05

Olayı saçma bir noktaya getiriyorsunuz ve kesinlikle vay neden inip bakmadın etmedin diyenleride samimi bulmuyorum. Bir dağ yolunda giderken domuza çarptığınızı düşünün can çekişiyor inim inim inliyor hadi bakalım sizin mantığınız ile oda can taşıyor köpeğe gelince atıp tutuğunuz gibi onuda bagajınıza koyun götürün veterinere göreyim sizi. Ben realist bir adamımdır sevgininde dozunu kaçırmam insan ayrı hayvan apayrı. Bahçeli evim olsa kesinlikle köpek beslemeyi düşünürdüm yıllardır kuş besliyorum kedileride çok severim tüy sorunları seyahatlerde birilerinin bakması sorunu olmasa evde kedi beslemeyide düşünmüştüm. Hayvanlarla bir alıp veremediğim yok kasten zararda vermem zarar verilmesinede göz yummam ama önüme atlayan hayvana niye vurdum diye 1 dakika olsun hayıflanmam. 30-40 liralık antibiyotiği bile kendimize alırken pahalıymış diyoruz kızıyoruz kedi köpeği veterinere mi yetiştiricem birde. Zorunlu trafik sigortası kapsamına hayvanlara gelecek zararlardan doğan tedavi masraflarınıda eklesinler o zaman bu hayvanların büyük kısmı yolda bırakılmaz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir