Köpeğe çarptım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Köpeğe çarptım.

İleti fantastik » 25 Mar 2009, 02:07

[quote="efboacestc"]
[quote="sonertevfik"]
[quote="?"]

Amaçsızca yaşayan başıboş bir köpek bence bu ilgi ve alakaya layık olamaz.
[/QUOTE]

ÇOK SAÇMA BİR DÜŞÜNCE, O CANLININ CANINI SEN Mİ VERDİN Kİ YAŞAMASINA LAYIK OLUP OLMADIĞINA KARAR VEREBİLİYORSUN? SENİ VİCDANINLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM...
[/QUOTE]

ClapClapClap
Clap[/QUOTE]

ClapClapClap

alkıştan başka ne yazlılırki bu söze.başıboş amaçsız ne demek diğerleri kapı köpeği narkotik köpeği ise bunun suçu ne inşallah ölmemiştir.tamponun parçalansada o köpek ölmese....

Clap

fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 25 Mar 2009, 02:11

[quote="?"]

Olayı saçma bir noktaya getiriyorsunuz ve kesinlikle vay neden inip bakmadın etmedin diyenleride samimi bulmuyorum. Bir dağ yolunda giderken domuza çarptığınızı düşünün can çekişiyor inim inim inliyor hadi bakalım sizin mantığınız ile oda can taşıyor köpeğe gelince atıp tutuğunuz gibi onuda bagajınıza koyun götürün veterinere göreyim sizi. [/QUOTE]

buralarını bende dile getirdim.Çok doğru düşünüyosunuz
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Mar 2009, 02:13

[quote="fantastik"] başıboş amaçsız ne demek diğerleri kapı köpeği narkotik köpeği ise bunun suçu ne inşallah ölmemiştir.tamponun parçalansada o köpek ölmese....[/QUOTE]

Onun suçu gecenin yarısı giden aracın hemen önüne aniden atlamış olmak. Hayvanı yolun ortasına bağlayıp üzerine araba sürmedik heralde nasıl bir mantıkla yazıyorsunuz anlamıyorumki duygularınızla hareket edeceğinize bir akıl ve mantıkla hareket edin. Biz 3 kişiyiz araçta ve arkamızdan gelen araçlarda var ben aniden fren yapınca taksici bana vurmamak için sağa kaçtı bu kadar insan bir tehlike atlatmış kimin umurunda köpek. Ben sadece keşke yoluma çıkmasaydı dedim keşke çarpmasaydım bile demedim yoksa kendimi suçlamış oludum zerre kadar kabahatim yokken.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti fantastik » 25 Mar 2009, 02:19

[quote="ankaralı_06"][quote="?"]

Olayı saçma bir noktaya getiriyorsunuz ve kesinlikle vay neden inip bakmadın etmedin diyenleride samimi bulmuyorum. Bir dağ yolunda giderken domuza çarptığınızı düşünün can çekişiyor inim inim inliyor hadi bakalım sizin mantığınız ile oda can taşıyor köpeğe gelince atıp tutuğunuz gibi onuda bagajınıza koyun götürün veterinere göreyim sizi. [/QUOTE]

buralarını bende dile getirdim.Çok doğru düşünüyosunuz
[/QUOTE]

ben başkasının ezdiği güvercini götürdüm veterinere ve 20 ytl para bıraktım masrafı fazla ise tedavi et yazıktır dedim veteriner benden 20 ytl yi bile almadı ama ben yinede bıraktım kanadı kırılmış ve ayağının teki kopmuştu.gelelim erkut sana bu kadar destekleme amacını anlamadım ya siz çok vizdansızsınız ya ben ve burdaki bazı arkadaşlar çok duygusal.....

karşınızdaki bi canlı birgün sizde bişe olur yol kenarında insanlar bakmaz bile suratınıza..

haa gelelim insan hayvan farkına.

peygamber efendimiz hendek savaşına ordusuyla yetişip çukurlaRI KAZDIRICAKMIŞ ORDUNUN EN ÖNÜNDE GİDERKEN ORDUNUN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMİŞ VE 2 SAAT UZATMIŞ YOLU..sormuşlar efendimiz neden uzattın yolu diye..EFENDİMİZDE DEMİŞKİ İKİ TANE KÖPEK YATIYODU VE UYUYOLARDI DEMİŞ..ONLARI UYANDIRMAK İSTEMEDİM O YÜZDEN DEMİŞ.BENİM ONLARI UYANDIRMA VE RAHATSIZ ETME GİBİ BİR HAKKIM YOK DEMİŞ.......

belki yüreğiniz o başıboş dediniz için sızlamıştır..UMARIM...
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fantastik » 25 Mar 2009, 02:22

Yaratılışında bir amaç vardır ama beni kasteddiğim yaşayında bu
amaca ne kadar hizmet ettiği ile ilgilidir. Bekçi köpeği olur, narkotik
olur, arama kurtarma köpeği olur, kızak çeker vs. insanlığa hizmeti
dokunur sokak köpeği istanbulda neye hizmet eder şehire kurtların
inmesine mi engel oluyor? Benim kasteddiğim amaçsızlık ve başıboşluk
bununla ilgilidir yaratılışı ile ilgili değil.

bu arada geçmiş olsun benim lafım çarpmanızdan değil şu anlamsız cümlelerinize..

fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Mar 2009, 02:22

Bu hadise inanmamı beklemeyin benden mutlaka o yolculuk develerle yapılır 2 köpek uyanmayacak diye devenin günahı ne 2 saat fazladan yol gitmiş? Hadis uydurmakta en kolay yapılan iş zaten inanılacak şeymi bu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti kemaI » 25 Mar 2009, 02:23

[quote="?"]

Olayı saçma bir noktaya getiriyorsunuz ve kesinlikle vay neden inip bakmadın etmedin diyenleride samimi bulmuyorum. Bir dağ yolunda giderken domuza çarptığınızı düşünün can çekişiyor inim inim inliyor hadi bakalım sizin mantığınız ile oda can taşıyor köpeğe gelince atıp tutuğunuz gibi onuda bagajınıza koyun götürün veterinere göreyim sizi. Ben realist bir adamımdır sevgininde dozunu kaçırmam insan ayrı hayvan apayrı. Bahçeli evim olsa kesinlikle köpek beslemeyi düşünürdüm yıllardır kuş besliyorum kedileride çok severim tüy sorunları seyahatlerde birilerinin bakması sorunu olmasa evde kedi beslemeyide düşünmüştüm. Hayvanlarla bir alıp veremediğim yok kasten zararda vermem zarar verilmesinede göz yummam ama önüme atlayan hayvana niye vurdum diye 1 dakika olsun hayıflanmam. 30-40 liralık antibiyotiği bile kendimize alırken pahalıymış diyoruz kızıyoruz kedi köpeği veterinere mi yetiştiricem birde. Zorunlu trafik sigortası kapsamına hayvanlara gelecek zararlardan doğan tedavi masraflarınıda eklesinler o zaman bu hayvanların büyük kısmı yolda bırakılmaz.

[/QUOTE]
Köpek bagaja sığmaz diye mi yoksa işe yaramaz hayvanın tekiydi zaten düşüncesiylemi durmadınız karar verin.  Domuz can çekişince ne yaprdınıza da cevap vereyim; bana zarar vermeyecek durumdaysa keserdim boğazını... İnsanın bagajı değil yüreği geniş olucak.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fantastik » 25 Mar 2009, 02:28

[quote="?"]Bu hadise inanmamı beklemeyin benden mutlaka o yolculuk develerle yapılır 2 köpek uyanmayacak diye devenin günahı ne 2 saat fazladan yol gitmiş? Hadis uydurmakta en kolay yapılan iş zaten inanılacak şeymi bu.[/QUOTE]

köpeğin uyanması değil insaf işi bu neyse ben konuyu kapatıyorum.ama birgün başınıza öle bi iş gelirki bu olay aklınıza gelir.canınıza bişe gelmemiş inşallah köpekte ölmemiştir.ama size tavsiye veya bi fikir vereyim yada şöle söyleyeyim etme bulma dünyası demişler...aman siz iyi olun etraf kötü olsun önemli değil..başıboşda olsa o bi can ve kalbi atıyo o kalbi siz durdurmayın yada kaza varsa durmamasını sağlayın....İYİ GECELER
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti carey78 » 25 Mar 2009, 02:58

muhabbet ucmuş gitmiş emir hocam herşeye rağmen geçmiş olsun;
carey78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 12:23

İnsanlar kendilerini illaki haklı görecekse Hz.Peygamber'in uygulamasını bile inanılmaz ya da hiç olmamış kabul edebiliyor demek ki...Bu gidişin sonunu düşünmek bile istemem...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 12:27

[quote="HTP"] Bir yaşamı küçümseyenden korkarım ben.Bir cana kıyan tüm varlığın canınada kıysa yine acımaz.Bir cana kıyan tüm canlara kıymış gibidir keza.Allah içimizdeki sevgiyi öldürmesin hem insanlığımızı hemde insanlara karşı olan sevgiyi öldürmesin. [/QUOTE]
 Orijinalini yazan  HTP:

İnsan yada hayvan eğer ona canı sen veremiyorsan ve Allahtan başka birgüç veremiyorsa sanada banada o hayvanada verilen can aynı derecede kutsaldır ve önemlidir. Allahın verdiği canı ancak Allah alır senin araban buna sadece bir mazeret.Ama Allahın verdiği canı hor görmek tüm yaşamı hor görmek gibidir.

+1

Allah hiçbirimizin içindeki merhamet duygusunu almasın, bize de merhamet etsin.

Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Balki, Burak » 25 Mar 2009, 12:36

Sen bu mantıktayken veteriner ucretlerı bedava olsa bile carptıgın kopegı alıp goturmezsin.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti delidolu » 25 Mar 2009, 13:04

Allah köpeğe rahmet -eğer öyle birşey varsa- etsin... AMİN.

Olan olmuş artık...

Lütfen hepimiz 1az daha dikkatli olalım...

A noktasından B noktasına gitmek için başta kendi canımız olmak üzere, diğer insanları ve karşımıza çıkması muhtemel her türlü canlıya da saygı gösterelim...

İnsanlığımıza leke sürdürmeyelim.

Not: Bu sitede çok alıngan var, kimseye laf soktuğum yok! lütfen yanlış anlaşılmasın; sadece iyi niyet temennilerimdir...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Balki, Burak » 25 Mar 2009, 13:16

[quote="delidolu"]

Allah köpeğe rahmet -eğer öyle birşey varsa- etsin... AMİN.

Olan olmuş artık...

Lütfen hepimiz 1az daha dikkatli olalım...

A noktasından B noktasına gitmek için başta kendi canımız olmak üzere, diğer insanları ve karşımıza çıkması muhtemel her türlü canlıya da saygı gösterelim...

İnsanlığımıza leke sürdürmeyelim.

Not: Bu sitede çok alıngan var, kimseye laf soktuğum yok! lütfen yanlış anlaşılmasın; sadece iyi niyet temennilerimdir...

[/QUOTE]
Söylenecek son söz budur :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti baho06 » 25 Mar 2009, 13:52

Bir Anadan Dünyaya Gelen Yolcu
Görünce Dünyaya Gönül Verdinmi
Kimi Böyü Kimi Böcek Kimi Kul
Merak Edip Hiç Birini Sordunmu
Bunlar Neden Neden Inim Sordunmu

Insan Ölür Ama Ruhu Ölmez
Bunca Mahlukat Var Hiç Biri Gülmez
Cehennem Azabi Zordur Cekilmez
Azab Ceken Hayvanlari Gördünmü

Insandan Daganlar Insan Olurlar
Hayvandan Doganlar Hayvan Olurlar
Hepside Bu Dünyaya Gelirler
Ana Haktir Sen Bu Sirra Erdinmi

Vade Tekmil Olup Ömrün Dolmadan
Emanetçi Emanetini Almadan
Ömrüyün Baginin Gülü Solmadan
Varip Bir Canana Ihrar Verdinmi

Garip Bülbül Gibi Feryad Ederiz
Cehalet Elinde Küsmü Kederiz
Hep Yolcuyuz Böyle Gelir Gideriz
Dünya Senin Vataninmi Yurdunmu
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 16:36

[quote="baho06"]Bir Anadan Dünyaya Gelen Yolcu
Görünce Dünyaya Gönül Verdinmi
Kimi Böyü Kimi Böcek Kimi Kul
Merak Edip Hiç Birini Sordunmu
Bunlar Neden Neden Inim Sordunmu

Insan Ölür Ama Ruhu Ölmez
Bunca Mahlukat Var Hiç Biri Gülmez
Cehennem Azabi Zordur Cekilmez
Azab Ceken Hayvanlari Gördünmü

Insandan Daganlar Insan Olurlar
Hayvandan Doganlar Hayvan Olurlar
Hepside Bu Dünyaya Gelirler
Ana Haktir Sen Bu Sirra Erdinmi

Vade Tekmil Olup Ömrün Dolmadan
Emanetçi Emanetini Almadan
Ömrüyün Baginin Gülü Solmadan
Varip Bir Canana Ihrar Verdinmi

Garip Bülbül Gibi Feryad Ederiz
Cehalet Elinde Küsmü Kederiz
Hep Yolcuyuz Böyle Gelir Gideriz
Dünya Senin Vataninmi Yurdunmu
[/QUOTE]

Bu hassasiyetteki insanların varlığının hep olması dileğiyle...teşekkür ederim sana.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti seyit » 25 Mar 2009, 19:23

[quote="?"]

Sadece canlı olmak insan ile hayvanı kıyaslamak için oldukça basit bir kriter ikisini aynı tutamam.

Hem nasıl insana acil durumda ücretsiz tıbbi müdahale yapılıyor ise hayvanseverler boş beleş işlerle uğraşacaklarına bununla uğraşsınlar veterinerlerden hayvanlar için bu hizmetin ücretsiz alınmasını sağlasınlar o zaman birçok sürücü bu hayvanları yolda bırakmaz. Ben o hayvanı veterinere götürsem bir kırık için bile yüzlerce lira ameliyat masrafı alacaktı. Amaçsızca yaşayan başıboş bir köpek bence bu ilgi ve alakaya layık olamaz.
[/QUOTE] aferin sana.
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 25 Mar 2009, 22:40

Gecmis olsun..    Gerci ben sahsim adima konusayim, ben olsam durur bi bakardim..  basima cikaracagi masrafta hayir olurdu, sonucunda o da bi canli..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir