Köpeğe çarptım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Köpeğe çarptım.

İleti demir_01 » 26 Mar 2009, 00:07

admin köpege carpmıs ardından aractan ınıp bakmamıs bence dogru bişi yapmıs bende olsam bende ınıp bakmam çunku o hayvana baktıgımda içim acırdı o yuzden bende aynısını yapardım.keza bende kedıye carptım isteyerekmı hayır hayvan geldı tekerın altına gırdı sonra yolda gıdıyorum kumrunun bırı korna calmama ragmen ucmadı frene asıldım ama olmadı onada carptım.ama ne yapayım adanada bıldıgım veterınermı varda gotureyım tedavı ettıreyım.cebımde kac kurus para varda o hayvanı tedavı ettıreyım.

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 26 Mar 2009, 02:38

[quote="delidolu"]

Allah köpeğe rahmet -eğer öyle birşey varsa- etsin... AMİN.

Olan olmuş artık...

Lütfen hepimiz 1az daha dikkatli olalım...

A noktasından B noktasına gitmek için başta kendi canımız olmak üzere, diğer insanları ve karşımıza çıkması muhtemel her türlü canlıya da saygı gösterelim...

İnsanlığımıza leke sürdürmeyelim.

Not: Bu sitede çok alıngan var, kimseye laf soktuğum yok! lütfen yanlış anlaşılmasın; sadece iyi niyet temennilerimdir...

[/QUOTE]

Bildiğim kadarıyla Allah'ın rahmetine mashar değil köpekler.

Bunun da bir istisnası var.  O da Ashab-ı Kehf'in köpeği. O köpek yanlış bilmiyorsam cennete gidecek.

Neyse,

Köpek ile ilgili yazılanlarda geneliniz haklısınız.

Köpek de olsa o bir canlı. ?'da bunun farkında muhtemelen.

Ama herkes o gece vakti ne gibi bir davranışta bulunurdu,bunu söylemek için önce bu tarz birşey yaşaması lazım. (arabayı gelir biri soyar,köpeğe bakacağım diye canımdan olabilirim diye düşünür belki insan,günümüz metropol şehirlerinin durumu malum)

?'un konuyu açmasındaki sebep bu canlı ile ilgili düşüncelerinden ziyade köpeğe çarpma fiilini paylaşması idi muhtemelen ve konu da çok saptı.

Bu forumda hakkaten konu içlerinde enteresan mesajlar görüyorum. :)

Ama admine karşı net tavırlar ifade edilen bir yeri de ilk defa görüyorum. :)

Bir bakıma cidden tebrik ediyorum sizleri.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti yonetici » 26 Mar 2009, 02:55

[quote="RoadFighter"] 
Ama herkes o gece vakti ne gibi bir davranışta bulunurdu,bunu söylemek için önce bu tarz birşey yaşaması lazım. (arabayı gelir biri soyar,köpeğe bakacağım diye canımdan olabilirim diye düşünür belki insan,günümüz metropol şehirlerinin durumu malum)
[/QUOTE]

Durmamaktaki nedenlerimi defalarca net şekilde söyledim ama birçok kişi muhtemelen hiç okumadan yorum yaptı.

1) Hayvana çarpmakta en ufak bir şekilde kusurum yoktu bu açıdan kendimi sorumlu hissetmiyorum

2) Yolda trafiği tehdit edebilecek bir yere düşmedi böyle olsaydı mutlaka iner yoldan kaldırırdım başka bir insana risk oluşturmak istemem.

3) Hiçbir şekilde tedavi ettirme niyetim yoktu halende yok olmayacakta kendimi bile her hasta oluşumda doktora yetiştirmiyorum insanlığın en büyüğü insana yapılandır hayvana değil.

4) Gündüz olsaydı en azından belediyeyi arayıp gelin alın bunu buradan derdim ama gecenin yarısı nereden muhatab bulacağım.

5) Hayvanın ölmesine sebep olmayacak bir şekilde sakat kaldığını görseydim üzülürdüm o yüzden hiç bakmamak en iyisi dedim.

Ertesi gün iş dönüşü o kavşakta zaten herhangi bir köpek ölüsü yoktu ya birşey olmadı bir süre sonra gitti yada öldüyse belediye geldi kaldırdı yada başka biri aldı götürdü veterinere bıraktı yada hayvan gitti başka yerde öldü.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 26 Mar 2009, 10:05

günde belki 500 tane köpeğe çarpılıyor, bizim admin vurunca olay oluyor. yav olmuş kaza işte...

bu konu bu kadar uzuyor, insanlık dersleri verilmeye başlanıyor, doğrudur itirazım yok, ama nice b.. yoluna giden öğrenci gençler, Şehitler, hastalıktan ölen ''İNSAN'' larımıza bu kadar tartışmıyoruz, zaten tartışmak anlamsız, yapamayızda. Alt tarafı it yahu...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 26 Mar 2009, 12:48

[quote="?"][quote="RoadFighter"] 
[/QUOTE]

Durmamaktaki nedenlerimi defalarca net şekilde söyledim ama birçok kişi muhtemelen hiç okumadan yorum yaptı.

1) Hayvana çarpmakta en ufak bir şekilde kusurum yoktu bu açıdan kendimi sorumlu hissetmiyorum

2) Yolda trafiği tehdit edebilecek bir yere düşmedi böyle olsaydı mutlaka iner yoldan kaldırırdım başka bir insana risk oluşturmak istemem.

3) Hiçbir şekilde tedavi ettirme niyetim yoktu halende yok olmayacakta kendimi bile her hasta oluşumda doktora yetiştirmiyorum insanlığın en büyüğü insana yapılandır hayvana değil.

4) Gündüz olsaydı en azından belediyeyi arayıp gelin alın bunu buradan derdim ama gecenin yarısı nereden muhatab bulacağım.

5) Hayvanın ölmesine sebep olmayacak bir şekilde sakat kaldığını görseydim üzülürdüm o yüzden hiç bakmamak en iyisi dedim.

Ertesi gün iş dönüşü o kavşakta zaten herhangi bir köpek ölüsü yoktu ya birşey olmadı bir süre sonra gitti yada öldüyse belediye geldi kaldırdı yada başka biri aldı götürdü veterinere bıraktı yada hayvan gitti başka yerde öldü.

[/QUOTE]

Yoo yazdiklarini okuyoruz, durmama sebebini de goruyoruz biliyoruz, ama bize gore yanlis geliyor.. Mesela cok kapitalist, Avrupaii dusuncelere sahipsin gibi geliyor ama senin bu yaptigini baska bir AB ulkesinde yapman nerdeyse imkansiz, bunlarin coguna namussuz deriz, gavur deriz ama daha insanliklari oldugunu da iclerine girdiginde ogrenebilirsin..
Mesela senin yaptigin davranisin 1 ay hapis cezasi oldugunu biliyormusun, AB yasalarina gore, tamam belki yatmaz ama sartli tahliye ile serbest kalirdin (gecmisin temiz ise) ve bir hayvan barinaginin bilmem kac aylik masrafini odettiirlerdi sana, ya da orada calistirirlardi, saka degil ciddi bunlar..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 26 Mar 2009, 14:01

[quote="hakanerdogan"]günde belki 500 tane köpeğe çarpılıyor, bizim admin vurunca olay oluyor. yav olmuş kaza işte...

bu konu bu kadar uzuyor, insanlık dersleri verilmeye başlanıyor, doğrudur itirazım yok, ama nice b.. yoluna giden öğrenci gençler, Şehitler, hastalıktan ölen ''İNSAN'' larımıza bu kadar tartışmıyoruz, zaten tartışmak anlamsız, yapamayızda. Alt tarafı it yahu...
[/QUOTE] kardeş seni gerçektem tebrik ediyorum b.Bu konu YİNE ŞEHİT  diye bi başlık olsaydı kimse umursamazdı.En fazla 1 sayfada kalırdı .Ama burdaki edebiyatıçlılar konu it olunca bu kadar uzattılar...
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 26 Mar 2009, 14:12

[quote="ankaralı_06"][quote="hakanerdogan"]günde belki 500 tane köpeğe çarpılıyor, bizim admin vurunca olay oluyor. yav olmuş kaza işte...

[/QUOTE] kardeş seni gerçektem tebrik ediyorum b.Bu konu YİNE ŞEHİT  diye bi başlık olsaydı kimse umursamazdı.En fazla 1 sayfada kalırdı .Ama burdaki edebiyatıçlılar konu it olunca bu kadar uzattılar...[/QUOTE]

DENEMESİ BEDAVA....

"YİNE ŞEHİT" BAŞLIK KONUYU AÇ, İLK YORUM/YAZI/GÖRÜŞ VS YAZ. BAK BAKALIM KAÇ SAYFADA KALACAK....

İT DE BİZİM ŞEHİT DE; ANCAK İKİ FARKLI ALAKASIZ KONUYU BİRLEŞTİREBİLME VE KARŞILAŞTIRMA HAYALİNE HAYRAN KALDIM...........

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpko » 26 Mar 2009, 14:24

[quote="delidolu"]
[quote="ankaralı_06"][quote="hakanerdogan"]günde belki 500 tane köpeğe çarpılıyor, bizim admin vurunca olay oluyor. yav olmuş kaza işte...

[/QUOTE] kardeş seni gerçektem tebrik ediyorum b.Bu konu YİNE ŞEHİT  diye bi başlık olsaydı kimse umursamazdı.En fazla 1 sayfada kalırdı .Ama burdaki edebiyatıçlılar konu it olunca bu kadar uzattılar...[/QUOTE]

DENEMESİ BEDAVA....

"YİNE ŞEHİT" BAŞLIK KONUYU AÇ, İLK YORUM/YAZI/GÖRÜŞ VS YAZ. BAK BAKALIM KAÇ SAYFADA KALACAK....

İT DE BİZİM ŞEHİT DE; ANCAK İKİ FARKLI ALAKASIZ KONUYU BİRLEŞTİREBİLME VE KARŞILAŞTIRMA HAYALİNE HAYRAN KALDIM...........

[/QUOTE]

Thumbs%20Up
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fantastik » 26 Mar 2009, 18:50

sevgili emir bey size zaten niye çarptınız ve olmaz öle bişe denmedi bizimde başımıza gelebilir sadece benim kendi adıma üzüldüğüm sizin:başıboş amacı olmayan bi hayvan: deyip aşpalamanızdı konu bu yüzden büyüdü...
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 26 Mar 2009, 21:29

[quote="alpko"] [quote="delidolu"] [quote="ankaralı_06"][quote="hakanerdogan"]günde belki 500 tane köpeğe çarpılıyor, bizim admin vurunca olay oluyor. yav olmuş kaza işte...

DENEMESİ BEDAVA...."YİNE ŞEHİT" BAŞLIK KONUYU AÇ, İLK YORUM/YAZI/GÖRÜŞ VS YAZ. BAK BAKALIM KAÇ SAYFADA KALACAK....

[/QUOTE]

Thumbs%20Up
[/QUOTE]

ya boşverin konu açmayı sadece köpek olunca boyle davranıyorsunuz işte. şehit olsa gerçekten boyle 4 sayfa yazı yazılmazdı buna eminim cünkü BBP partisi genel başkanı ve yanındaki 4 kişi kayıp bir başlık bile açılmamış. YUH diyorum nokta.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti delidolu » 26 Mar 2009, 22:04

"Karanlığa küfredeceğine, 1 mum da sen yak" sözünü hatırlatıp, yuhlamak ve laf kalabalığı yerine ve  it/köpek diyene kadar hassas olduğunuz konu hakkında başlık açıp orada "Millete bakın, it den bahsederken 4 sayfa yazı yazıldı helikopter kazasına 1 sayfa bile yazılmadı " demenizi bekler ve desteklerdim. Bu yargısız infaz değil de nedir? 3nokta
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 26 Mar 2009, 22:17

[quote="agros"][quote="alpko"] [quote="delidolu"] [quote="ankaralı_06"][quote="hakanerdogan"]günde belki 500 tane köpeğe çarpılıyor, bizim admin vurunca olay oluyor. yav olmuş kaza işte...

DENEMESİ BEDAVA...."YİNE ŞEHİT" BAŞLIK KONUYU AÇ, İLK YORUM/YAZI/GÖRÜŞ VS YAZ. BAK BAKALIM KAÇ SAYFADA KALACAK....

[/QUOTE]

Thumbs%20Up
[/QUOTE]

ya boşverin konu açmayı sadece köpek olunca boyle davranıyorsunuz işte. şehit olsa gerçekten boyle 4 sayfa yazı yazılmazdı buna eminim cünkü BBP partisi genel başkanı ve yanındaki 4 kişi kayıp bir başlık bile açılmamış. YUH diyorum nokta.
[/QUOTE]

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... 5&get=last

Forumdakileri yuhalamadan evvel konulara da bakarsanız iyi olur. Bu
forumdaki üyelerin ne -örn: 2. mesaj hetepe- duyarlı olduğunu sanıırm
söylememe gerk yok, siz daha yazmadan konu hakkında çoktan yazılmıştı...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 27 Mar 2009, 01:15

dün akşam artcım olmaktan aşırı korkan arkadaşım ömer i zar zor kandırarak attım arkaya cafede bekleyen arkadaşların yanına gidiyorduk..

şehir içinde yeni hızlanmaya başlamıştım ama tahmini 50-60 km hız ile giderken önümden geçen orta boy bi köpek tam yanından geçerken aniden geri dönünce
ön tekerin altına giriverdi..tabi arka teker geri durur mu. o dageçti köpeğin üzerinden..olay devlet hastanesinin kapısının önünde gerçekleşsede yapılan tüm müdehalelere rağmen köpek öldü..ben de doğal olarak katil oldum

şimdi soruyorum kendime "bu kaçıncı köpek öldürdüğün" diye
sanırım 20 olmuştur

şimdi bu olaya birde iyi tarafından bakın..
o köpek bir daha hiç bi motosiklet sürücüsünü tehlikeye atamayacak

çarpma anından sonra motosikletin dengesi bozuldu..çizgisinden çıktı..gidon hızlı ve sert hareketler ile sağ-sol yapmaya başladı. tutmaya çalışırken el bileklerim haşat oldu
artcım kendini hareket halindeyken motordan atmaya kalktı sola doğru ilerleyen fazer karşıdan gelen taksiye mi yoksa kaldırımamı çarpsam diye kararsız kalınca ben de fırsattan istifade ederek tekrar kontrolü ele aldım ve arka freni kullanarak motosiklet i durdurabildim
boşuna sevinmeyin bana bişey olmadı
köpek için de çelenk göndermeyin lütfen bunun yerine size göndereceğim hesap numarasına para yatırabilirsiniz

Bu mesajı bugün ,girdiğim bir motosiklet sitesinde gördüm.

Bu arkadaşın açtığı konularda yorumlar ise gırgır tarzında. Birkaç arkadaş sitem etmiş,kızmış sadece (5 sayfa yorum içinden)

Bir kısmı da bu kızan arkadaşlara " x arkadaşı tanımadan niye kızıyorsun, onun anlatım tarzı bu, niyeti göründüğü gibi değil" gibisinden şeyler söylüyor.

Bu vatandaş 20 köpek öldürdüm diyor ama bu şaka da olsa gayretullah'a dokunabilir.

?, senin köpeğe çarpman ile bu vatandaşın köpeğe çarpması arasında hakkaten fark var.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 27 Mar 2009, 11:33

[quote="RoadFighter"]
?, senin köpeğe çarpman ile bu vatandaşın köpeğe çarpması arasında hakkaten fark var.

[/QUOTE]

O fark benle mi ilgili yapılan yorumlarlamı onu tam anlayamadım. Ayrıca motorsikletimle giderken bir köpeğe çarpmayı hiç istemem köpeği falan düşündüğüm yok orada kendim ciddi risk altındayım çünkü. Birde motorsikleti kovalamaya kalkanlar oluyor bir kere başıma geldi ama ayakkabının tabanını yiyince yanlış bir iş yaptığını farkedip vazgeçti. Şimdi bazı arkadaşlar "durup başını okşasaydın yapma yavrum bir daha böyle motor kovalama" deseydin bırakırdı diyebilir hiç şaşırmam.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti kemaI » 27 Mar 2009, 12:29

Sayın yönetici, köpek hakkında söylediklerinde hata yaptığını kabul etsende şu konu kapansa. Kimse köpeğe neden çarptın dememesine rağmen, devamlı kendim ve trafik emniyeti için çarpmak zorunda kaldığından bahsediyorsun. En son yazdığın "ayağımın tabanını yiyince" ifadesini yazman, konunun uzamasını istedin sonucunu çıkarıyor. Ortamı gerecek açıklamalar yapmanın yöneticinin görevlerinden olmadığını en iyi senin bilmen gerekir bence.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 27 Mar 2009, 12:41

Emir, vallahi hic AB ulkelerinden birinde arac kullanmaya kalkma sakin, atarlar seni iceriye:--)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 27 Mar 2009, 13:02

[quote="alpko"]Emir, vallahi hic AB ulkelerinden birinde arac kullanmaya kalkma sakin, atarlar seni iceriye:--) [/QUOTE]

AB ülkelerinde başıboş gezen köpeğe bir avrupalı çarparsa o köpeğe mukayet olması gereken kuruma dava açar hayatım riske girdi diye çatır çatır tazminat alır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti alpko » 27 Mar 2009, 13:14

[quote="?"][quote="alpko"]Emir, vallahi hic AB ulkelerinden birinde arac kullanmaya kalkma sakin, atarlar seni iceriye:--) [/QUOTE]

AB ülkelerinde başıboş gezen köpeğe bir avrupalı çarparsa o köpeğe mukayet olması gereken kuruma dava açar hayatım riske girdi diye çatır çatır tazminat alır.
[/QUOTE]

sen oyle saniyorsun ben sana yasayi dun yazdim ama okumamissin.. 

Yaptigin davranisin 1aylik cezasi var gecmisin temizse sartli tahliye olursun ve mahkeme (savcinin) belirledigi sure kadar bir hayvan barinaginin masrafini karsilatir ya da seni orada calistirirlardi..
 Nereye dava aciyorsun hangi sebeple? Sen Avrupa`da hic sokak kopegi olmadigini mi saniyorsun? Eger oyle ise tamamen yaniliyorsun, AB trafik yasasinda soyle belirtiyor eger bi canliya carpmissaniz (insan- hayvan demiyor CANLI diyor), onu hastane, veteriyor vb. makama goturup hekim tetkikinden gecirtmekle yukumlusunuz deniliyor, aksi takdir de, tyukarida yazdiklarim.. ve arti olarak ehliyetine el konuluyor, eger o ulkenin ehliyeti yok ise o ulkjede belli bir sure olarak arac kullanmasi yasaktir diye bir protokol imzaliyorsun..

Adam geyige carpiyor araci yamulmus adam da olumden donmus ve geyik olmus adamin 6 ay ehliyetini aliyorlar bu da buna yakin ayri bir konu..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir