Ankara Yıldız Oto -Hurdacılar- Sitesi Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara Yıldız Oto -Hurdacılar- Sitesi Hk.

İleti delidolu » 25 Mar 2009, 16:42

Arkadaşlar belki biraz yerel bir sohbet konusu olacak ama Ankara'daki pert araçlardan orjinal parçalar alabileceğimiz Yıldız Oto Sanayisi var.

Buraya giden gören arkadaşlarımızın görüşlerini -iyi/kötü- almak istiyorum.

Ben de 2-3 defa gittim hiç memnun kalmadım.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 16:48

Hurda arabanın neyinden memnun kalacaksın ki?Big%20smile
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti seay » 25 Mar 2009, 16:49

geçen hafta benim fabianın kilid ve sağ cam açma dügmesi için gittim skoda parçası satan bir kaç yer var.1. cam açma düğmesine parçacıda orjınali 30ytl yıldız sanayinde bir iki yerde buldum şimdi olayın ilginç yanı parçayı soruyorum adam bana pazarlık yapacakmısın diye soruyor yaparsan ona göre fiyat vereceğim diyor bende pazarlıksız son fiyatını söyle dedim aldığım rakam (aracın üstünden söküyor düğmeyi) 50 tl hoppala şimdi bu ne ya bunlar çok uyanık yada biz çok safız ki bu rakamları veriyorlar neyse servisde 30tl deyince çocuğa sesleniyor bırak oğlum ya bu fiyatları bilmiyor yada servis hangi parçaya fiyat verdiğini bilmiyor şimdi siz ne dersiniz.
seay
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 16:53

Orada mal tutturabildiğine gidiyor.sıfır fiyatına çıkma malzeme de alabilirsiniz.Tek iyi yanı, hiç bulamayacağınız birşeyi pahalı bile olsa bulabilme seçeneğidir.Aldığınız parçanın çalışma garantisi veya sonradan bozulmasına karşı da yapabileceğiniz hiçbirşey yok.Kısaca tavsiye etmem.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 25 Mar 2009, 16:56

[quote="seay"]geçen hafta benim fabianın kilid ve sağ cam açma dügmesi için gittim skoda parçası satan bir kaç yer var.1. cam açma düğmesine parçacıda orjınali 30ytl yıldız sanayinde bir iki yerde buldum şimdi olayın ilginç yanı parçayı soruyorum adam bana pazarlık yapacakmısın diye soruyor yaparsan ona göre fiyat vereceğim diyor bende pazarlıksız son fiyatını söyle dedim aldığım rakam (aracın üstünden söküyor düğmeyi) 50 tl hoppala şimdi bu ne ya bunlar çok uyanık yada biz çok safız ki bu rakamları veriyorlar neyse servisde 30tl deyince çocuğa sesleniyor bırak oğlum ya bu fiyatları bilmiyor yada servis hangi parçaya fiyat verdiğini bilmiyor şimdi siz ne dersiniz.[/QUOTE]

Güzel gidiyor... demek ki benzer durumlara düşen tek kişi değilmişim...

Ben de orjinal kolçağım kapağını almak için gitmiştim, bulamadım.. ama adam bana ambalajında çakma çin malı uyduruk kolçağı 120 TL den başladı 60 TL ye kadar inmişti...

Ben de aynen "Kardeşim zaten kutulu ürün alacaksam burada ne işim var" dedim! Gider servisinden alırım başım ağrımaz diye de eklemiştim ama başka bir zaman bir arkadaşım da gidince aynı kolçak oyununu ona da yapmışlar... Bir de birşey almak için gidiyorsun adam suratına bile bakmıyor. Acaba gelen müşterilerle ilgilenmiyorlarsa bu adamlar nereden para kazanıyor ki... Ha'bire arabalar parçalanıyor ancak ayağına kadar gelen müşteriye ürün satmaya yeltenen pek yok... Ya da bizi adam yerine koymadılar Confused

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 16:58

Kendileri de pek adamdan sayılmaz zaten, takma bence...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti by wodoo » 25 Mar 2009, 17:05

Birkaç kere gittim, adamlara bişeyin fiyatını sorduğun zaman kafadan sallıyolar (yüksek miktar sallıyorlar ama Big%20smile) bazıları sorduğun parçanın ne olduğunuda bilmiyorlar..

Nede olsa hurdacılar sitesi, pekte ilgi alaka beklemek yanlış olur, ama elinden geldiği kadar yardımcı olanlarda var şimdi yalan olmasın..

Ama genelde, enayi yerine koymaya çalışıyorlar insanları, ne koparırsam kardır hesabı..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti ankaralı_06 » 25 Mar 2009, 17:57

ben klima sormaya gittim benim arabaya 1750 tl dediler çalışacağıda meçhul.servise gittim 1500 tl +2 yıl garanti Smile
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Mar 2009, 18:02

Sonrada klimayı da tavsiye etmem, motorda da bazı farklılıklar gerekiyor, asla orjinal gibi de olmuyor, parana yazık...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti RoadFighter » 25 Mar 2009, 20:18

Bizim memleketin elemanlarından oluşuyor orası. Genelde Kayseri'liler vardır.

Çoğunun da ticareti düzgün değil bence. Birkaç tanıdığım var. Onların aracılığıyla gidersek yardımcı oluyor bazı esnaf.

Bazı tipler var, paraya doymuş olmalılar ki öyle her parçayı vermiyorlar.

Tenezzül edip yüzünüze bakmayanlar da cabası.

Belli markaların rutin bozulan parçalarını bulabiliyorsunuz.

Parça bulabilme dışında aslında pek avantajı yok orasının.

Geçen bir akrabama 2007 Doblo için arka koltuğu 200 liraya aldık. Servis fiyatı 300 küsür lira diyorlar ya Allah var koltuk tertemizdi.

Geçen sene Avensis farı sormuştuk mercekli(muhtemelen de kendinden xenonlu idi)

"800 liraya veririm 2 farı" dedi eleman :)

Hurdacılar sitesinin de özelliğidir bu.  İş bilmezseniz sıfır fiyatına satarlar size bir malı.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga_kaan_ » 25 Mar 2009, 22:34

parayı bulma yöntemleri gayet basit   aslında :) adam  düşürüyor bi pert araç  açık arttırmadan alıyor     sonra   bizim gibi  vatandaşlar gidiyor   3 parçadan  verdiğini geri alıyor. gerisi hep kar   tutturabildiğine.  ben de  skoda  pickup için aynı şeyi yaşamıştım     sol cam mekanizması serviste   25 tl iken  çıkmacı bana 40 tl  fiyat vermişti. Dedim serviste   25 lira zaten    "onlar   2 gün sonra  elinde kalır" dedi çıktım.  serviste yaptırdım hiç te bir problem olmadı.  İlgilenmeme olayı  sadece  Ankarada değil   her yerde sanırım  buralardada  çok karşılaşıyorum.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 25 Mar 2009, 23:04

Yıldız sanayiinde çıkma parçaya orjinalinden birkaç misli fiyat söyleyenler var. yukarıdaki tecrübeleri ben de yaşadım.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti fmaka » 26 Mar 2009, 01:16

[quote="seay"]geçen hafta benim fabianın kilid ve sağ cam açma dügmesi için gittim skoda parçası satan bir kaç yer var.1. cam açma düğmesine parçacıda orjınali 30ytl yıldız sanayinde bir iki yerde buldum şimdi olayın ilginç yanı parçayı soruyorum adam bana pazarlık yapacakmısın diye soruyor yaparsan ona göre fiyat vereceğim diyor bende pazarlıksız son fiyatını söyle dedim aldığım rakam (aracın üstünden söküyor düğmeyi) 50 tl hoppala şimdi bu ne ya bunlar çok uyanık yada biz çok safız ki bu rakamları veriyorlar neyse servisde 30tl deyince çocuğa sesleniyor bırak oğlum ya bu fiyatları bilmiyor yada servis hangi parçaya fiyat verdiğini bilmiyor şimdi siz ne dersiniz.[/QUOTE]

bende a5 octinin vitesin orda kapı kilit düğmesini sordum hurdacıya 5o tl dedi.servis 30 napcaz?nasıl hurdacı bu?

nasıl ticaret?

bende gittim servise aldım özelde de taktırdım bana 40 tl ye geldi.

Embarrassed
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir